Gravidutzele noastre dragi - 29

Options Gravidutzele noastre dragi - 29
Subiectul anterior · Subiectul urmator
deearox
Postat: Sunday, March 8, 2015 9:54 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 1/22/2014
Postari: 485
Locatia: Bucuresti
La multi ani burtici si mamici SimplyLove computerlove computerlove computerlove

deearox attached the following image(s):
fb_20150308_08_59_35_saved_picture.jpg

dana_h
Postat: Sunday, March 8, 2015 10:00 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/14/2014
Postari: 1737
Locatia: craiova
Ynnea de ce scos cu forta?eu am nascut la fix 41 saptamani.atunci a vrut ea sa vina.daca lichidul si bb sunt ok nu e graba.nasterea indusa poate fi putin mai grea ca cea declansata.asta daca nasti fara epidurala.mie mi-a facut corpul clisma acasa .la fiecare contractie ieseam afara.cand am ajuns la spital eram golita.si burti e lasata,eu zic ca mult nu mai e yes majoreta
LauraMihaella
Postat: Sunday, March 8, 2015 12:09 PM

Nivel: Membru

Intrat: 1/6/2015
Postari: 81
Locatia: Constanta
Un 8 martie frumos si calduros va urez. La multi ani !!!computerlove
Mon1
Postat: Sunday, March 8, 2015 5:40 PM

Intrat: 10/11/2013
Postari: 2599
Locatia: Romania
floare3 La multi ani, femei superbe! flower Sa avem o zi splendida! DistanceKiss
Andreea asa este....trece timpulcomputerlove
crissy84
Postat: Sunday, March 8, 2015 5:55 PM

Intrat: 6/2/2014
Postari: 399
Locatia: bucuresti
La multi ani burticute dragute!!!!computerlove
AndreiutzaEu
Postat: Monday, March 9, 2015 10:28 AM

Intrat: 2/27/2015
Postari: 1551
La multi ani burtici!!

Eu sunt noua pe aici... Sapt 4 deabia :)

Aveti idee cam la cate sapt pot face prima eco..

Sapt viitoare am programare la control

Doamne ajuta sa fie bine Hands
Nanny
Postat: Monday, March 9, 2015 10:43 AM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Buna dimineata gagici!
Multumesc pt urarile de 8 Martie..si voua tutror o primavara frumoasa si linistita, cu burtici vesele!
Ynea...sunt cu ochii pe tine!Hands Hands Hands
Bun venit Andreiutza...sa dea Domnul ca totul sa decurga in regula! Probabil sapt viitoare se va vedea un punct miiiic in uter...Doamne ajuta!
Fetelor..din cele mai vechi..va amintiti de Bebe de la aspirante??? Astazi am vazut pe FB ca a nascut..un baietel...Habar nu aveam...sa-i traiasca!
ynnea
Postat: Monday, March 9, 2015 10:44 AM

Intrat: 9/23/2013
Postari: 1005
Locatia: españa
Andreiutza eu prima ecografie am avut-o la 7 saptamani.......se poate fave si mai devreme dar sar putea sa vezi doar sacul.....eu am asteptat dar a fost cu folos ras
Nanny da am vazut si eu ca a nascut.....nici nu mai stiam nimic de earas NuStiu
Eu inca astept poate o vrea sa iasa puiul meu dar nimic.......vineri acum am dpn ul si sa vedem ce va fi
AndreiutzaEu
Postat: Monday, March 9, 2015 10:46 AM

ynnea wrote:
Andreiutza eu prima ecografie am avut-o la 7 saptamani.......se poate fave si mai devreme dar sar putea sa vezi doar sacul.....eu am asteptat dar a fost cu folos ras

Multumesc frumos fetelor..

Pe 17 am programare

Sper din suflet ca totul sa fie in regula
LauraMihaella
Postat: Monday, March 9, 2015 11:52 AM

Nivel: Membru

Intrat: 1/6/2015
Postari: 81
Locatia: Constanta
AndreiutzaEu wrote:
La multi ani burtici!!

Eu sunt noua pe aici... Sapt 4 deabia :)

Aveti idee cam la cate sapt pot face prima eco..

Sapt viitoare am programare la control

Doamne ajuta sa fie bine Hands

Pana la urma s-a lasat cu ochisori? Felicitari si sa fie totul bine . Eu am facut prima ecografie la 5-6 saptamani, atunci mi-am vazut bobita si a ascultat si activitatea cardiaca.

Ynnea poate iti face o surprizayes
AndreiutzaEu
Postat: Monday, March 9, 2015 12:39 PM

LauraMihaella wrote:

Pana la urma s-a lasat cu ochisori? Felicitari si sa fie totul bine . Eu am facut prima ecografie la 5-6 saptamani, atunci mi-am vazut bobita si a ascultat si activitatea cardiaca.

Ynnea poate iti face o surprizayes

Deabia astept Clap coeur
RalukM
Postat: Monday, March 9, 2015 2:11 PM

Intrat: 1/24/2014
Postari: 1178
Hello si La multi ani pt ziua de ierigrup

Andreiuta bine ai venit si sarcina cat mai usoara si fara probleme.
Ynnea cum nasti? cu epidurala sau fara? Eu azi mai toata ziua m-am uitat la nasteri pe youtube, am plans de m-am umflat Lol Crazy Crazy Crazy , am vazut si cu epidurala si fara...incerc sa ma documentez cat de mult pot, sa stiu la ce sa ma astept cand o veni momentul:) adevarul ca sunt putin socata dupa atatea filmeCrazy
Mai am inca niste nelamuriri sper sa ma lumineze doc cand ma duc la el la sf lunii...

Ynnea apropo ca te-au chemat fix la termen pe 13...si mie mi-a zis doc ca nu ma lasa sa sar prea mult de 40 de sapt, el a luat o marja de 2-3 zile dupa DPN dar a zis clar ca e vb de multe alte aspecte. Mi-a si explicat de ce nu ma lasa mai mult in caz ca nu vrea sa vina pana in 40s...poate ca si acolo medicul tau o gandi cam la fel, daca nu vine in termen o sa intervina.
Eu cred ca sapt asta o sa vina bebele tau:) o fi f punctual, fix la 40s ras coeur abia astept sa ne povestesti...
ynnea
Postat: Monday, March 9, 2015 2:21 PM

Intrat: 9/23/2013
Postari: 1005
Locatia: españa
RalukM wrote:
Hello si La multi ani pt ziua de ierigrup

Andreiuta bine ai venit si sarcina cat mai usoara si fara probleme.
Ynnea cum nasti? cu epidurala sau fara? Eu azi mai toata ziua m-am uitat la nasteri pe youtube, am plans de m-am umflat Lol Crazy Crazy Crazy , am vazut si cu epidurala si fara...incerc sa ma documentez cat de mult pot, sa stiu la ce sa ma astept cand o veni momentul:) adevarul ca sunt putin socata dupa atatea filmeCrazy
Mai am inca niste nelamuriri sper sa ma lumineze doc cand ma duc la el la sf lunii...

Ynnea apropo ca te-au chemat fix la termen pe 13...si mie mi-a zis doc ca nu ma lasa sa sar prea mult de 40 de sapt, el a luat o marja de 2-3 zile dupa DPN dar a zis clar ca e vb de multe alte aspecte. Mi-a si explicat de ce nu ma lasa mai mult in caz ca nu vrea sa vina pana in 40s...poate ca si acolo medicul tau o gandi cam la fel, daca nu vine in termen o sa intervina.
Eu cred ca sapt asta o sa vina bebele tau:) o fi f punctual, fix la 40s ras coeur abia astept sa ne povestesti...

Raluk eu vreau sa nasc fara epidurala imi este mai frica de epidurala decat de nastereBlushing....si da,m-a chemat fix pe 13 nu stiu ce se va intampla si eu sunt curioasa.....mi-au spus doctorii ca aici la 41 de saptamani se induce nasterea........dar de ce mi-a spus sa vin mancata si cu toate actele hmmmmm dubioasa treaba si eu si mai tutasic ca nu am intrebat de ce...eram cu capul in norihohot.....si eu sper sa vina bebe saptamana aceasta ca a stat destul la caldurica deja nu mai pot il simt foarte greu....eu va tin la curent si o sa va povestesciloveyou campfire
crissy84
Postat: Monday, March 9, 2015 2:35 PM

Intrat: 6/2/2014
Postari: 399
Locatia: bucuresti
ynnea wrote:

Raluk eu vreau sa nasc fara epidurala imi este mai frica de epidurala decat de nastereBlushing....si da,m-a chemat fix pe 13 nu stiu ce se va intampla si eu sunt curioasa.....mi-au spus doctorii ca aici la 41 de saptamani se induce nasterea........dar de ce mi-a spus sa vin mancata si cu toate actele hmmmmm dubioasa treaba si eu si mai tutasic ca nu am intrebat de ce...eram cu capul in norihohot.....si eu sper sa vina bebe saptamana aceasta ca a stat destul la caldurica deja nu mai pot il simt foarte greu....eu va tin la curent si o sa va povestesciloveyou campfire
m
Eu am nascut fix in ziua cand am avut dpn ul.rabdare ca Dumnezeu stie cum e mai bine. Cheek Kiss
roxinthya
Postat: Monday, March 9, 2015 2:54 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Cu epidurala e divin!!!
Dupa ce mi-a facut epidurala am zis ca m-am nascut a 2-a oara!!!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed