Greturile, bata-le vina!

Options Greturile, bata-le vina!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
clara_lara
Postat: Wednesday, February 14, 2007 4:37 PM

Nivel: Membru

Intrat: 2/1/2007
Postari: 47
Locatia: bucuresti
nu vomit decat atunci cand ma spal pe dinti, in rest este doar senzatia de greata spre voma....Senzatia asta de greata la spalatul pe dinti o aveam si inainte numai ca acum chiar "procesez". Hai nu ma mai speriati, vreau sa am o sarcina normala.
mommy
Postat: Wednesday, February 14, 2007 4:40 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
clara_lara wrote:
Hai nu ma mai speriati, vreau sa am o sarcina normala.

Stai linistita, daca poti manca nu sunt probleme. Si chiar daca nu ai putea, tot nu ar fi o nenorocire.
clara_lara
Postat: Wednesday, February 14, 2007 4:43 PM

mananc... mai mult ma deranjeaza gandul la anumite mancaruri, dar daca e sa mananc, pot. Am renuntat in schimb la mezeluri, eu eram fan salamuri, acum nu le mai suport.
vomit pt ca nu suport spuma de la pasta de dinti (dupa cum am zis si inainte mi se intorcea stomacul pe dos).
georgy_adinutza
Postat: Wednesday, February 14, 2007 4:54 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 3065
Locatia: Bucuresti
clara_lara wrote:
mananc... mai mult ma deranjeaza gandul la anumite mancaruri, dar daca e sa mananc, pot. Am renuntat in schimb la mezeluri, eu eram fan salamuri, acum nu le mai suport.
vomit pt ca nu suport spuma de la pasta de dinti (dupa cum am zis si inainte mi se intorcea stomacul pe dos).

ok , incearca sa o schimbi (pASTA de dintii ) , incearca chiar cu una de copii , poate pe asta o accepta BB ras ras

hai ca incet incet numai vesti bune ne dai , deci ai renuntat la mezeluri , bravo bravo bravo bravo mai e inca ceva , stii tu ce te-am batut eu la cap ......daca o aud si pe aia chiar ca vin la tine si te pupici pupici pupici pupici ras ras ras
clara_lara
Postat: Wednesday, February 14, 2007 4:59 PM

georgy_adinutza wrote:

ok , incearca sa o schimbi (pASTA de dintii ) , incearca chiar cu una de copii , poate pe asta o accepta BB ras ras

hai ca incet incet numai vesti bune ne dai , deci ai renuntat la mezeluri , bravo bravo bravo bravo mai e inca ceva , stii tu ce te-am batut eu la cap ......daca o aud si pe aia chiar ca vin la tine si te pupici pupici pupici pupici ras ras ras

o sa imi cumpar paste de dinti pt copii.
La ce sa renunt? La fumat? Azi nu am fumat si am mai avut zile in care nu am fumat....in restul zilelor trag doar un fum, doua, dar vad ca ma las, pe masura ce trece timpul si ma obisnuiesc devin mai atenta ...na, nu am decat 2-3 saptamani de cand am aflat, din care 2 am plans...eu zic ca e bine tinand cont ca fumam de 13 ani cate un pachet pe zi.
georgy_adinutza
Postat: Thursday, February 15, 2007 8:00 AM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 3065
Locatia: Bucuresti
clara_lara wrote:

o sa imi cumpar paste de dinti pt copii.
La ce sa renunt? La fumat? Azi nu am fumat si am mai avut zile in care nu am fumat....in restul zilelor trag doar un fum, doua, dar vad ca ma las, pe masura ce trece timpul si ma obisnuiesc devin mai atenta ...na, nu am decat 2-3 saptamani de cand am aflat, din care 2 am plans...eu zic ca e bine tinand cont ca fumam de 13 ani cate un pachet pe zi.

bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bounce bounce bounce asa DA , ca vei renuntza de tot de dragul lui BB bravo bravo bravo bravo bravo pupici pupici pupici pupici pupici pupici
clara_lara
Postat: Friday, March 23, 2007 9:02 AM

georgy_adinutza wrote:

bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bounce bounce bounce asa DA , ca vei renuntza de tot de dragul lui BB bravo bravo bravo bravo bravo pupici pupici pupici pupici pupici pupici

Am fost marti la eco si mi=a placut f mult ce am vazut, bebita al meu era f voios si sarea ca un titirez. Inainte, ma duruse un pic burta, vreo 2-3 zile si m-am speriat; abia asteptam sa ajung la ecografie. Si m-am rugat: am facut un pact cu Doamne Doamne : daca bebe e bine, eu nu mai fumez...si nici sa ma tai nu am mai bagat tigara in gura, nici macar un fum...acum fumez in somn, dar asta e alta poveste:) Parca ma simt altfel de atunci: mai linistita, parca nici burta nu ma mai doare, ma simt mai usoara si 100% mai responsabila.
Andi&Mariuca
Postat: Friday, March 23, 2007 9:17 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
draga Clara, f bine ca nu mai fumezi! si eu m-am lasat chiar inainte de a ramane insarcinata si am fost sigura de asta cand ma incercat sa trag un fum si mi s-a facut rau instantaneu. cat am fost gravi nu am fumat insa recuperez acumla greu!banghead angry

ma bucur ca bebe este bine si iti doresc in continuare sarcina usoara si frumoasa!love pupici
clara_lara
Postat: Friday, March 23, 2007 9:21 AM

Andismom wrote:
draga Clara, f bine ca nu mai fumezi! si eu m-am lasat chiar inainte de a ramane insarcinata si am fost sigura de asta cand ma incercat sa trag un fum si mi s-a facut rau instantaneu. cat am fost gravi nu am fumat insa recuperez acumla greu!banghead angry

ma bucur ca bebe este bine si iti doresc in continuare sarcina usoara si frumoasa!love pupici

multumesc. pupici
Cris-DL
Postat: Friday, March 23, 2007 9:39 AM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
bravo bravo bravo ca nu mai fumezi clara, sarcina usoara si un bb sanatos sa ai ! flowers

Nici eu nu am fumat nici in sarcina nici cat am alaptat, iar acum "le inod" banghead banghead
clara_severin
Postat: Tuesday, March 27, 2007 10:32 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Hop si eu....
Draga Clara (ce ciudat imi suna, parca vorbesc cu mine insami... parca vorbesc despre mine, dar la persoana a III-a singular...),
Iti doresc mult succes, multa rabdare si o sarcina cit mai usoara de aici incolo.
Nu stiu ce sa te sfatuiesc, caci in afara de prenumele comun, (legat de sarcina,) nu avem mare lucru in comun: am avut o sarcina usoara, cu mult efort fizic, cu cautat locuinta/mutat/zugravit/renovat/mers la lucru pina in ultima luna si FARA PROBLEME.
Iti doresc sa ai o sarcina la fel cu a mea, cel putin de acum incolo.
dance pupici dance
Rody
Postat: Saturday, October 6, 2007 10:28 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Ma fetelor eu inca nu am gresturi mai deloc.Simpt doar o mica stare de rau dar in rest nu am nimic.E drept ca la aprope 6 saptamani nu se puneras In schimb la Elo exact cand am aflat ca sunt graviduta ,avem 4 saptamani,gata,au si inceput.Sper ca sa nu am greturi mai traziuuff Poate o fi baietel bebeica astasic
Fluturas
Postat: Saturday, October 6, 2007 10:53 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
rody bucura-te ca nu ai greturi si sper sa nu ai nici in continuare.pupici pupici pe burtica
danab
Postat: Saturday, October 6, 2007 10:54 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Eu nu am avut decat rar greturi, am avut o sarcina usoara, poate de asta mi-a si placut atat de mult perioada cu burtica love Rody, sa fie fara dureri sau greturi!pupici pupici
Mami2x
Postat: Saturday, October 6, 2007 10:58 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 9/16/2007
Postari: 408
Locatia: departe si totusi aproape
Rody wrote:
Ma fetelor eu inca nu am gresturi mai deloc.Simpt doar o mica stare de rau dar in rest nu am nimic.E drept ca la aprope 6 saptamani nu se puneras In schimb la Elo exact cand am aflat ca sunt graviduta ,avem 4 saptamani,gata,au si inceput.Sper ca sa nu am greturi mai traziuuff Poate o fi baietel bebeica astasic

Rody, eu am doi baietei si nu am vomitat in nici o sarcina decat, poate de doua ori...In schimb am avut arsuri cat incape...la orice ora din zi si din noapteuff

Sa fie baietel..desii nu cred ca-i regula asta cu vomitatul la fetite alcool
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed