Gravidutzele noastre dragi - 22

Options Gravidutzele noastre dragi - 22
Subiectul anterior · Subiectul urmator
dana_h
Postat: Friday, February 7, 2014 12:29 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/14/2014
Postari: 1737
Locatia: craiova
da simona am mai scapat de o parte din griji,caci pana nu merg la dr nu ma calmez,mai ales ca mai am intepaturi prin burtica.daca ti-a iesit dublu test bine o sa mai faci triplu test?DistanceKiss
mihaela-doinita
Postat: Friday, February 7, 2014 12:40 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/30/2012
Postari: 139
Locatia: Slatina
fetelor ma bucur enorm ca v-au iesit analizele bune si va doresc multa sanatate si sarcina usoara in continuareDistanceKiss
simo ador sa citesc conversatia ta cu bebe...ma emotionez foarte tare pt ca asa vorbesc si eu cu puiutul meu,dar noi vorbim in particularsic eu vorbesc si el raspunde prin diverse miscari...doamne il iubesc enorm! si pe voi ca imi creati o stare de bine de fiecare data cand va vizitezpupici iloveyou
simona83
Postat: Friday, February 7, 2014 6:06 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 7/23/2013
Postari: 726
Mi-a prescris analizele de trim 2- cele uzuale de sange si urina, plus morfologia fetala care tb facuta intre 20-25 martie. Adica sa nu imi vad puiul o luna jumate de acum???? E loco??? A zis ca e ok, mai putem face o eco de control pe la finalul lunii februarie. Fara triplu test sau amniocenteza ca nu e cazul. Si l-am rugat sa imi recomande reducerea programului, a fost de acord si mi-am luat adeverinta. Sper sa intre in vigoare cat mai curand pt ca ma doare noada de la scaunul ala de birou. Cand merg spre metrou imi pocnesc toate incheieturileNuStiu Si ne-a dat ok la nebunii... A fost de coma. "Dl doctor, vand in vedere ca ult acografie a iesit asa bine, am vrea sa va intrebam ceva" sotul meu... "Eu nu, nu am nimic de intrebat". Era grena la fata. "Stiti noi din noiembrie-decembrie nu am mai facut nimic" "adica, ce sa faceti?" "Pai, sex". Iubi meu era asa rusinat de parca dr isi imagina ca ne colorasem copilul, nu prinmetoda clasica. "A, puteti, dar mai usor"Big Laugh
Inca nu am scapat de greturi si vomitat. Asta e, mi le-am dorit, le duc cu mandrie pana la capatchitara
Va pup pe burtici, chiar si oe viitoarele gravidute care acum incing cuptorasele! pupici
dana_h
Postat: Friday, February 7, 2014 6:12 PM

hohot hohot hohot,saracutul sotul tau,macar bine ca v-a dat ''dezlegare'' la nebuni.eu inca sunt la stadiul greturi,dar doar daca mananc,sau cand beau apa dimineata,in rest nimicLol si sper sa ramana asa,pt ca data trecuta la 6 sapt eram in spital cu disgravidie.DistanceKiss si eu toate burticutele si toti bebeiii
la urina ti-a dat urocultura sa faci sau sumarul de urina?
Nanny
Postat: Friday, February 7, 2014 6:14 PM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
simona83 wrote:
ce sa faceti?" "Pai, sex". Iubi meu era asa rusinat de parca dr isi imagina ca ne colorasem copilul, nu prinmetoda clasica. "A, puteti, dar mai usor"Big Laugh
Inca nu am scapat de greturi si vomitat. Asta e, mi le-am dorit, le duc cu mandrie pana la capatchitara
Va pup pe burtici, chiar si oe viitoarele gravidute care acum incing cuptorasele! pupici

hohot hohot hohot hohot Barbatii astia se cred mari si tari si cand ii pui in situatii mai delicate...se ruseineaza mai tare ca un copil la serbare!! Ma bucur sa aud ca sunteti bine! Doamne ajuta!!Buddy1
Capsunico..unde esti? ne-ai lasat in ceata.Cum te mai simti? Ce ai facut cu chistul? Sper ca esti cuminte si stai la pat si de aceea nu intriSimplyLove
simona83
Postat: Friday, February 7, 2014 7:45 PM

Intrat: 7/23/2013
Postari: 726
Dana, la noi greul la greturi a inceput in sapt 8. Deci nu zice hopa inca..Crazy Ai grija sa papi legume verzi pt extra acid folic, multe fructe si legume ca sa te ajute sa te feresti de raceli. Eu am scapat deocamdata, cu un terorist mucios acasayes .
Deyutzu, Capsunica, Ema... Si voi la fel. Papati sanatos pt bebicii vostrii, mai ales ca primul trim este cel mai important in dezvoltarea puiului de omcomputerlove
Miha, tu in ce sapt esti?
Alina Heering
Postat: Friday, February 7, 2014 8:04 PM

Intrat: 6/27/2013
Postari: 135
Locatia: Germania
fetele am si eu o intrebare pentru mamicile care au nascut a doua oara cat va tine travaliul? la prima sarcina a tinut 2 ore jumate. inseamna ca la a doua tine mai mult travaliul?ras sper ca ma puteti lamuri. va pup pe bebei,felicitari ptr rezultatele analizelor. multa sanatate va doresc si sarcina usoara in continuare
capsunica
Postat: Friday, February 7, 2014 8:35 PM

Intrat: 12/10/2013
Postari: 899
Nanny wrote:

hohot hohot hohot hohot Barbatii astia se cred mari si tari si cand ii pui in situatii mai delicate...se ruseineaza mai tare ca un copil la serbare!! Ma bucur sa aud ca sunteti bine! Doamne ajuta!!Buddy1
Capsunico..unde esti? ne-ai lasat in ceata.Cum te mai simti? Ce ai facut cu chistul? Sper ca esti cuminte si stai la pat si de aceea nu intriSimplyLove

heii :* acuma am intrat ..DistanceKiss eu sunt bine .. da nu am avut chist .. hematom decidual .. si era micut.. o sa se retraga el :P am vb cu Doamne Doamne si stau linistita acum Lui i zici odata si atat ..nu uita ..asa mi-a dat el o liniste sufleteasca ca e bine ..:P efort nu fac ..cine stie ce efort dar nici nu stau in pat :)) ca nu pot ..nu e felul meu .. ma plimb toata ziua .. ca imi face bine .. imi ascult corpul ..cum i place lui ... mai spal niste vase..putina mancarica..examene ..in rest alt lucru nu am :P deci nu ma stresez :P de papat pap de toate..mi-am cumparat no spa dar nu am de ce sa il iau ca nu ma doare nimic .. sangerari nu am .. nici dureri de burtica ....sunt doar balonata .. si am o foameeee....faaii de Lup :)) greturile le am dar nu asa des de vreo 3 zile . seara am vomitat ..in fiecare .. seara ..si mi s-au facut pete pe fatzuca .. minore .. nu cine stie ce ..luni facem 8 saptamaniiii :X:* hihiii :* a a sI umpicut De dragoste am facut dimineata ca nu see mai putea fara ...incet incet pe silentios :)):D
capsunica
Postat: Friday, February 7, 2014 8:35 PM

simona83 wrote:
Dana, la noi greul la greturi a inceput in sapt 8. Deci nu zice hopa inca..Crazy Ai grija sa papi legume verzi pt extra acid folic, multe fructe si legume ca sa te ajute sa te feresti de raceli. Eu am scapat deocamdata, cu un terorist mucios acasayes .
Deyutzu, Capsunica, Ema... Si voi la fel. Papati sanatos pt bebicii vostrii, mai ales ca primul trim este cel mai important in dezvoltarea puiului de omcomputerlove
Miha, tu in ce sapt esti?
da normal scumpa :*
aurishta
Postat: Friday, February 7, 2014 9:03 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Alina Heering wrote:
fetele am si eu o intrebare pentru mamicile care au nascut a doua oara cat va tine travaliul?
In general, daca nu sunt complicatii, va tine mult mai putin...
doinanuta
Postat: Friday, February 7, 2014 9:18 PM

Intrat: 10/26/2013
Postari: 2144
Locatia: bucuresti
Capsunica...cumnata mea facuse pete maro pe toata perioada sarcinii Se zice ca e fetita.Numa la fete cica ies pete:)
capsunica
Postat: Friday, February 7, 2014 9:20 PM

doinanuta wrote:
Capsunica...cumnata mea facuse pete maro pe toata perioada sarcinii Se zice ca e fetita.Numa la fete cica ies pete:)
hi hi ce tareeee :* as vrea sa fie fetita:D :* da si data e baiat tot ma bucur:*
Alina Heering
Postat: Friday, February 7, 2014 11:03 PM

Intrat: 6/27/2013
Postari: 135
Locatia: Germania
aurishta wrote:
In general, daca nu sunt complicatii, va tine mult mai putin...

multumesc AURISHTA sper sa nu tina mult. la prima nastere chiar nu am avut complicatii si a decurs totul f bine sper si de data asta si sa tine doar 5minute ras Hands sic vom vedea sa dea Domnul sa fie totul bn.
aurishta
Postat: Friday, February 7, 2014 11:05 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Asa sa fie, Alina, iti tinem pumnii sa decurga totul de la excelent in sus!chitara majoreta majoreta
dana_h
Postat: Saturday, February 8, 2014 9:27 AM

doinanuta wrote:

si sora mea a avut pete pe fata si a facut baietel Haha ea isi dadea cu o crema pe fata ca sa nu se accentueze petele.o intreb si iti spun cum ii zice DistanceKiss
simona in fiecare dim fac un fresh dintr-o lamaie si trei portocale,plus o banana papata,un iaurt cu cereale si 10 migdale.asta e mic dejunul meu ras acid folic iau de vreo trei luni,5 mg in fiecare zi date de dr.pup burticutele hearts
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed