Gravidutzele noastre dragi - 24

Options Gravidutzele noastre dragi - 24
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andreea.A
Postat: Monday, April 14, 2014 10:48 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/11/2013
Postari: 778
Locatia: Botosani
emanicole wrote:
Andreea nu am pisat-o inca yes , doar o rup in doua..asa e ok? iloveyou

Ema, incearca sa o iei intreaga, fara sa o rupi (stiu ca e cam mare, dar asta e). Eu stiu ca multa vreme nu am luat multivitamine pentru ca ma ustura foarte tare stomacul de la ele. Vezi cum te simti cand o iei intreaga si daca tot e rau, vezi poate iti da Materna sau altceva.
Elala, eu acum am observat-o.Intr-adevar, se vede bine in ultima poza.
emanicole
Postat: Monday, April 14, 2014 11:04 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 12/22/2013
Postari: 1837
Locatia: bucuresti
Nanny wrote:

Burticica Ema..in curand vedem si "Baiatul " tau...Vezi ca-ti trimit PM!Cheek Kiss

computerlove computerlove computerlove Si daca e fetitaaaaa? hohot ...acum la fel ca si cu menstiuatia pana nu vezi rosu mai ai o speranta...eu pana nu vad o putza mai am o speranta hohot hohot hohot hohot
Andreea o sa incerc astazi desi nu cred ca va merge Lol
simona83
Postat: Monday, April 14, 2014 11:05 AM

Intrat: 7/23/2013
Postari: 726
Neata, printesele!!!pupici

Mammy, bafta la analize! Si noi tb sa facem diabetul sapt viitoare. Faci testul cu glocuza? Daca da, sa imi zici ce gust are nebunia aia ca mie mi-e frica maxim sa nu o dau inapoiBlushing

Elala, la multi lui bubu mic!!! Sa creasca mare si voios... dupa burtica cred ca o sa ai un baietel zdravan bine :)))) Cu linia aia maro, am avut-o si eu cu Victor. Acum, deocamdata, nimic. O fi ceva specific burticilor de baietei?hainoroc

Ma gandeam ca ar fi dragut dc la lista de burtici, am adauga si sexul bebelului atunci cand il stim. Eu stiu doar de fetele de mai jos, din fetele din capul listei stiu doar de Mihaela care nu avea confirmat nimic. Corectati-ma daca gresesc topai

Elala - baietelboy
Mammy - fetitamami de fetita
Simona83 - fetitamami de fetita
Capsunica - baietelboy
Dana-h - baietelboy

Chiar, Mihaelaaaaaa, ce faci burticuta? Nu mai zici nimic? Cum te simti?
emanicole
Postat: Monday, April 14, 2014 11:14 AM

simona83 wrote:

Cu linia aia maro, am avut-o si eu cu Victor. Acum, deocamdata, nimic. O fi ceva specific burticilor de baietei?hainoroc

Simona nu cred sa fie ceva specific baieteilor...sora mea a avut linia aceea in ambele sarcini si are 2 mandre yes iloveyou
alinaa86
Postat: Monday, April 14, 2014 11:16 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/26/2013
Postari: 443
Locatia: Germania
Buna fetelor.
Eu nu ma simt prea bine, am niste dureri de burta de azi noapte de la 3.30 exact ca la cm Big Surprise Foarte greu am putut sa adorm la loc si m-am apucat sa ma uit pe net sa vad daca e ok sau nu cu durerile astea si m-am mai linistit cand am vazut ca da (sau nu?) Cert e ca nu m-a lasat de tot, cred ca nu ma duc azi la munca NuImiPasa mai ales in conditiile care sunt acolo (undeva de 8-10 grade, tre sa ma incalt cu cizme si mai e si multa apaBig Surprise ) Am reusit sa ma programez pe maine la 12.00, sper sa vin cu vesti bune.
Elala si tu ai o burtica foarte frumoasa, sarcina usoara in continuare.
Andreea.A
Postat: Monday, April 14, 2014 11:30 AM

emanicole wrote:

computerlove computerlove computerlove Si daca e fetitaaaaa? hohot ...acum la fel ca si cu menstiuatia pana nu vezi rosu mai ai o speranta...eu pana nu vad o putza mai am o speranta hohot hohot hohot hohot
Andreea o sa incerc astazi desi nu cred ca va merge Lol

Iti tin pumnii cu vitamina...si sa stii ca eu zic la fel, noi spargem tiparul si bagam fete in club! Bravoo Bravoo Bravoo Bravoo
Roxanine
Postat: Monday, April 14, 2014 11:44 AM

Intrat: 10/14/2013
Postari: 1520
Locatia: Cluj
Ma bucur ca sunteti voioase si voinice! Eu nu pot sa apun acelasi lucru..
Alina, bine ca ai gasit loc pe undeva! Succes maine la Eco, si eu merg tot maine la 2:30! Mor de nerabdare!!!:026:
Ema, si eu asa stiu, ca orice pastiluta isi pierde efectul sau consistenta daca e rupt sau sfarmat. Dar daca nu ai alta varianta... Te pup
Nanny, drept e, prea m-am laudat pe aici ca e floare la ureche! Acum ca vin sarbatorile, nu stiu cine mai face treaba in casa ca ma simt ca o leguma! Dar incerc cu covrigei.. Poate imi revin!! Te pup dulce
Zi frumoasa tuturor!
Ania
Postat: Monday, April 14, 2014 11:45 AM

Intrat: 10/23/2006
Postari: 680
Locatia: families are forever !
Ceau fete !
Eu intru ceva mai rar si cand intru mai mult citesc Crazy
Burtica face bine , creste .
La ultimul eco a zis ca bebe e mai mic cu 2 sapt decat ar trebui dar pana iese din burtica recupereaza el Cheek Kiss

Va pup pe toate si o sa incerc sa postez mai des
emanicole
Postat: Monday, April 14, 2014 11:47 AM

Alinuta te asteptam cu vesti bune, sigur iti va da si un calmant gen no-spa ..nu stiu daca este si la voi, dar o formula asemanatoare sigur este, ca nu trebuie sa stai cu dureri computerlove
Rox, Andreea o sa incerc uff ...daca nu merge ...nu le mai iau si gata hohot
Rox la fel eram si eu o leguma, noroc cu al meu ca a facut toata treaba in casa,,,,si acum am profitat si tot el face mai mult Haha . Am fost si eu ca o leguma din saptamana 6 pana in saptamana 10, acum parca mi-a revenit energia ...azi dimineata am spalat prin baie, chiar se mira al meu ca sunt harnica Lol Lol Lol
Ania felicitari pentru cele 29 de saptamani, mai ai putin si te intalnesti cu bebe mic computerlove
capsunica
Postat: Monday, April 14, 2014 9:08 PM

Intrat: 12/10/2013
Postari: 899
ce faceti gravidutee topai topai topai topai topai

eu am o pofta de sarmale de nu mai pottt.... acuma merg sa imi fac din ce am majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta Hilar Hilar Hilar Hilar Hilar Hilar Hilar Hilar deabea astept sa muscccc din ele :)))
Andreea.A
Postat: Monday, April 14, 2014 9:32 PM

capsunica wrote:

eu am o pofta de sarmale de nu mai pottt.... acuma merg sa imi fac din ce am majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta Hilar Hilar Hilar Hilar Hilar Hilar Hilar Hilar deabea astept sa muscccc din ele :)))

Eu am avut o experienta tare neplacuta cu sarmalele luna trecuta si zic "pas" pana iese bebe de aici. I-am zis soacrei nici sa nu se chinuie sa faca pentru Pasti, ca nu mai stau acasa Crazy Crazy .
Roxanine
Postat: Monday, April 14, 2014 9:42 PM

Intrat: 10/14/2013
Postari: 1520
Locatia: Cluj
Yammy sarmalute!!! Dada!!!! love
emanicole
Postat: Monday, April 14, 2014 9:53 PM

capsunica wrote:

Parca as vrea si euuuuHilar Hilar
capsunica
Postat: Tuesday, April 15, 2014 12:17 AM

Intrat: 12/10/2013
Postari: 899
emanicole wrote:

Parca as vrea si euuuuHilar Hilar

mmm ce bune au fost :D :X
mi-am facut sarmalute cu ce am avut :))9 cu carnea di carnati salsicia :)))) dovlecei ,ardei morcov ciuperci =))si o juma de rosie :))) ioi da mortale au iesit :))) noroc ca am avut varza acra :)):* pusilici si noapte buna fetele cochetele :X
lala_aurelia
Postat: Tuesday, April 15, 2014 7:58 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/13/2014
Postari: 485
Locatia: Bucuresti
Buna dimi burticute DistanceKiss DistanceKiss DistanceKiss

Mie mi-a fost tare rau ieri! S-a incalzit vremea afara si au inceput sa dea drumul la sistemul de recirculare a aerului in cladire (lucrez intr-o cladire de birouri). Dupa ce ca e chiar frig prin birouri am si murit de durere de cap!!
Am zacut de cand am ajuns acasa, frectie cu carmol, cartofi feliati, ceai...nimic nu a mers!! Ma durea capul din ce in ce mai tare! Intr-un final am luat un paracetamol, am mai tras o frectie cu carmol, mi-am pus un fes gros in cap si m-am bagat in patura...acum nu ma mai doare capul dar tare mi-e frica ca se repeta istoria!

In alta ordine de idei, mi-au sosit rezultatele, le-am luat de dimineata:
TOXO IgM - negativ 0.04
CMV IgM - negativ 0.03
RUBELLA IgM - negativ 0.03

AgHBs - negativ 0.00
Ac Anti HCV - negativ 0.1

urocultura sterila - nu sunt infectii

lysteria - negativ

Acum astept pareri de la voi, care stiti ce inseamna toate astea ras ras. Si bineinteles de la doctoresa noastra Nanny pe care o Cheek Kiss de nu se vede Buddy1 Buddy1

Va pupicesc si va doresc o zi frumoasa si calda!!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed