Gravidutzele noastre dragi - 39

Options Gravidutzele noastre dragi - 39
Subiectul anterior · Subiectul urmator
MadaMadalyna
Postat: Monday, July 17, 2017 1:14 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/22/2017
Postari: 315
Locatia: Focsani
delia.c.yaya wrote:

Ti-ai raspuns singura. Tocmai ca trebuie sa stau cuminte de acum, asta le deranjeaza, ca nu mai face prostu curat, mancare ale alea.

Eu deja miam anuntat planurile de acum: soooomn!!!:001017:

Foarte bine faci! Chiar de te simti bine sa spui ca te simti ametita , ca nu te simti in stare de nimic, etc . Nu ai pt cine sa faci eforturi si sa te chinui.

Eu una fac doar mancare, spal vase si sterg praful (stau doar cu sotul) in rest face el , oridine , aspira, spala pe jos, cara cumparaturi... eu una nici nu ma.simt bine, dar nici nu vreau sa ma strofoc, sunt gravida siI mancar acum sa ma.relaxez , ca dupa o sa duc dorul statului degeaba....
delia.c.yaya
Postat: Monday, July 17, 2017 1:25 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 5/4/2017
Postari: 156
Locatia: Botosani
MadaMadalyna wrote:

Foarte bine faci! Chiar de te simti bine sa spui ca te simti ametita , ca nu te simti in stare de nimic, etc . Nu ai pt cine sa faci eforturi si sa te chinui.

Eu una fac doar mancare, spal vase si sterg praful (stau doar cu sotul) in rest face el , oridine , aspira, spala pe jos, cara cumparaturi... eu una nici nu ma.simt bine, dar nici nu vreau sa ma strofoc, sunt gravida siI mancar acum sa ma.relaxez , ca dupa o sa duc dorul statului degeaba....

Chiar asta ii ziceam si eu lui...miam luat concediu ptr 1 an, gata!!!
Si asa mia zis si el, chiar daca ma simt bine sa zic ca mie naspa si ma duc sa stau in pat...

Dar acum lasand asta, dar chiar mie foarte somn...vad ca mirosul incepe sa mi se schimbe...la parfum deja cam stramb din nas...si la baie deja din ce in ce mai des...
majoreta majoreta
Dana000
Postat: Monday, July 17, 2017 1:37 PM

Intrat: 6/2/2016
Postari: 170
Locatia: Constanta
Bine ai venit Delia, sarcina usoara si sa stea bebe cuminte la caldurica pana la termen.cheers
MadaMadalyna
Postat: Monday, July 17, 2017 1:55 PM

delia.c.yaya wrote:

Chiar asta ii ziceam si eu lui...miam luat concediu ptr 1 an, gata!!!
Si asa mia zis si el, chiar daca ma simt bine sa zic ca mie naspa si ma duc sa stau in pat...

Dar acum lasand asta, dar chiar mie foarte somn...vad ca mirosul incepe sa mi se schimbe...la parfum deja cam stramb din nas...si la baie deja din ce in ce mai des...
majoreta majoreta

Eu.cu baia am.disperat pe toata lumea :)) cand o sa.mergem.in.august in tara.cred ca face al.meu opriri din ora in ora ca mai mult nu pot sa ma tin....

Mirosurile se vir accentua pe parcurs , acum e doar inceputul, cand o sa vina greturile atunci o sa te simti cu adevarat rau ....
Dormi daca iti e somn , daca corpul cere somn, ofera.I somn....

Soacra a fost si ea gravida sisi ar trebui sa te ajute , pana la urma ii oferi un nepotelcoeur
delia.c.yaya
Postat: Monday, July 17, 2017 3:52 PM

Intrat: 5/4/2017
Postari: 156
Locatia: Botosani
burtici!!!Cheek Kiss
vreau si eu un update cu contraindicatiile pe timpul sarcinii...

iloveyou iloveyou iloveyou
alina89
Postat: Monday, July 17, 2017 7:24 PM

Intrat: 3/21/2017
Postari: 421
Locatia: Bucuresti
delia.c.yaya wrote:
burtici!!!Cheek Kiss

fara efort, mancat 3 mese pe zi si gustari intre ele. min 2L de apa pe zi, evitat fructele de mare, pestele oceanic, carnea trebuie gatita foarte bine. mananca multe fructe si legume. pe net sunt o groaza de "contraindicatii" in special la mancare. daca te iei dupa ce scrie acolo.. stai nemancata. hainoroc

fara tigari si alcool.

doctorul poate sa adauge si fara contact pe o anumita perioada sau pe toata durata sarcinii.
alina89
Postat: Monday, July 17, 2017 7:27 PM

Am montat patutuuul, fara accesorii si lenjerii ca nu avem inca dance computerlove

alina89 attached the following image(s):
20132756_10213663280076222_1493085547_o.jpg 20132499_10213663280916243_997792263_o.jpg

laura513
Postat: Monday, July 17, 2017 8:03 PM

Intrat: 2/8/2017
Postari: 219
Locatia: Radau?i
Sofiaa wrote:

Pune o poza sa ma linistesc. Abdomenul meu e plat :)

Pun cand ajung la pc :D La 11s si eu eram complet plata, abia de acum se contureaza un pic de burtica, asa ca stai lini?tita pupici Iti pun si de la 11s sa vezi cum eram.

Andreea am fost monitor la tabere, nu m-am catarat pe nicaieri, doar am avut grija de 47 de tzanci :)) Însa ptr tiroliana mare trebuiau sa aiba minim 50kg ca sa nu se opreasca pe traseu, asa ca ii cantarea. Am vrut si eu cantarita, ca nu mai facusem asta de o saptamâna si eram curioasa :)) mi-a trecut repede...
Andreea06
Postat: Monday, July 17, 2017 9:07 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/28/2017
Postari: 1407
Locatia: Cluj
delia.c.yaya wrote:
burtici!!!Cheek Kiss

Da, cum zice Alina, eu am avut pana la 9s de luat progesteron si fara contact.

Fara ou crud, sa nu fie risc de salmonella, fara bai fierbinti.. asta mai tin eu minte.
Andreea06
Postat: Monday, July 17, 2017 9:09 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/28/2017
Postari: 1407
Locatia: Cluj
alina89 wrote:
Am montat patutuuul, fara accesorii si lenjerii ca nu avem inca dance computerlove

Ce draguuuut e!! Arata f bine!
alexutza_88
Postat: Monday, July 17, 2017 10:15 PM

Intrat: 1/16/2017
Postari: 491
alina89 wrote:

Super!!!! Eu am cumparat vreo 2 lenjerii de pat pana acum. ?i probabil mai urmeaza:))) buna lista pe care ai pus-o aici cu necesarul, deja am printat-o si am început sa bifez:)))

În alta ordine de idei, bebelina mea e foarte activa zilele astea, seara cand stau pe spate rezemata de perna se observa cum se misca in burtica. Cuuuute!!!!
MadaMadalyna
Postat: Monday, July 17, 2017 10:43 PM

alina89 wrote:

computerlove e timp pentru cumparat toate coeur cred ca e o senzatie asa placuta sa vedeti mereu patutul in casa coeur

computerlove eu una nu am nici 10 saptamani si deja ma uit dupa toate prostiile plus ca am vrut carut peg-perego 3 in 1 si il am deja luat, acum vreau sa dau comanda de patut(cu sertare , care mai tarziu se poate face si pat de o persoana) deja ma gandesc la cum.organizam totul in casa , cred ca sotul viseaza numai lucruri de bebelusi.
Dar pana nu aflam daca e fetita sau baietel nu mai cumparam nimic. Acum sotul spune ca e sigur ca e fetita , eu presimt ca e baietel coeur
alina89
Postat: Monday, July 17, 2017 11:05 PM

alexutza_88 wrote:

Super!!!! Eu am cumparat vreo 2 lenjerii de pat pana acum. ?i probabil mai urmeaza:))) buna lista pe care ai pus-o aici cu necesarul, deja am printat-o si am început sa bifez:)))

În alta ordine de idei, bebelina mea e foarte activa zilele astea, seara cand stau pe spate rezemata de perna se observa cum se misca in burtica. Cuuuute!!!!

Daaa pt mine a devenit cel mai frumos moment din zi cand ma linistesc si bebelu isi face simtita prezenta. Imi faceam griji pt ca mi se parea ca nu prea mai e activ. I-am trimis mail doctorei cu analizele si i-am zis si faza asta ca il simt mai putin intens ca acum o sapt dar nu mi-a raspuns inca. Oricum azi a avut activitate des. Vineri seara stateam intinsa la un serial cu mana pe burta si s-a ridicat asa putin. Mi-a dat asa o lacrima in coltu ochiului ras dar tati e suparat ca de cate ori vine si el sa puna mana se opreste. Eu ii zic ca il linisteste prezenta lui, dar el nu mai poate de nerabdare. topai
laura513
Postat: Monday, July 17, 2017 11:13 PM

Intrat: 2/8/2017
Postari: 219
Locatia: Radau?i
Uite Sofia, pozele promise. Ultima e de azi dimineata, doar ca e un pic exagerata burtica pentru ca eram cam balonata si apucasem sa si mananc ceva. Oricum, abia de zilele astea a inceput sa se cunoasca. Asa ca stai linistita, e totul in regula ras

laura513 attached the following image(s):
progres.png

alexutza_88
Postat: Monday, July 17, 2017 11:14 PM

Intrat: 1/16/2017
Postari: 491
alina89 wrote:

Daaa pt mine a devenit cel mai frumos moment din zi cand ma linistesc si bebelu isi face simtita prezenta. Imi faceam griji pt ca mi se parea ca nu prea mai e activ. I-am trimis mail doctorei cu analizele si i-am zis si faza asta ca il simt mai putin intens ca acum o sapt dar nu mi-a raspuns inca. Oricum azi a avut activitate des. Vineri seara stateam intinsa la un serial cu mana pe burta si s-a ridicat asa putin. Mi-a dat asa o lacrima in coltu ochiului ras dar tati e suparat ca de cate ori vine si el sa puna mana se opreste. Eu ii zic ca il linisteste prezenta lui, dar el nu mai poate de nerabdare. topai

Asa face si a mea la tati. Se lini?te?te, apoi el sta la pânda ?i tot o prinde in flagrant:) la mine observ ca e foarte activa seara, sau cand mi se face foame
Utilizatori in acelasi subiect
laura513
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed