groapa cu nisip

Options groapa cu nisip
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Postat: Sunday, April 19, 2009 4:53 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Cum sa faci o groapa cu nisip:
- se sapa o groapa adanca cam de o palma
-se face rama in forma de dreptunghi ,din lemn netratat ,pe dimensiunile gropii sapate,se folosesc cuie sau suruburi rezistente la umezeala.
-se aseaza rama de lemn in groapa ,se aseaza un material textilpe fundul gropii si se prinde de rama cu staples ( astea nu stiu cum sa le zic).Cel mai corect este ca in loc de material textil sa se foloseasca folii antiburuieni, sa nu radeti dar nici la astea nu stiu cum sa le zic, e vorba de "weedblock fabric" ras
-se rastoarna in groapa cantitatea de nisip necesara ,nisipul trebuie sa fie special pentru copii ,steril ,daca nu se gaseste puneti ce nisip aveti ca asa pun si eu nisip de constructii, nu dau 6$ pe un saculet doar ca are alta eticheta pe el sic
Si sa aveti o zi plina de voie buna majoreta

Asta e proiectul meu pe weekendul asta, mentionez ca eu singurica am tras la harlet si am facut groapa, rama de lemn cred ca o s-o faca Kaze iar d ejucat ne jucam toti topai

bulibuli
Postat: Sunday, April 19, 2009 4:55 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
Foarte frumos, astia micii cred ca sunt tare incantati!!! dance
t-mihaela
Postat: Sunday, April 19, 2009 5:02 AM

Multumesc pupici Cea mai incantata e mami ca au de treaba copiii si bea si ea cafeluta in tihna sau croseteaza pe scaun langa minunata groapa cu nisip Andrele
Anelise
Postat: Sunday, April 19, 2009 7:24 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Bravo, Miha! newclap Si eu intentionez sa fac asa ceva in curte, doar ca ceva mai mare. Pupicei! pupici angel
raly
Postat: Sunday, April 19, 2009 7:50 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Bravo,Miha foarte frumos!Da o poza cu harletul in mana nu ai facut?computerlove computerlove
Mela
Postat: Sunday, April 19, 2009 10:41 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Mihaela,suuuper firstprize copiii tai au un loc de joaca tare dragut newclap
t-mihaela
Postat: Sunday, April 19, 2009 3:24 PM

Raly,n-am facut poza cu harletul dar nu-i timpul pierdut ca tre sa mai sap o bucatica pentru gradinita, vreau sa fac un patratel cu flori flowers Liz, astept sa vad si groapa ta, asa este tu poti s-o faci mare dac ai teren mai mult, la noi curtea e destul de mica.Spor la treaba, nu e greu ,intr-o zi e gata fies
Miri
Postat: Sunday, April 19, 2009 6:52 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Miha, treaba super!:018:
Eu intentionez sa fac asa ceva in balcon...mai putin groapa, ca ar trebui sa ajung la vecini!hohot
t-mihaela
Postat: Monday, April 20, 2009 4:01 AM

Si in balcon merge, ,uite ca la asta nu m-am gandit ,spor la construit,Miri hainoroc Noi am terminat groapa noastra a iesit super misto, am pus si o masuta mica de piknik pentru dumnealor .majoreta Pana la urma am pus nisip pentru copii ,cica n-ar avea silicat ,ce-i silicatul doar ei stiu, in fine ne-au convins.dance

raly
Postat: Monday, April 20, 2009 6:47 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Foarte frumoasa a iesit,Miha!newclap newclap
Andi&Mariuca
Postat: Monday, April 20, 2009 7:37 AM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
super Miha!!! newclap newclap sa se joace cu mare placere piticutii tai!pupici

ce i-as face si eu lui Andrei dar...unde? vorba lui Miri, pe balcon?!

dar, uite, mi-ai dat o idee foarte buna, o sa ii fac la bunici in curte. si asa vine vara si sigur o sa fie incatat ca are propria lui groapa de nisip!
t-mihaela
Postat: Monday, April 20, 2009 4:41 PM

Multumesc fetelor pupici
Kiki
Postat: Monday, April 20, 2009 6:40 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Miha, ce mamica inventiva esti tu!
Felicitarile noastre! newclap newclap newclap
marivic
Postat: Monday, April 20, 2009 7:58 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13404
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
MIHA,super modelul de groapa cu nisip,...gata l-am furat,...ce ma mai strofocam eu sa-i cumpar piticului meu cutie de aceea din plastic speciala,ioi (vb ardelenilor)ca m-ai salvat tu fata ,...pt.asta iti trimit 10 imbratisari cu dragoste,computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove pupici
t-mihaela
Postat: Monday, April 20, 2009 10:05 PM

Multumesc mamici.
Mari,sa stii ca cutiile alea de plastic nu-s o idee prea fericita.Ma gandeam si eu sa iau dar pentru o joaca in nisip iti trebuie spatiu mai mare decat cutia.Plus ca cutia are fundul din plastic ,are ceva gaurele dar plasticul e plastic ,retine apa de ploaie si nisipul de impute scuzati expresia ras tre sa fii mereu in alerta sa pui capacul iar eu exact asta grija mai imi lipsea .Si inca un neajuns, cutia o asezi pe iarba sau ciment, unde o pui in fine si nu e bine, ideea e ca nisipul sa fie intr-o groapa ,mai jos de nivelul solului asa are mai multe sanse sa ramana acolo si sa nu ajunga pe iarba sau in mancarea ta de picknik.Cred ca cutiile sunt bune pentru balcon ca tot veni vorba de amenajat in balcon dar daca ai curte ,in natura ar fi pacat sa nu faci o groapa zdravana si acolo joaca in toata regula . TRiunghiurile alea din colturi sunt pentru stat cu fundicu pe ele dar Arti ascunde acolo masinute, e o veselie fies
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed