Gravidutzele noastre dragi - 22

Options Gravidutzele noastre dragi - 22
Subiectul anterior · Subiectul urmator
dana_h
Postat: Thursday, February 6, 2014 11:47 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/14/2014
Postari: 1737
Locatia: craiova
simona83 wrote:
Dana, la multi ani bebelucului!!! Ce mai trece timpul... Cum te mai simti? Este cat o boaba de mazareLove Love

multumim DistanceKiss .momentan sunt bine,nici urma de vomitat,doar greturi si alea seara dupa ora 18 si dureri de cap.am inceput sa dorm si eu ziua,ca pana acum ma omora insomnia.peste o sapt avem si noi intalnire cu bb si abia astept Hilar
Eileen
Postat: Thursday, February 6, 2014 11:47 AM

Intrat: 1/16/2013
Postari: 3201
Simona , ma impresionezi intotdeauna cum vorbesti cu samburica ta !!
Ar fi frumos la sfarsit sa-ti salvezi intr-un album aceste conversatii , alaturi de ecografiile din fiecare etapa coeur coeur coeur
catalyna
Postat: Thursday, February 6, 2014 11:48 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/23/2013
Postari: 981
Locatia: bacau(torino-italia)
simona83 wrote:
Dana, la multi ani bebelucului!!! Ce mai trece timpul... Cum te mai simti? Este cat o boaba de mazareLove Love

Mihaela, felicitari pentru bebe! Atlet il faciBig Laugh

Si noi, cu noul DPN, azi facem 13 saptamani!!!yes yes yes yes
Gata pui mic, suntem in trimestrul 2 si esti deja mare cat un kiwi.Bravoo Fratiorul tau te pupa prin burtica lui mami pentru ca a auzit ca bebelusii cresc mai bine daca primesc iubireLove . Stie ca esti fetita dar nu e dezamagit pentru ca oricum e fratiorul cel mare. E multumit ca nu trebuie sa cedeze din masinutele lui si mami i-a spus ca e cel mai important din familie in calitatea lui de frate mai mare. A decretat ca trebuie sa mergem sa iti cumparam un animal de plus cu care sa dormi, ca el magarusului lui nu il da decat cu imprumut. Big Laugh Mami inca vomita din cand in cand, ceea ce o face foarte fericita, dar as prefera sa te simt mai des lovind, facand piruete, tumbe, etc. Uite bebicul Mihaelei, are propria trambulina... pot sa folosesti ce vrei tu de acolo sa te joci. Mami nu se supara si te iubeste nespus!!!iloveyou

Ce draguta esti simona computerlove .iloveyou.sper sa ajung si eu cat mai curand sa vb cu bebelusul meu din burtica love
Alina Heering
Postat: Thursday, February 6, 2014 12:31 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 6/27/2013
Postari: 135
Locatia: Germania
saptamana 35+1 ink un pic. sanatate va doresc si sarcina usoara burticilorBravoo
simona83
Postat: Thursday, February 6, 2014 12:36 PM

Intrat: 7/23/2013
Postari: 726
Da, da, fetelor... in curand vine si randul vostru sa vb cu puii din burticile voastre.
Vine barza sigur sigur, am vb eu cu ea...DistanceKiss DistanceKiss DistanceKiss

Alina, sarcina usoara in continuare si nastere si mai usoara!!!computerlove
catalyna
Postat: Thursday, February 6, 2014 12:40 PM

Intrat: 10/23/2013
Postari: 981
Locatia: bacau(torino-italia)
simona83 wrote:
Da, da, fetelor... in curand vine si randul vostru sa vb cu puii din burticile voastre.
Vine barza sigur sigur, am vb eu cu ea...DistanceKiss DistanceKiss DistanceKiss

Sa dea domnul sa fie cun spui tu simo computerlove computerlove stie El mai bine cand sa dea la fiecare bebelusul mult dorit
Nanny
Postat: Thursday, February 6, 2014 1:55 PM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Alina Heering wrote:
saptamana 35+1 ink un pic. sanatate va doresc si sarcina usoara burticilorBravoo

Alina hai ca mai e un pic...Doamne ajuta, nastere usoara...mai e un picut !majoreta majoreta
deyutzu
Postat: Thursday, February 6, 2014 2:19 PM

Intrat: 11/26/2013
Postari: 151
Burtici ,va doresc la toate multe saptamani inainte cu sanatate pana la final!Pup la toateCheek Kiss Cheek Kiss
dana_h
Postat: Thursday, February 6, 2014 2:31 PM

deyutzu wrote:
Burtici ,va doresc la toate multe saptamani inainte cu sanatate pana la final!Pup la toateCheek Kiss Cheek Kiss

ce faci deyutzu,cum iti e?greturi ceva?DistanceKiss
Alina Heering
Postat: Thursday, February 6, 2014 3:22 PM

Intrat: 6/27/2013
Postari: 135
Locatia: Germania
multumesc fetele. inca un piculet si ajungem la final,luni la doctor sa vedem daca e totul bn sa vedem si rezultatele analizelor.asteptam sa zboare timpul :) incerc sa imi tin ocupate gandurile dar tot la bebica mea zboara gandul impreuna cu sotul si cu fiimiu cand mie gandul in alta parte fiimiu ma intreaba cand vine bebe mic la fel si sotul mereu cum e cu bebica noastra deci oricat asi incerca sa imi zboare gandul in alta parte cineva trebuie sa ma trezeasca :D. va pup burtici si multe saptamani,sarcina usora in continuare
deyutzu
Postat: Thursday, February 6, 2014 5:06 PM

Intrat: 11/26/2013
Postari: 151
dana_h wrote:

ce faci deyutzu,cum iti e?greturi ceva?DistanceKiss

Sunt bine dana,mersi.Nu am greturi decat foarte rar si tine cateva clipe,nu am varsat deloc.Cine stie ce va fii poate vor veni si alea.Burtica uneori ma doare asa putin ca la cm.
Ma simt putin obosita mai mereu si somnolenta dar nu dorm f mult.PupiciCheek Kiss si felicitari pt 6 sapt.Noi o sa implinim pe sambata.
dana_h
Postat: Friday, February 7, 2014 9:38 AM

neata gravidute dragi DistanceKiss eu sunt super happy Hilar au venit rezultatele de la dozarea de anticorpi si sunt absentiiiiyes iar la urocultura < 1000,deci nici urma de bacterii.
Mon1
Postat: Friday, February 7, 2014 10:52 AM

Intrat: 10/11/2013
Postari: 2599
Buna dimineata, burtici frumoase!
Alina inca putin si il vedem pe bebeDistanceKiss
Simoasa frumos vorbesti tu cu bebe...m-ai emotionat si imi place tare mult de tine. Imi dai o stare de bine Bravoo iloveyou
Deyutzucomputerlove
Dana uraaa ca e bine...pup computerlove
Capsunica tu ce faci?computerlove
simona83
Postat: Friday, February 7, 2014 11:48 AM

Intrat: 7/23/2013
Postari: 726
Felicitari, Dana, pentru analizele incurajatoare! Inca putin si iti vezi bulinuta!!!Cheek Kiss
Mon, observ un vibe pozitivla tine care imi place mult. Cred ca ii urmezi Emei, dc ne luam dupa trend. Te pup dulceDistanceKiss
Noi am scapat si de dublu test... Risc scazut pe toate fronturile. Azi merg la medic cu rezultatele sa vedem ce investigam in trimestrul 2. Poate ne da si noua liber la prostioare ca zboara hormonii astia liber si isi cam fac de cap. Ieri am inceput sa plang ca nu ii placea bebitei supa pe care o aveam in fataHaha Si indraznesc sa sper si la program redus de munca pt ca nimic nu mai conteaza inafara de bebe mic si puiul mareLove
Despre dublu test am aflat in sfarsit ca sunt corecte ambele abordari, rezultatele sunt corecte oricum, chit ca recoltezi in aceeasi zi, fie ca recoltezi in sapt 10 si faci eco in sapt 12. Depinde doar de abordarea medicului curnant. Vedeti? V-am zis ca ma interesez pt gravidutele mai micicomputerlove
Sambata shopping de hainute de gravida ca ma strang toti pantalonii si, sper eu, o sa incep perioada stress freeHilar
Va pupiiiiiccomputerlove
Mon1
Postat: Friday, February 7, 2014 12:12 PM

Intrat: 10/11/2013
Postari: 2599
Simo sa stii ca am o stare foarte buna. Ma simt excelent si sunt fericita.
O sa vina si bebele in aceste conditii, nu? DAAAAAAAAAAAA...asa zic si eu computerlove
Ma bucur tare cand citesc ca v-au iesit bine analizele si ca bebeii sunt bine.DistanceKiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed