Gravidutzele noastre dragi - 24

Options Gravidutzele noastre dragi - 24
Subiectul anterior · Subiectul urmator
simona83
Postat: Wednesday, June 11, 2014 11:52 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 7/23/2013
Postari: 726
La multi ani tuturor bebeilor! Ce frumooos! In fiecare zi avem cel putin un sarbatorit (a) iar burticile cresc mari si rotunjoare, bebeii isi fac de cap. Vic al meu a zis ca el crede ca Daria face pluta. Nu stiu ce sa zic la ce lovituri primeste mami, cred totusi ca e un stil de inot mai agresiv.Big Laugh La cum o simt in ultimile zile, tare mi-e ca s-a intors cu capul in sus, sau transversal. Loveste cu picioarele jos, pe vezica e cel mai romantic. Asta imi imaginez eu, pentru ca mereu piciorusele le-am resimtit mai puternic. Ei, inca mai are timp pana la 36 de sapt sa se intoarca cum trebuie, oricum ar fi acum. Doamneee, mai sunt 6 zile! Zici ca nu am vazut-o niciodata pana acum, asa emotii am. Cred ca ma duc de dimineata acolo pe 17, nu stiu cum o sa stau cu emotiile.

Dana, multumesc ca te-ai gandit si la noi, noi maine facem 31saptDistanceKiss . La multi ani lui Vladut, sa creasca mare acolo la mami in burtic, sa vina pe luma sanatos si la termen. Am vazut ca primeste numai papa naturala, legume si fructe de la sursa. O sa fie un grasunel!!!computerlove

Pupam toate burticile!DistanceKiss DistanceKiss DistanceKiss
Roxanine
Postat: Wednesday, June 11, 2014 11:53 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/14/2013
Postari: 1520
Locatia: Cluj
Aurishta si Andreea. E prima sarcina, da stiu ca aveti dreptate, dar cred ca imi intelegeti incertitudinile. Din cauza faptului ca cineva m-a panicat, ca imi spunea ca bebe misca de pe la 2 luni, asa, de ti se misca burtica. Partea buna e ca, eu de la 13 saptamani, cand am un pantalon mai stramt pe burtica jos, simt ca se misca constant o rama mica, dar simteam in interior, jos sub burtica. Acum fluturasul s-a mutat putin mai sus, nu mai port nimic stramt si nu mai simt decat seara cand ma pun in pat. Din cate am tot citi si imi spuneti voi, sunt chiar miscarile bebelinului, doar nu am stiut eu cum sa le percep. De copil ce sunt, m-am lasat influentata de restul si tot asteptam sa imi dea cate un ghiont in burta. Dar nu are cum, ca e mic inca!

Si ca sa vedeti ironia sorti, dupa ce v-am scris parca misca ceva in burta! :)) asa mi se intampla mereu. Merci ca sunteti Always aprope de mine, si una de alta!iloveyou

P.S nu mai ascult ce spun alte fenomene care au doar scop sa ma sperie!
Va puuup.

Ce parere aveti, sa merg sau nu la mare? :D ne bate gandul de concediu!
aurishta
Postat: Wednesday, June 11, 2014 12:05 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Rox, cine ti-a spus ca la doua luni simtea clar miscarile, s-a inselat, cu siguranta! Cei 5mm de copil nu au cum sa produca asa un cutremurHilar "Fluturasul" ala este semnalul de la puiul tau! In doua-trei saptamani miscarile vor deveni mult mai perceptibile!Totusi, trebuie sa tii cont ca nu toti bebelusii misca puternic, chiar in lunile mai avansate! La toate cele cinci sarcini ale mele am fost panicata de moarte fiindca nu prea simteam miscarile....foloseam trucul cu respiratiaHilar ca sa ma conving ca sunt gravida cu adevaratHaha Alte mame se plangeau ca nu pot dormi noaptea, eu ma plangeam ca dorm prea bine!Hilar
Apoi, cu marea, daca te protejezi de expunerea prelungita la soare, nu e nici un bai! Cel mai bine ar fi sa nu faci plaja si sa te multumesti doar cu miscarea in soare, cum ar fi jocurile, inotul....in rest, la umbreluta!
ada03
Postat: Wednesday, June 11, 2014 12:13 PM

Intrat: 2/13/2014
Postari: 541
Locatia: Romania
Fetelor, multumim pentru urari, sa creasca si bebicii vostrii mari si sa fie sanatosi Cheek Kiss
Dana la multi ani si bebicului tau birthday sarbatoare sarbatoare sarbatoare
Simo, tu ai doua stikere, unu spune ca azi faceti 31 de saptamani, altul ca maine, oricum ar fi la multi ani si bebitei tale.
Rox, cine ti-a spus ca de la 2 luni bebe da de ti se misca burta, ori chiar a vrut sa faca misto de tine, ori habar nu are ce inseamna sa fi gravida si cum se dezvolta copilul in burta. La mine, acum la 23 de saptamani se simte asa, nu la 2 luni care inseamna maxim 10 saptamani. Asta e o absurditate. Eu pe pitica mea, la prima sarcina am simtit-o binisor abia la 20 de saptamani, conteaza foarte mult si cum este pozitionat bebe in burtica, daca este cu fata spre peretele abdomenului sau cu spatele. Cat despre mare, atata timp cat nu te expui la soarele de la miezul zilei nu este problema, iar atunci cand stai la plaja sa folosestti o crema pentru protectie.
Fetelor, a venit caldura peste noi, off nu stiu cum o sa trecem peste, mai ales ca eu trebuie sa ies mereu afara cu pitica, nu o pot tine in casa ca o ia razna duel . Bine ca am terminat cu facultatea si cu toate examenele, mai ramane licenta dar aia mai asteapta pana in februarie.
Va pupic pe toate, sa aveti grija de bebici
simona83
Postat: Wednesday, June 11, 2014 12:53 PM

Intrat: 7/23/2013
Postari: 726
ada03 wrote:
Fetelor, multumim pentru urari, sa creasca si bebicii vostrii mari si sa fie sanatosi Cheek Kiss
Dana la multi ani si bebicului tau birthday sarbatoare sarbatoare sarbatoare
Simo, tu ai doua stikere, unu spune ca azi faceti 31 de saptamani, altul ca maine, oricum ar fi la multi ani si bebitei tale.
Rox, cine ti-a spus ca de la 2 luni bebe da de ti se misca burta, ori chiar a vrut sa faca misto de tine, ori habar nu are ce inseamna sa fi gravida si cum se dezvolta copilul in burta. La mine, acum la 23 de saptamani se simte asa, nu la 2 luni care inseamna maxim 10 saptamani. Asta e o absurditate. Eu pe pitica mea, la prima sarcina am simtit-o binisor abia la 20 de saptamani, conteaza foarte mult si cum este pozitionat bebe in burtica, daca este cu fata spre peretele abdomenului sau cu spatele. Cat despre mare, atata timp cat nu te expui la soarele de la miezul zilei nu este problema, iar atunci cand stai la plaja sa folosestti o crema pentru protectie.
Fetelor, a venit caldura peste noi, off nu stiu cum o sa trecem peste, mai ales ca eu trebuie sa ies mereu afara cu pitica, nu o pot tine in casa ca o ia razna duel . Bine ca am terminat cu facultatea si cu toate examenele, mai ramane licenta dar aia mai asteapta pana in februarie.
Va pupic pe toate, sa aveti grija de bebici

Am rectificat, si am schimbat si am optat pentru un fond mai varatic :))).
Ada, si eu a scapaaat! Tot asa ne tinem de mana si la licenta in februarie. Eu mi-am luat o bere fara alcool sa sarbatoresc. Cheers to you too, girl!hainoroc
capsunica
Postat: Wednesday, June 11, 2014 1:09 PM

Intrat: 12/10/2013
Postari: 899
Multumesc mult Andreeailoveyou te pupicesc ... Rox:* nu iti mai face griji draga mea :x am avut o prietena care abia la 20 de saptamani a simtit bebe ... si din plin :)) ...pana atunci ea nu a simtit nici fluturasi nimic..ori nu a bagat ea de seama ..ori nush ..cum sa imi explic ..si faza cu tinutul respiratiei :))) eu imi tineam respiratia doar sa o simt mai bine :))) nu stiam ca de asta misca :))))) Ada ..si noi murim de calllld ...stam in casa baricadati :(( .... aseara nu am dormit mai nimic ..cum ziceai tu .. nu puteam sa leg 3 ore .. :( intruna m-am trezit ..nu mai puteam de cald ...pfff bebe loveste foarte tare :)) ma doareee si il mai cert cateodata :)) si il zic la tati :p .. aseara abia am adormit ..intruna misca ... imi zice mami ca o sa am ce umbla dupa el:)) cand scapa din burticahohot si cred ca asa o sa fie :)) eu abia am inceput sesiunea :( vineri am al 2 le-a examen ... si cu caldura asta nu stiu cum o sa fac :(( sa fie bine ...pana la faculta fac 1 ora cu masina ... :(
SmileyC
Postat: Wednesday, June 11, 2014 1:22 PM

Intrat: 1/9/2014
Postari: 587
dana_h wrote:
neatza burtici iloveyou
24 de saptamani yes la multi anisori Vladutul lui mami flowers flowers flowers flowers flowers flowers flowers

La multe inainte! Macar 14! coeur
elala
Postat: Wednesday, June 11, 2014 1:49 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/13/2009
Postari: 485
Locatia: bucuresti
La multi ani sarbatoritilor!!!!!topai topai topai topai topai
Si la noi e foarte cald plans plans plans dar macar noaptea ma pot odihni..Adorm mai greu dar dorm binisor..merg de maxim trei ori la baie noaptea..In schimb ma dor picioarele si merg ca un ursulet ras .Abia astept sa ajung la medic saptamana viitoare sa vad cat a crescut bebe meu drag si ce e cu scurgerea aceea gelatinoasa.Si azi dimineata am gasit pe hartie cand am fost la baie, la o saptamana distanta de data trecuta..NuStiu Observ ca apare cand depun putin efort, gen urcat scari (stam la et 4 si nu avem lift) sau cand fac mai multa treaba pe acasa..
dana_h
Postat: Wednesday, June 11, 2014 2:06 PM

Intrat: 1/14/2014
Postari: 1737
Locatia: craiova
multumim burtici frumoase Cheek Kiss iloveyou
Simona incerc sa mananc cat de cat natural,tinand cont ca de carne ma apropii cam rar,am zile cand mananc bine si sanatos,dar am si zile cand mananc doar cartofi prajiti,sau doar rosii cu branza.am inceput sa pap cate un iaurt dimineata,sa consum branza mai des,un ou fiert pe zi,cu fructele sunt zile cand mananc in exces si zile cand nu ma ating de ele.sper sa aiba bebe macar peste 2.500 kg si sunt multumita.
in schimb noi ne impacam minunat cu caldura,o ador coeur iar din casa ies doar dimineata si dupa amiaza dupa ora 18,in rest doar in caz de necesitate maxima.
alinaa86
Postat: Wednesday, June 11, 2014 5:58 PM

Intrat: 11/26/2013
Postari: 443
Locatia: Germania
Salutare gagici DistanceKiss
La multi ani sarbatoritilor sarbatoare
Sper ca reusiti sa faceti fata caldurii, eu una nu stiu ce sa mai fac , sunt 37 de grade la noi de cateva zile. Nici din casa nu ma risc sa ies ca simt ca nu am aer Big Surprise
Va pup pe toateeee !!!!

p.s. o poza cu burtica DistanceKiss

alinaa86 attached the following image(s):
10308384_679764835428247_5350700589000979612_n.jpg

SmileyC
Postat: Wednesday, June 11, 2014 6:08 PM

Intrat: 1/9/2014
Postari: 587
Uraaaaaa, a venit triplu bun! Dupa ce dublu imi dadea risc pe trisomia 21 de 1 la 260, triplu l-a calculat la 1 la 12 000.
Ania
Postat: Wednesday, June 11, 2014 6:10 PM

Intrat: 10/23/2006
Postari: 680
Locatia: families are forever !
dragi burtici nu stiu cum va simtiti voi dar eu ma simt super. mai am pana pe 27 iunie . nu ma gandeam ca o sa ajung pana aici cu sarcina pt primele 2 nu au ajuns la termen .
am destula energie ca sa merg o zi pe jos .
va pup si va tin la curent cu bebele .
alinaa86
Postat: Wednesday, June 11, 2014 6:11 PM

Intrat: 11/26/2013
Postari: 443
Locatia: Germania
SmileyC wrote:
Uraaaaaa, a venit triplu bun! Dupa ce dublu imi dadea risc pe trisomia 21 de 1 la 260, triplu l-a calculat la 1 la 12 000.

Bravoo Bravoo Bravoo Bravoo
Acum ai mai scapat de un stres DistanceKiss DistanceKiss DistanceKiss
dana_h
Postat: Wednesday, June 11, 2014 7:00 PM

Intrat: 1/14/2014
Postari: 1737
Locatia: craiova
Ania mai e putin,o nastere usoara si un bebe sanatos si mancacios Cheek Kiss
Smiley felicitari scumpa Bravoo ,ai scapat de un stres DistanceKiss
Roxanine
Postat: Wednesday, June 11, 2014 8:56 PM

Intrat: 10/14/2013
Postari: 1520
Locatia: Cluj
Felicitari Smiley!!!! Ai vazut!!!!!! Am stiut eu!!!!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed