Gravidutzele noastre dragi - 22

Options Gravidutzele noastre dragi - 22
Subiectul anterior · Subiectul urmator
dana_h
Postat: Tuesday, February 11, 2014 2:16 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/14/2014
Postari: 1737
Locatia: craiova
mersi elala,am gasit deja doua laboratoare in contract cu casa.sarcina usoara in continuare DistanceKiss
kali
Postat: Tuesday, February 11, 2014 2:20 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14333
dana_h wrote:
... am gasit deja doua laboratoare in contract cu casa.

Verifica daca nu cumva trebuie programare - parca au un plafon -... sper sa nu ma insel.
dana_h
Postat: Tuesday, February 11, 2014 2:23 PM

da kali e cu programare si plafon,am facut programare pt martie DistanceKiss
rrroxana
Postat: Tuesday, February 11, 2014 2:27 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 10/28/2013
Postari: 189
Kali din cate stiu eu boala sarutului e cu virusul epstein barr, nu cu cmv ..insa ambele virusuri cu cmv si e-b sunt virusuri herpetice
Diana curaj!! din cate am inteles esti alergica la multe chestii printre care si anestezice..dar esti alergica si la cele inhalatorii? in caz ca nu ai putea face anestezie inhaltorie in mare parte combinata cu analgezie
fdianamaria
Postat: Tuesday, February 11, 2014 6:20 PM

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Contract cu casa au si laboratoarele de aici pentru analizele de sange de baza. Pentru restul nu. Dar si cele de sange trebuie sa le fac acum si m-au programat pe sfarsitul lui martie (cand trebuie sa nasc) cu trimitere pentru a fi gratuite uff Din pacate asa am patit si la primele, in primul trimestru...au foarte putine fonduri si te programeaza mult prea tarziu.
La celelalte, nu mi-a ajutat la nimic trimiterea, nici macar la consultul de la rinichi sau cel de inima uff Am in geanta trimiteri si degeaba uff . Ieri am facut din nou doua analize de sange, una pentru depistarea diabetului si una alta ciudatenie, 140lei dintr-un sut. Luni sunt programata la ecograf Doppler 150lei, cu tot cu trimitere.
Cel mai prost stau la capitolul odihna. Voi ce pozitii de somn adoptati? A mea mica din burtica se agita zi-noapte si nu pot efectiv sa dorm, desi pic de oboseala. Atata impinge si se foieste, de ma doare burta si se vede efectiv cate un cot sau genunchi sau ce-o fi sic
Pentru astia mici de acasa e fascinant sa-si vada surioara din burtica "jucandu-se" si se distreaza cand o simt. Poate ca si mica ii percepe intr-un fel deosebit, pentru ca se simte efectiv dragostea aia mare si pura cand ii vorbesc sau cand o mangaie.
Sarcina usoara in continuare, fetelor !!!
PS. Greturi mari n-am prea avut la nici o sarcina. Poate la primele doua ceva-ceva cam prin luna a doua-treia, dar nu incat sa dau la rate. La sarcina asta aproape deloc. In schimb, am slabit mult si acum si la a doua sarcina.
Nanny
Postat: Tuesday, February 11, 2014 6:44 PM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Diana chiar nu te mai vazusem pe aici.Capul sus si fii increzatoare. Pentru cea mica trebuie sa fi tare! Nu uita ca o rugaciune mica, seara inainte de culcare, cu cuvintele tale, te ajuta, te intareste si te relaxeaza! Maica Domnului nu lasa pe nimeni, roaga-te ei si ai sa te linistesti!SimplyLove
kali
Postat: Tuesday, February 11, 2014 7:53 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14333
rrroxana wrote:
Kali din cate stiu eu boala sarutului e cu virusul epstein barr, nu cu cmv ..

Ai dreptate... eheeee... de cand nu mi-am mai activat interesul pentru analize de genul asta, le-am incurcat! NuStiu Inafara de asta, ramane valabil ce-am scris. Nu s-a instalat cu totul roza-scleroza.Crazy
rrroxana
Postat: Tuesday, February 11, 2014 10:39 PM

Intrat: 10/28/2013
Postari: 189
Kali ce roza scleroza::))::)) ba chiar deloc !!informatiile au fost exacte esti documentata bine, mai putin aia boala sarutului care oricum nu prea are asa mare relevanta daca e e-b sau cmv importanta e profilaxia, investig, tratam
Andreea.A
Postat: Wednesday, February 12, 2014 5:39 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/11/2013
Postari: 778
Locatia: Botosani
kali wrote:
Andreea, cred ca vorbeai cu Diana. Oana sunt eu.AngelNot
Si... ecografiile nu reprezinta niciun pericol pentru bebe. Poti sa faci cate doresti sau cate considera medicul ca sunt necesare.

Mii de scuze, Oana! In capul meu rasuna Diana si la ea ma gandeam. Nu stiu de ce am botezat-o Oana.
mihaela-doinita
Postat: Wednesday, February 12, 2014 10:43 AM

Intrat: 11/30/2012
Postari: 139
Locatia: Slatina
fetelor eu nu am platit nicio analiza, am mers la medicul ginecolog care este si in spitalul judetean cu trimitere de la medicul de familie si adeverinta de asigurat,acolo mi-a facut internare de zi si mi s-au recoltat toate analizele necesare...nu am platit nici ecografiile pt ca doctorita mea m-a chemat la policlinica spitalului unde au eco 4D si tot cu bilet de trimitere si adeverinta de asigurat am facut toate eco....nici tratamentul din primul trimestru nu l-am platit,doar vitaminele...eu sunt foarte multumita de doctorita mea si tocmai de aceea ii mai dadeam mici atentii,dar doar atat...
simona83
Postat: Wednesday, February 12, 2014 10:45 AM

Intrat: 7/23/2013
Postari: 726
Inca o noapte de vomitatpuker .
Ma simt asa de obosita, cum nu am mai fost eu demult. Tot ce vreau e sa dorm...
Am noroc ca am inceput programul de 6 ore, parca altfel incepe ziua. Dar tot nu am randament cu gandurile la perna...
Clar fetita asta vrea sa fim lacto-vegetariene, alfel nu imi explicHilar
dana_h
Postat: Wednesday, February 12, 2014 11:00 AM

si mie mi-a fost rau azinoapte,si azidimineata am vomitat de vreo trei ori un lichid galben,cred ca din cauza ca nu mancasem si era doar acid din ala.si acum sunt foarte ametita,tot ce pun in gura imi da greatapale
capsunica
Postat: Wednesday, February 12, 2014 1:28 PM

Intrat: 12/10/2013
Postari: 899
dana_h wrote:
si mie mi-a fost rau azinoapte,si azidimineata am vomitat de vreo trei ori un lichid galben,cred ca din cauza ca nu mancasem si era doar acid din ala.si acum sunt foarte ametita,tot ce pun in gura imi da greatapale
si eu am vomitat lichid galben..amar ....oare ce.o fi???
Alina Heering
Postat: Wednesday, February 12, 2014 1:45 PM

Intrat: 6/27/2013
Postari: 135
Locatia: Germania
Azi facem 36 de saptamani Love va pup gravidute si burtici sanatate multa. imi aduc aminte ca si la prima sarcina si acum a vomitat acum a fost un pic diferit ptr ca mancam isi lua portia de mancare si jumate de ora sau o ora mai tarziu ma gaseai cu capul in WC ras la prima sarcina tot ce mancam si cateodata in timpul mesei fugeam repejor sa dau la Ra?e Crazy nu puteam
manca nimic si imi aduc aminte la prima sarcina din luna a-5-a m-a lasat sa mananc normal ras acum cu sarcina asta am vomitat pana in luna a-4-a dupa care mi-am revenit de aceea am
si luat multe kg ras iar cu somnul la prima sarcina dormeam fara probleme acum nu prea dar gasesc rimp si de dormit macar o ora si tot o dormras va pup burtici sarcina usoara
simona83
Postat: Wednesday, February 12, 2014 3:01 PM

Intrat: 7/23/2013
Postari: 726
Super, Alina!
Sarcina usoara in continuare si nastere si mai usoara!Clap
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed