Gravidutzele noastre dragi - 45

Options Gravidutzele noastre dragi - 45
Subiectul anterior · Subiectul urmator
maria2013
Postat: Friday, August 10, 2018 1:48 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/29/2013
Postari: 1652
Locatia: Constanta
Mgeorgiana85 wrote:

Eu mi-am dorit f mult fetita, toata lumea imi spunea ca o sa am baiat, atat de tare ma enervau ca mai tare imi doream fata. Si ajunsesem sa imi doresc fata doar ca sa le dau peste nas ca "nah nu ati avut dreptate" . Cand mi-am spus doctorul ca e baiat am avut un soc, m-am bucurat tare mult dar in sufletul meu tot la fata ma gandeam.mi-a trebuit vrei 3 zile sa-mi pun gandurile in ordine si sa incep sa ma obisnuiesc ca am baiat si nu fata. Acum nu mi-as dori altceva..poate daca ne hotaram la al 2-lea copil o sa fie fata...daca nu.. ce vrea Doamne, Doamne

Stii cum se zice: Dumnezeu ne da ce ne trebuie, când ne trebuie. Cred ca abia astepti sa îl tii în brate.
Mgeorgiana85
Postat: Friday, August 10, 2018 1:53 PM

Intrat: 11/3/2016
Postari: 1027
Locatia: Alba Iulia
maria2013 wrote:

Stii cum se zice: Dumnezeu ne da ce ne trebuie, când ne trebuie. Cred ca abia astepti sa îl tii în brate.

Asa este. Sa ne multumim indiferent ce este, pt ca este o binecuvantare coeur
Abia astept sa vina strumful, oricat de greu va fi...sa scapam cu bine amandoi coeur
fluturash26
Postat: Friday, August 10, 2018 2:07 PM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 1738
Locatia: iasi
Mgeorgiana85 wrote:

Eu mi-am dorit f mult fetita, toata lumea imi spunea ca o sa am baiat, atat de tare ma enervau ca mai tare imi doream fata. Si ajunsesem sa imi doresc fata doar ca sa le dau peste nas ca "nah nu ati avut dreptate" . Cand mi-am spus doctorul ca e baiat am avut un soc, m-am bucurat tare mult dar in sufletul meu tot la fata ma gandeam.mi-a trebuit vrei 3 zile sa-mi pun gandurile in ordine si sa incep sa ma obisnuiesc ca am baiat si nu fata. Acum nu mi-as dori altceva..poate daca ne hotaram la al 2-lea copil o sa fie fata...daca nu.. ce vrea Doamne, Doamne

ras Einstein sunt la cat te-am enervat doar euLol
Uneori e exact invers decat ceea ce iti doresti tu..
Daca mai tii minte si eu imi doream baiat da in sufletul meu stiam ca va fi fatahohot se zice ca mama simte ce are..
Acum vazand cat de dificila e o sarcina nu imi mai doresc decat sa fie sanatoasa si sa stea cat mai mult in burticaras
Andreea06
Postat: Friday, August 10, 2018 2:18 PM

Intrat: 2/28/2017
Postari: 4472
Mgeorgiana85 wrote:

Asa este. Sa ne multumim indiferent ce este, pt ca este o binecuvantare coeur
Abia astept sa vina strumful, oricat de greu va fi...sa scapam cu bine amandoi coeur

Sa stii ca si eu imi doream tare fetita si cand am ramas gravida am inceput sa ma gandesc ce va fi va fi, ca sa nu fiu dezamagita. Si pe la cateva sapt, incepusem sa simt ca e baiat. Nu stiu daca alte gravidute aici ati simtit asa, cam ce e.. la mine era o senzatie f puternica, ca am baiat si nu puteam sa mai gandesc altfel :) n-a fost surpriza la eco ca a fost baietel.
Acum nu concep sa fi fost altfel viata mea si imi doresc si fetita dar daca va fi baiatsi bebe 2 si bebe 3 de va fi, nu vad nici o suparare hearts
Gabita29
Postat: Friday, August 10, 2018 2:26 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/16/2018
Postari: 100
Nicole2018 wrote:

Nu iti fa griji cu greutatea, in primul rand e doar o estimare si apoi nu e asa de importanta greutatea daca bebele e dezvoltat bine.
Avem o cunostinta care a nascut la 37 sapt si cateva zile o fetita de 2400, perfect sanatoasa si care a recuperat f rapid in greutate, nu e cu nimic in urma raportat la intervalele de lungime si greutate pe varste.
Va fi bine, noi suntem cu gandul la tine! grup

Multumesc pentru gandurile bune!campfire Va tin la curent!hearts
MaryPoppins
Postat: Friday, August 10, 2018 2:36 PM

Intrat: 9/20/2017
Postari: 1785
Locatia: Timisoara
Andreea06 wrote:

Sa stii ca si eu imi doream tare fetita si cand am ramas gravida am inceput sa ma gandesc ce va fi va fi, ca sa nu fiu dezamagita. Si pe la cateva sapt, incepusem sa simt ca e baiat. Nu stiu daca alte gravidute aici ati simtit asa, cam ce e.. la mine era o senzatie f puternica, ca am baiat si nu puteam sa mai gandesc altfel :) n-a fost surpriza la eco ca a fost baietel.
Acum nu concep sa fi fost altfel viata mea si imi doresc si fetita dar daca va fi baiatsi bebe 2 si bebe 3 de va fi, nu vad nici o suparare hearts

Andreea, bb 3 zici? ras
Andreea-Alexandra
Postat: Friday, August 10, 2018 2:42 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 1/22/2018
Postari: 677
Locatia: Londra
Andreea06 wrote:

Acelasi sentiment l-am avut si eu.eu initial vroiam fetita dar de la inceput am simtit ca e baietel.Ma credeti sau nu cand am vazut prima eco (eco facuta la 12 saptamani) am zis clar e baiat.Parca fatuca lui imi zicea ca e baiat :)
maria2013
Postat: Friday, August 10, 2018 4:05 PM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 1652
Locatia: Constanta
MaryPoppins wrote:

Andreea, bb 3 zici? ras

Asta e ?i visul meu, dar...La ce emotii îmi da bebe1, ma îndoiesc ca ajung la asa performanta :)) Dar visez... Si ma bucur când vad familii cu trei copii!
MaryPoppins
Postat: Friday, August 10, 2018 4:12 PM

maria2013 wrote:

Asta e ?i visul meu, dar...La ce emotii îmi da bebe1, ma îndoiesc ca ajung la asa performanta :)) Dar visez... Si ma bucur când vad familii cu trei copii!

Si noi suntem 3 frati, dar nu stiu, eu pana sa o am pe Ana nu voiam mai multi copii, acum imi doresc pentru ea un frate sau o sora. Insa peste cativa ani, sa ne bucuram un pic de viata in 3. Al treilea bb nu prea are cum sa mai vina, ca nu ne mai ajuta nici varsta...eu n-am decat 30, dar tati are deja 41 si cica nu vrea sa se pensioneze proaspat tatic Lol
AlexandraRr
Postat: Friday, August 10, 2018 4:43 PM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 1315
Locatia: Iasi
Si eu tot 3 copii imi doream. Visam ca atunci cand vin obosita de la munca sa adorm cu rasetele lor pe fundal coeur

Fetelor, am gasit astazi un site cu produse la preturi mai bune decat pe bebetei sau pe alte site-uri cu oferte, eu m-am uitat mai mult la produsele de la igienta si ingrijire, nu am reusit inca sa vad toate categoriile. Diferenta de pret este de 3-5 lei fata de bebetei sau chiar mai mare la unele produse insa daca aveti mai multe produse se simte diferenta. Sper sa va ajute pupici https://bebe.farmaciaardealul.ro/
MaryPoppins
Postat: Friday, August 10, 2018 5:02 PM

AlexandraRr wrote:
Si eu tot 3 copii imi doream. Visam ca atunci cand vin obosita de la munca sa adorm cu rasetele lor pe fundal coeur

Fetelor, am gasit astazi un site cu produse la preturi mai bune decat pe bebetei sau pe alte site-uri cu oferte, eu m-am uitat mai mult la produsele de la igienta si ingrijire, nu am reusit inca sa vad toate categoriile. Diferenta de pret este de 3-5 lei fata de bebetei sau chiar mai mare la unele produse insa daca aveti mai multe produse se simte diferenta. Sper sa va ajute pupici https://bebe.farmaciaardealul.ro/

Hm, depinde. Am cautat rapid dupa Weleda (noi asta folosim, gel de baie si crema scutec) si is muuult mai scumpe decat la bebetei, servetele huggies pure la fel, 4 lei la bebetei fata de 5.5 lei aici. Iar scutece Huggies elite si Pufies nici nu vad, noi astea le comandam de la bebetei. Dand cautare dupa scutece, mi-a dat si scutecele din muselina Babyono care-s 30 lei la ei, iar eu le-am luat de la bebetei cu 23 lei setul de 3 buc. Posibil ca anumite produse sa fie mai ieftine, dar ca varietate si preturi in general, bebetei nu prea are concurenta.
AlexandraRr
Postat: Friday, August 10, 2018 5:18 PM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 1315
Locatia: Iasi
MaryPoppins wrote:

Hm, depinde. Am cautat rapid dupa Weleda (noi asta folosim, gel de baie si crema scutec) si is muuult mai scumpe decat la bebetei, servetele huggies pure la fel, 4 lei la bebetei fata de 5.5 lei aici. Iar scutece Huggies elite si Pufies nici nu vad, noi astea le comandam de la bebetei. Dand cautare dupa scutece, mi-a dat si scutecele din muselina Babyono care-s 30 lei la ei, iar eu le-am luat de la bebetei cu 23 lei setul de 3 buc. Posibil ca anumite produse sa fie mai ieftine, dar ca varietate si preturi in general, bebetei nu prea are concurenta.

Depinde, eu la ce spui tu eu nu m-am uitat, am vazut diferente de exemplu la absorbante postnatale chicco, cadita , suport de burete pentru baie, incalzitor si sterilizator biberoane, unele biberoane etc ras
Probabil au ceva oferte acum la unele produse, eu am cautat mai mult produse postnatale la ei, nu pentru bebe
MaryPoppins
Postat: Friday, August 10, 2018 5:26 PM

AlexandraRr wrote:

Depinde, eu la ce spui tu eu nu m-am uitat, am vazut diferente de exemplu la absorbante postnatale chicco, cadita , suport de burete pentru baie, incalzitor si sterilizator biberoane, unele biberoane etc ras
Probabil au ceva oferte acum la unele produse, eu am cautat mai mult produse postnatale la ei, nu pentru bebe

M-ai facut curiosa cu suportul de burete pt baie (in forma de catel) si vad ca ala mare e cu 50 bani mai scump ca la bebetei :)) eu cautam ceva suport de baie mai mare, dar pana la urma am mai luat un catel si le pun pe amandoua in vana :)) o sa mai sap oricum pe site-ul asta, poate gasesc ceva ce ne trebuie la pret ok :)
Dia_N
Postat: Friday, August 10, 2018 5:30 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/19/2018
Postari: 190
Locatia: Bucuresti
Eu mi am dorit intotdeauna baietel.. Nu ma vedeam mama de fata.. Cand am ramas, primul meu gand a fost: Nu ma intereseaza ce este, absolut deloc. Pe la 6 sapt am visat ca e fata si i am zis sotului. Sotul a zis ca sigur e baiat daca am visat asa si i am vb numai la masculin :)) La eco de 12 sapt,cand mi a zis ca e fetita, m a bufnit plansul de fericire. love
Mgeorgiana85
Postat: Friday, August 10, 2018 6:31 PM

Intrat: 11/3/2016
Postari: 1027
Locatia: Alba Iulia
Dia_N wrote:
Eu mi am dorit intotdeauna baietel.. Nu ma vedeam mama de fata.. Cand am ramas, primul meu gand a fost: Nu ma intereseaza ce este, absolut deloc. Pe la 6 sapt am visat ca e fata si i am zis sotului. Sotul a zis ca sigur e baiat daca am visat asa si i am vb numai la masculin :)) La eco de 12 sapt,cand mi a zis ca e fetita, m a bufnit plansul de fericire. love

Pana la urma eu cred ca visele se adeveresc. Eu de 2 ori am visat baiat si baiat este. O prietena a visat fetita si fetita are...
Eu am desfacut patul si il tot mut prin camera ca nu stiu unde sa-l pun hohot
Am bagat o tura de hainute pt bebe la spalat...usor usor ne apropiem de final
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed