Gravidutzele noastre cu care ne mandrim - 2

Options Gravidutzele noastre cu care ne mandrim - 2
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andi&Mariuca
Postat: Tuesday, July 22, 2008 10:09 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
Wow Miru! acum chiar ca m-am convins: am lipsit fff mult de pe forum!alcool

felicitari draga mea, ma bucur enorm pt tine si pentru voi! este o veste absolut minunata! maine vei primi un telefon de la mine! Doamne, ce bucurie, nici nu am stiut ca esti insarcinata! sarcina usoara si multa sanatate!

am sesizat, citind in diagonala, cum imi place mie alcool , ca si Dianamaria este graviduta! wow! numai gravidute pe aici! felicitari mamicilor!

ma pune si pe mine cineva la curent: cate alte gravidute mai avem ( ma refer la "garda veche", dintre cele care ziceau acum cateva luni, 1 an ca isi doresc al doilea, al treile bebe)?sic
danab
Postat: Wednesday, July 23, 2008 11:54 AM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
coeur Anca, mai sunt gravidute si Cristina, mami de deea (cris22tyna), Oana (Kali) si Diana (fdianamaria), din cele pe care le cunosti.grup
mommy
Postat: Wednesday, July 23, 2008 7:51 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Anca, ce bucurie aud de bine de voi! bounce pupici hearts Multumesc pentru urari si te pup! pupici pupici pupici
Cristy
Postat: Wednesday, July 23, 2008 8:04 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
sorry Eu sunt mai in urma cu stirile sorry

Ana felicitari pentru baietel, sa creasca mari iar tie refacere usoara chitara

Miru felicitari si tie pentru bebelina iloveyou
fdianamaria
Postat: Friday, July 25, 2008 7:57 AM

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Felicitari Miru pentru fetita !!!
Noi suntem inca in asteptarea vestii...abia pe 8 august vom afla ce va fi.
Momentan am avut o saptamana groaznica, cu dureri de burta teribile, greturi, somnolenta etc. Mi-am luat liber aproape toata saptamana si am stat doar in pat. Am dormit mult-mult si parca nu destul.
De luni...inapoi la lucru. Abia astept concediul...ala mare, ca anu asta concediu=lucru la apartament.
Am inceput un curs "Scoala parintilor" care se tine la Matern la noi. Super-interesant, chiar daca am deja cat de cat experienta in domeniu. Cate doua ore, in fiecare vineri, 6 saptamani ne vorbesc doctorite si asistente din spital despre sarcina, nastere si ingrijirea bebeului.
Va pup si va doresc sarcina usoara !!!
mommy
Postat: Friday, July 25, 2008 6:22 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Cristy, Diana, pupici pupici !
Diana, sa fie ce vrei tu, sanatosi sa fim cu totii, astept vestea cu nerabdare! Bravo ca mai gaseti energie si pt Scoala parintilor! thumleft
Eu sunt foarte oobosita, la sfarsitul lui august merg o saptamana la mare si gata, asta mi-e concediul, pastrez trei saptamani pt ultima luna inainte sa nasc, daca m-or tine puterile si sanatatea sa lucrez pana atunci. uff
Andi&Mariuca
Postat: Friday, July 25, 2008 8:58 PM

Postari: 5089
buna seara mamici, pitici si gravidute!pupici

ma tot uit minunandu-ma la topicul asta si ma bucur foarte mult pentru acelea dintre voi care ati avut curajul sa o luati de la capat cu un alt bebe!yes

ce fericite se vede ca sunteti! imi amintesc si eu ce emotii simti cand porti in tine o viata dar totusi, parca nu am inca curaj. si pendulez intre sentimente contradictorii: ba vreau si ma emotioneaza bebeii, ba nu vreau si imi zic ca trebuie sa mai traiesc si eu!duel fool

oricum, noi va dorim multa sanatate, sarcini usoare si bebei frumosi si cumintei!computerlove :023:
Rody
Postat: Saturday, July 26, 2008 4:31 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Pup toate gravidutele.La anul vom veni din nou la topicul astaras
Apropo,am si eu o intrebare.Am o prietena care a ramas graviduta la 6 luni dupa ce a nascut.Deci are o bebelina de 6 luni si a ramas iar garviduta.E pericol cunva,ii este frica ca e prea devreme si pote pierde bebele.De avort nici sa nu auda.Daca cunosteti cazuri ziceti-mi si mie ca poate asa o mai linisteschearts Va pup!
petro
Postat: Saturday, July 26, 2008 6:57 PM

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
Nasa sora-mii are trei copii intre care e diferenta de cate un an. Adica a ramas insarcinata tot la 3 luni de la nasterea fiecaruia. Copii sunt mari, frumosi si foarte destepti. Au 14, 13, si 12 ani. Canta fiecare la cate 2 instrumente si participa in fiecare an scolar la olimpiade scolare. Eu cred ca e in regula in ceea ce o priveste pe prietena ta, rody. pupici
Lilly of the valley
Postat: Saturday, July 26, 2008 8:11 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Bunica mea a nascut 4 copii unul dupa altul, la diferente de cate un an, un an si cateva luni. Asta acum 60 de ani. Si nu au fost probleme. Acum chiar nu are de ce sa-si faca probleme de niciun fel. Ii dorim sarcina usoara si bebe sanatos!gravida copilas Si pe voi va pupacim! pupici pupici
shirel
Postat: Saturday, July 26, 2008 10:26 PM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11795
Locatia: israel
Sa-mi povestiti si mie cum se fac copii asa
rapid ,ca si noi am vrut dar este diferenta de 1 an si 8 luni!sic ras

Rody,newclap newclap pentru curajul de care dai dovada,eu data viitore vreau sfaturi ptr.gemeni cred ca caut sinucidere sigura hohot hohot dar vreau sa gust din toate!ras
raly
Postat: Saturday, July 26, 2008 10:48 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Rody si eu am o verisoara,de fapt e verisoara sotului care are o fetita de 2 ani si o luna,iar luna viitoare trebuie sa nasca din nou si nu a avut nici o problema!
Rody
Postat: Sunday, July 27, 2008 12:43 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Multumesc fetelor.Am linistit-o.
P.S mamici de baieti,vreau reteta va rog frumos din suflet.Vreau un baietel si nu ma las pana nu-l facdance dance ras
Lilly of the valley
Postat: Sunday, July 27, 2008 12:48 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Rody wrote:
Multumesc fetelor.Am linistit-o.
P.S mamici de baieti,vreau reteta va rog frumos din suflet.Vreau un baietel si nu ma las pana nu-l facdance dance ras

Barbatii detin secretul, ei sunt "vinovati" pt. sexul copilului.sic
Kiki
Postat: Sunday, July 27, 2008 10:30 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
mariuta wrote:

Barbatii detin secretul, ei sunt "vinovati" pt. sexul copilului.sic

He, he, sa vezi ce si-o fura al meu daca nu imi face o fetita topai topai topai
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed