Gravidutzele noastre dragi - 40

Options Gravidutzele noastre dragi - 40
Subiectul anterior · Subiectul urmator
MadaMadalyna
Postat: Thursday, October 12, 2017 10:55 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 4/22/2017
Postari: 548
Multumesc frumos!! Multa sanatate si voua si bebelusilor!!newclap

Sunt foarte fericita, nu.mi vine sa cred ca fix de ziua mea am.ramas insarcinata cu fetita, cum ne.am dorit noi! Cand mi.a spus ca e fetita minau dat lacrimile! Daca era baiat tot ne bucuram si il iubeam , ca era tot al nostru, dar eu una sincer, nu aveam puterea sa cred ca o sa.mi dea Dumnezeu fetita si mi se indeplineste dorinta.

majoreta acum trebuie sa cautam nume de fetita . De sfant imi place Nicole , dar pentru numele principal nu avem idee .... voua ce nume de fetite va plac?
Andreea06
Postat: Thursday, October 12, 2017 11:06 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/28/2017
Postari: 2124
Felicitari Madalina, ma bucur din suflet pentru voi, desi niciodata nu o sa inlocuiasca pierderea suferita, sper sa va aline si sa va minunati de ea toata viata! computerlove
MadaMadalyna
Postat: Thursday, October 12, 2017 11:17 PM

Andreea06 wrote:
Felicitari Madalina, ma bucur din suflet pentru voi, desi niciodata nu o sa inlocuiasca pierderea suferita, sper sa va aline si sa va minunati de ea toata viata! computerlove

Pe Iasmina nu o.sa.o inlocuiasca nici un alt copilas, pe ea o iubim ca pe un ingeras,ea ramane pentru noi primul copil iar bebe din burta e bebe 2 , care sper sa stea cuminte pana in februarie. Acum era cu capul in sus , fix la biric statea cu fata spre buric gen si.cu fundul spre coloana mea, s.a chinuit doctorul putin sa ii analizeze toate organele ca se foia si.nu avea pozitii prea bune, dar a prins.o doctorul si in.momente in.care se vedea bine .

Nu.mi vine sa cred inca. Sunt prea fericita! Acum sper sa se intoarca cand trebuie cu capusorul in.jos, sa pot naste natural coeur
Andreea06
Postat: Friday, October 13, 2017 12:22 AM

MadaMadalyna wrote:

Pe Iasmina nu o.sa.o inlocuiasca nici un alt copilas, pe ea o iubim ca pe un ingeras,ea ramane pentru noi primul copil iar bebe din burta e bebe 2 , care sper sa stea cuminte pana in februarie. Acum era cu capul in sus , fix la biric statea cu fata spre buric gen si.cu fundul spre coloana mea, s.a chinuit doctorul putin sa ii analizeze toate organele ca se foia si.nu avea pozitii prea bune, dar a prins.o doctorul si in.momente in.care se vedea bine .

Nu.mi vine sa cred inca. Sunt prea fericita! Acum sper sa se intoarca cand trebuie cu capusorul in.jos, sa pot naste natural coeur

Are tiiiimp sa se intoarca. Si la 37s se poate.. la mine de la 24s tot in jos zice la eco ca sta, poate s-a mai sucit sau ceva desi eu nu imi dau seama, dar acum sigur nu mai are loc sa se mai mute iar in sus :)
laura513
Postat: Friday, October 13, 2017 12:35 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 2/8/2017
Postari: 285
Locatia: Radau?i
Madalina ma bucur tare pentru voi! computerlove Cheek Kiss Ce bine ca e totul asa cum v-ati dorit! Doamne-ajuta de acum numai la vesti bune! hearts

Andreea n-ai somn? Lol Cheek Kiss E fain ca s-a intors deja bebe, la mine sta de-a curmezisul si pe diagonala cumva, dar sper din suflet sa se intoarca atunci cand i-o fi timpul de iesit ca tare imi doresc sa evit cezariana... uff Momentan are voie sa se suceasca cum vrea ea, desi am impresia ca a prins drag de pozitia asta: cu capul in stanga si picioarele in coastele mele din dreapta.
Andreea06
Postat: Friday, October 13, 2017 1:20 AM

laura513 wrote:
Madalina ma bucur tare pentru voi! computerlove Cheek Kiss Ce bine ca e totul asa cum v-ati dorit! Doamne-ajuta de acum numai la vesti bune! hearts

Andreea n-ai somn? Lol Cheek Kiss E fain ca s-a intors deja bebe, la mine sta de-a curmezisul si pe diagonala cumva, dar sper din suflet sa se intoarca atunci cand i-o fi timpul de iesit ca tare imi doresc sa evit cezariana... uff Momentan are voie sa se suceasca cum vrea ea, desi am impresia ca a prins drag de pozitia asta: cu capul in stanga si picioarele in coastele mele din dreapta.

N-am somn ca la ora 5 am adormit cam 2,5 ore.. acu mai am 12% baterie la tel, sotul doarme.. si am zis ca fie ce o fi, cand raman fara baterie incerc cumva sa adorm.

Am iesit la 9 o tura in oras cu masina si ghici ce, iar am vomitat.... deci e de la miscarea de masina, am rau mai nou desi nu simt asa ca atunci cand eram mica.. numa’ ce ma apuca brusc cu transpiratii si puf :))
Cred ca o sa conduc doar eu de acum, mi-e groaza ca nu o sa mai pot merge nicaieri, doar in casa..

O sa se intoarca fetita, mai e tiiiimp, unii se intorc spre final sau chiar cand vine sorocul.
Andreea06
Postat: Friday, October 13, 2017 1:23 AM

Noi duminica facem un an de la cununia religioasa si ma tot uitam ce pot face, ce surpriza, ce cadou sa ii iau.. lui i-ar placea o excursie undeva ca vrea sa testeze masina luata dar eu ma tem de drumuri acuma.. asa ca o sa iau cred bilete la cinema si poate fac eu un tort cu banane ce ii place lui.... si sa ii caut si cartea de tatici. Pana de idei..
alexutza_88
Postat: Friday, October 13, 2017 7:51 AM

Intrat: 1/16/2017
Postari: 664
MadaMadalyna wrote:
Multumesc frumos!! Multa sanatate si voua si bebelusilor!!newclap

Sunt foarte fericita, nu.mi vine sa cred ca fix de ziua mea am.ramas insarcinata cu fetita, cum ne.am dorit noi! Cand mi.a spus ca e fetita minau dat lacrimile! Daca era baiat tot ne bucuram si il iubeam , ca era tot al nostru, dar eu una sincer, nu aveam puterea sa cred ca o sa.mi dea Dumnezeu fetita si mi se indeplineste dorinta.

majoreta acum trebuie sa cautam nume de fetita . De sfant imi place Nicole , dar pentru numele principal nu avem idee .... voua ce nume de fetite va plac?

Felicitari, sa va bucura?i de ea!!! Cheek Kiss
MadaMadalyna
Postat: Friday, October 13, 2017 8:39 AM

Andreea06 wrote:

Are tiiiimp sa se intoarca. Si la 37s se poate.. la mine de la 24s tot in jos zice la eco ca sta, poate s-a mai sucit sau ceva desi eu nu imi dau seama, dar acum sigur nu mai are loc sa se mai mute iar in sus :)

Eu m.am bucurat ca e cu capul in sus , la prima.sarcina a fost cu capul in jos si poate asta a provocat nasterea prematura, pe langa alte motive. Prefer cezariana de cat sa nasc prematur, orice doar sa stiu ca e bine!!

Tu oricum esti o curajoasa ca te.ai plimbat asa mult graviduta, o sa iasa un bebe plimbaret, ca voi !!!
Eu abia merg si la cumparaturi , bine ca am descoperit de ce ma duc la baie des, bebelina da cu picioarele fix in vezica mea , iar cu manutele da unde credeam ca da cu piciorusele , pentru ca da puternic.
Lili Eu
Postat: Friday, October 13, 2017 10:29 AM

Intrat: 3/23/2015
Postari: 2700
Locatia: ploiesti
Buna greierasi coeur am gasit motivul dc mergeti des la baie hohot e foarte amuzant Lol

Lili Eu attached the following image(s):
22405510_486889088358494_3810646806642140170_n.jpg

alexutza_88
Postat: Friday, October 13, 2017 10:43 AM

Intrat: 1/16/2017
Postari: 664
Lili Eu wrote:
Buna greierasi coeur am gasit motivul dc mergeti des la baie hohot e foarte amuzant Lol

hohot hohot da pai bebelina mea e amorezata de vezica. În dimineata asta in interval de o ora am mers de 4 ori la baie , sim?eam ca topaie pe vezica.
AriaM
Postat: Friday, October 13, 2017 10:43 AM

Nivel: Membru

Intrat: 10/1/2017
Postari: 38
MadaMadalyna wrote:

Eu m.am bucurat ca e cu capul in sus , la prima.sarcina a fost cu capul in jos si poate asta a provocat nasterea prematura, pe langa alte motive. Prefer cezariana de cat sa nasc prematur, orice doar sa stiu ca e bine!!

Tu oricum esti o curajoasa ca te.ai plimbat asa mult graviduta, o sa iasa un bebe plimbaret, ca voi !!!
Eu abia merg si la cumparaturi , bine ca am descoperit de ce ma duc la baie des, bebelina da cu picioarele fix in vezica mea , iar cu manutele da unde credeam ca da cu piciorusele , pentru ca da puternic.

Mada, dar la Iasmina de ce s-a declansat nastere prematur?
Daca nu vrei sa vorbesti despre, te inteleg, ignora intrebarea mea...Cheek Kiss
Lili Eu
Postat: Friday, October 13, 2017 11:03 AM

Intrat: 3/23/2015
Postari: 2700
Locatia: ploiesti
alexutza_88 wrote:

hohot hohot da pai bebelina mea e amorezata de vezica. În dimineata asta in interval de o ora am mers de 4 ori la baie , sim?eam ca topaie pe vezica.
Si eu in ultimile saptamani il simteam numai pe vezica...Dominic sa intors cu capul in jos de la 7 luni si ii simteam capusoru pe vezica tot timpul era o senzatie super naspa...rar schimba pozitia dar apoi revenea iar cu capul pe vezica si faceam carari la baie si inapoi Lol
DianaM
Postat: Friday, October 13, 2017 11:27 AM

Intrat: 12/5/2016
Postari: 1105
Locatia: Buzau
Lili Eu wrote:
Si eu in ultimile saptamani il simteam numai pe vezica...Dominic sa intors cu capul in jos de la 7 luni si ii simteam capusoru pe vezica tot timpul era o senzatie super naspa...rar schimba pozitia dar apoi revenea iar cu capul pe vezica si faceam carari la baie si inapoi Lol

Liliiii, ce mai faci? Chiar ma gandeam la tine cand am aflat ca bebe e baietel...prea se asemanau sarcinile la inceput, cu toate ca nu e o regula dar uite ca s-a potrivit! La mine toata familia este super fericita, ma suna toata lumea mai ales ca sunt prima din neam care va face un baiat dupa multi ani!!!computerlove
MadaMadalyna
Postat: Friday, October 13, 2017 11:53 AM

AriaM wrote:

Mada, dar la Iasmina de ce s-a declansat nastere prematur?
Daca nu vrei sa vorbesti despre, te inteleg, ignora intrebarea mea...Cheek Kiss

Sincer nu stiu nici ru 100% care e motivul dar 80% a fost de vina zborul cu avionul, chiar de totul era ok pana atunci si doctorul ne.a dat acordul iar 20% la suta ar fi colul meu sensibil, uterul care nu e prea elastic si bebe era cu capul in jos si nasterea s.a declansat...

Cray

Si doctorului i.am spus ieri ca ma apropii de 27s , cata veam cand am nascut.o pe iasmina si ma ia frica usor usor, dar am incredere in bebe ca e cumintica si sta macar pana la 32s ,daca nu vrea sa stea pana in februarie... e greu sa dormi.cu frica asta, dar ma.rog la Dumnezeu sa fie bine si sanatoasa. Am incredere si in.doctorii si aparatura care exista aici. Acum 50 ani au fost in.stare sa.l tina in viata pe patronul sotului care s.a.nascut la 6 luni , in.2017 nu se pune problema, dar.mai.bine ar.fi sa stea ea macar 7 luni in.burtica coeur
Utilizatori in acelasi subiect
BabyGimi
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed