GREUTATEA in timpul sarcinii

Options GREUTATEA in timpul sarcinii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
gagaritz
Postat: Wednesday, October 3, 2012 2:51 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/8/2009
Postari: 1017
Locatia: tara de cacao !
cu Andresa 23 :)) acum aproape de 5 luni am luat 4 kg ..mai vedem daca ating iar pragul de 20 :))
stamate daniela
Postat: Friday, October 5, 2012 3:35 PM

Nivel: Membru

Intrat: 10/5/2012
Postari: 1
Locatia: Constanta
banghead sper sa nu ma ingras prea tare...deja sunt "subtirica"...tunete sunt in saptamana 19 si...burtica nu prea mi se vede...cine ma vede zice k m-am ingrasat la burtauff numai eu stiu kre e situatia k se vede la blugi...dar asta este,orice pt bebe...sunt curioasa ce o sa fiemami de fetita sau boy ...abia astept sa fiu asa gravida floare3
Issa77
Postat: Sunday, October 14, 2012 9:00 AM

Intrat: 10/14/2012
Postari: 2
Locatia: Bucure?ti
Buna diminea?a. Sunt noua pe acest forum si am vazut discu?ia voastra. Sunt însarcinata in 20 de saptamâni ...viitoare mama de feti?a cred..când am ramas însarcinata aveam 68 kg la o înal?ime de 170 cm. Acum am cu 4.5 kg in plus. Conform calculatoarelor de pe net sunt in grafic si sper sa ramân a?a. Mi-e teama sa nu ma intrase ff mult, deoarece am tentante de ingrasare de când ma ?tiu.
Va doresc o zi minunata!
Adina
Postat: Sunday, October 14, 2012 9:19 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 4/19/2012
Postari: 684
Locatia: Landshut,Germania
Hey! Bine ai venit! Lasa mami ca ai sa vezi ce repede dai jos cand apare bebe si trebuie sa te mobilizezi. Sarcina usoara si frumoasa!
Issa77
Postat: Sunday, October 14, 2012 1:52 PM

Intrat: 10/14/2012
Postari: 2
Locatia: Bucure?ti
Multumesc frumos!
Din fericire chiar am o sarcina u?oara...in afara de kg nu am nimic....nici greturi, nici pofte....cum ar spune prietena mea : " e?ti nesimtit de sanatoasa!"
Prietenul meu chiar zicea ca daca merge la fel de u?or cu asta, mai facem unul! ras
magduta
Postat: Saturday, November 3, 2012 10:02 PM

Intrat: 10/6/2012
Postari: 92
eu am luat 13 kg in sarcina, dar nu le-am dat jos foarte repede, in aproximativ 9 luni, si abia intr-un an de la nastere am intrat in vechii blugi.
miriam
Postat: Tuesday, June 4, 2013 12:49 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4986
Locatia: bh
Eu am pus deja 5 kg...nici nu ma mirHilar
Ilinca87
Postat: Tuesday, June 18, 2013 12:41 PM

Intrat: 6/18/2013
Postari: 1
Locatia: Bucuresti
Am vazut un concurs interesant pe pagina de facebook Medsana. Este vorba de un BabyScan deci ma gandeam sa pun in tema gravidutele de pe site. Daca vrei sa intri mai rapid, uite link-ul. Ah, si daca nu esti interesata, poate stii vreo graviduta care ar putea fi sau care nu-si permite un BabyScan si ar vrea sa castige.

https://www.facebook.com/notes/medsana-romania/concurs-mamici-si-burtici/528325350536339

Gossip
DanaDii
Postat: Tuesday, September 13, 2016 2:57 PM

Intrat: 9/13/2016
Postari: 4
Buna ziua! Greutatea in timpul sarcinii variaza dela persoana la persoana. Eu am un fizic destul de mic in dimensiuni, iar in timpul sarcinii nu am luat prea mult in greutate, cel putin nu a fost asa vizibil, iar cei din jur ma speriau de fiecare data cand ma vedeau. Norocul meu a fost ca medicul meu ginecolog m-a linistit de fiecare data si mi-a demonstrat ca nu am de ce sa-mi fac griji pentru ca totul este in regula. Am nascut foarte bine, un copil sanatos si frumos, iar lucrurile au decurs foarte bine, desi toata lumea ma panica. Am mare incredere in acest medic, el chiar reuseste sa calmeze peciantele pentru ca sarcina sa evolueze asa cum trebuie.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed