Gravidutele noastre dragi - 53

Options Gravidutele noastre dragi - 53
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Adina Mariana
Postat: Friday, September 20, 2019 6:42 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/16/2017
Postari: 4657
Locatia: Sibiu
missy_furla wrote:

Asa mi a zis doctorul, ca mai e timp.
Degeaba ii spuneam ca nu dorm, ca ma simt aiurea...tb sa mai coc..
Rezist, n-am de ales. Venele sa imi reziste.
Merg marti la CTG si vedem atunci...
Atunci cu siguranta marti poate vorbiti si despre nastere.Mie imi pare ca parca so lasat unpic burtica si mi-o zis medicul de familie ca nu o mai crescut deloc burtica in cm.Cred ca se apropie incet clipa.Fuai am niste emotii...azi am facut curat in toata casa,fac mai des ca nu stiu cand vine bebe si sa nu ii le las toate sotului.Oricum impreuna facem si curatenia,si totul.Azi am montat si caruciorul.Sunt asa mandra de tot.Maine definitivez si bagajul si ii inchid fermoarul.Urmatorul pas e sa asteptamcoeur deja toata lumea ma suna sa ma intrebe cum ma simt,inca nu am semne?NuImiPasa
Andra09
Postat: Friday, September 20, 2019 10:38 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/1/2018
Postari: 375
Locatia: Bistrita
Adina Mariana wrote:
Atunci cu siguranta marti poate vorbiti si despre nastere.Mie imi pare ca parca so lasat unpic burtica si mi-o zis medicul de familie ca nu o mai crescut deloc burtica in cm.Cred ca se apropie incet clipa.Fuai am niste emotii...azi am facut curat in toata casa,fac mai des ca nu stiu cand vine bebe si sa nu ii le las toate sotului.Oricum impreuna facem si curatenia,si totul.Azi am montat si caruciorul.Sunt asa mandra de tot.Maine definitivez si bagajul si ii inchid fermoarul.Urmatorul pas e sa asteptamcoeur deja toata lumea ma suna sa ma intrebe cum ma simt,inca nu am semne?NuImiPasa

Cred ca asteptarea asta e cea mai grea, toate asteptam cu sufletul la gura momentul asta. O sa fie bine, o sa iti cunosti minunea si o sa va incepeti noua viata in formula de 3 SimplyLove
Adina Mariana
Postat: Saturday, September 21, 2019 11:05 AM

Andra09 wrote:

Cred ca asteptarea asta e cea mai grea, toate asteptam cu sufletul la gura momentul asta. O sa fie bine, o sa iti cunosti minunea si o sa va incepeti noua viata in formula de 3 SimplyLove
Asa este,ai dreptate.Greu a fost dar putin a mai ramas si eu sunt nerabdatoareCrazy

Fetelor voi ce mai faceti?cum sunteti?tare liniste pe la noiDistanceKiss
AriaM
Postat: Saturday, September 21, 2019 12:37 PM

Intrat: 10/1/2017
Postari: 1108
Adina, tic tac tic tac topai Cheek Kiss
Anitta76
Postat: Saturday, September 21, 2019 1:41 PM

Intrat: 11/11/2018
Postari: 439
Adina Mariana wrote:
Asa este,ai dreptate.Greu a fost dar putin a mai ramas si eu sunt nerabdatoareCrazy

Adina eu am inceput sa mai selectez din haine ca nu ma mai incape nimic Hilar astept sa merg la morfo de trim3 peste 2 saptamani. Tu cum esti? Mai ai atat de putin.computerlove pupici
Nella
Postat: Saturday, September 21, 2019 2:10 PM

Intrat: 11/17/2017
Postari: 1099
Locatia: Iasi
Adina Mariana wrote:

Eu sunt cu împachetarile din apartamentul din Ia?i. De la 1 Oct intru oficial în prenatal, dar pana atunci mi-am luat libere ca sa putem strânge în tihna toate lucrurile, ca în 9 ani de zile am adunat de mi-e rau...
Vinerea viitoare predau cheile ?i închei înca un capitol din viata, a 3-a mare mutare în decurs de 18 ani, ma trec foarte multe sentimente, dar în curând va începe o noua etapa în vie?ile noastre asa ca va trebui sa plec fara regrete, dar nu e u?oara dezradacinarea.
În rest fata este f activa, mi?ca asa cum mi-am dorit sa o simt toata sarcina, pt mine e cea mai frumoasa perioada din toata sarcina, pana acum a fost f greu, dar când simt cum creste ?i cum mi?ca nimic nu îmi mai trebuie.
BC1828
Postat: Saturday, September 21, 2019 4:41 PM

Intrat: 6/6/2018
Postari: 250
Locatia: München
Adina Mariana wrote:

Inca putin si iti vei tine puiul in bratecomputerlove
Eu personal sunt bine,ma cam iau arsurile in piept dimineata si seara dar le potolesc cu biscuiti respectiv lapte rece.De cateva zile incoace simt ca ma cam doare pielea de pe burta, sa cam intins si a devenit ?i tare burtica.
In rest ma bucur ca il simt tot mai mult si mai intens pe bebe, cu toate ca are unele zile cand e mai linistit.Abia pe 9.10 merg iar la control.
Sarcina usoara va doresc tuturorgrup pupici
Ella123
Postat: Saturday, September 21, 2019 6:48 PM

Intrat: 5/9/2018
Postari: 1193
Locatia: Ploiesti
BC1828 wrote:

Eu personal sunt bine,ma cam iau arsurile in piept dimineata si seara dar le potolesc cu biscuiti respectiv lapte rece.De cateva zile incoace simt ca ma cam doare pielea de pe burta, sa cam intins si a devenit ?i tare burtica.
In rest ma bucur ca il simt tot mai mult si mai intens pe bebe, cu toate ca are unele zile cand e mai linistit.Abia pe 9.10 merg iar la control.
si al meu are o zi linistita azi.. Eu nu. Ieri ?i alaltaieri a fost duracel.... Acum de vreo 2h nu a mai dat nimic. Oooofff..
Anitta76
Postat: Saturday, September 21, 2019 8:23 PM

Intrat: 11/11/2018
Postari: 439
Nella wrote:

Eu sunt cu împachetarile din apartamentul din Ia?i. De la 1 Oct intru oficial în prenatal, dar pana atunci mi-am luat libere ca sa putem strânge în tihna toate lucrurile, ca în 9 ani de zile am adunat de mi-e rau...
Vinerea viitoare predau cheile ?i închei înca un capitol din viata, a 3-a mare mutare în decurs de 18 ani, ma trec foarte multe sentimente, dar în curând va începe o noua etapa în vie?ile noastre asa ca va trebui sa plec fara regrete, dar nu e u?oara dezradacinarea.
În rest fata este f activa, mi?ca asa cum mi-am dorit sa o simt toata sarcina, pt mine e cea mai frumoasa perioada din toata sarcina, pana acum a fost f greu, dar când simt cum creste ?i cum mi?ca nimic nu îmi mai trebuie.

Nella sa stii ca si la mine misca cateodata de ma sperie hohot Apropo de mutat...sa ai grija sa te protejezi, sa nu ridici si sa nu cobori si sa urci prea des. Chiar daca nu ai probleme cel mai bine e sa eviti. Te pup si abia a?tept sa urmam noi cu pregatirea ptr nasterecomputerlove
Adina Mariana
Postat: Saturday, September 21, 2019 10:24 PM

AriaM wrote:
Adina, tic tac tic tac topai Cheek Kiss
Imi dai si tu emotii?Hilar
Adina Mariana
Postat: Saturday, September 21, 2019 10:28 PM

Anitta76 wrote:

Adina eu am inceput sa mai selectez din haine ca nu ma mai incape nimic Hilar astept sa merg la morfo de trim3 peste 2 saptamani. Tu cum esti? Mai ai atat de putin.computerlove pupici
Doamne ce a trecut timpul asta.Azi,maine ai 30 saptBig Surprise parca acum spuneai ca ai ramas graviduta.Sa profiti cat de mult poti de aceasta perioada.Si eu am trecut prin criza asta de imbracaminte si ce m-am ofticat sa vezi...dar acuma am depasit acea perioadaHaha imi doresc sa vina bebe cu bine..restul sunt detalii si imi revin eu dupa.Eu sunt ok,mai iau nospa ca parca ma doare burta ca la ciclu de cateva zile.Parca simt ca se apropie clipa.Imi sunt toate pregatite gatacomputerlove
Adina Mariana
Postat: Saturday, September 21, 2019 10:33 PM

BC1828 wrote:

Ma bucur ca esti bine.Eu cu acidul am avut ceva de furca.Depinde ce mancam dar de multe ori imi venea in sus inapoi.Aiurea dar cum zici si tu cu biscuiti,stikuri trecea.Arsuri nu am avut sau pot numara pe degete dar sunt groaznice intradevar mai ales daca te apuca noaptea.Eu ma dau cu ulei de cocos pe burta,din fericire nu am facut nici o vergetura dar...si eu am senzatia asta.Si acuma parca ma doare,e sensibila,nu suport sa ma atinga nimeni pe burta numai eu.Eu acuma nu il mai simt pe bebe numai de vreo 2,3 ori pe zi.Cred ca nu prea mai incape ori doarme mult nu stiu,ori pur si simplu este el asa mai linistit si timid de fel..cateodata ma panichez dar sunt puternica si optimista pt.elcomputerlove
Adina Mariana
Postat: Saturday, September 21, 2019 10:37 PM

Nella wrote:

Spor la treburi Nella si ai grija cu ridicatul si efort.Si eu cand eram ca tine tot asa spuneam ca este cea mai frumoasa perioada si am si incercat sa profit de ea dar cu limita si grija.Trebuie sa ai mare grija de tinepupici si eu la fel m-am linistit cand am simtit ca misca asa de des zilnic dar acuma ma rog de el sa il simt macar de 2,3 ori pe zi.Este tare lenes si timid,parca nu e el cel care era intre 20 si 30 saptamani.De la 30 so schimbat totul...a devenit mult mai greu in tot.Dar...sunt puternica pt.el,trebuie!Te pup
Nella
Postat: Saturday, September 21, 2019 11:25 PM

Anitta76 wrote:

Nella sa stii ca si la mine misca cateodata de ma sperie hohot Apropo de mutat...sa ai grija sa te protejezi, sa nu ridici si sa nu cobori si sa urci prea des. Chiar daca nu ai probleme cel mai bine e sa eviti. Te pup si abia a?tept sa urmam noi cu pregatirea ptr nasterecomputerlove

Sincer nu prea muncesc si oricum ma simt f obosita. Mai mult mama face tot, doar o ajut sa tina sacii pt a-i umple, sortam ?i cam atât. Restul cu caratul va cadea pe umerii so?ului ?i a tipului care vine cu microbuzul. Orice efort cât de mic, sau plimbare mai lunga la mine se lasa cu sangerari, drept urmare stau f cuminte ?i totndin acest motiv intru in prenatal asa devreme.
Urmam, urmam, dar înca nu vreau sa ma gândesc uff
Nella
Postat: Saturday, September 21, 2019 11:49 PM

Adina Mariana wrote:
Doamne ce a trecut timpul asta.Azi,maine ai 30 saptBig Surprise parca acum spuneai ca ai ramas graviduta.Sa profiti cat de mult poti de aceasta perioada.Si eu am trecut prin criza asta de imbracaminte si ce m-am ofticat sa vezi...dar acuma am depasit acea perioadaHaha imi doresc sa vina bebe cu bine..restul sunt detalii si imi revin eu dupa.Eu sunt ok,mai iau nospa ca parca ma doare burta ca la ciclu de cateva zile.Parca simt ca se apropie clipa.Imi sunt toate pregatite gatacomputerlove

Am facut ?i eu trierea hainelor ?i ce sa vezi... Doar vreo 4,5 bluze pot îmbraca pt ca erau foarte lalai. În magazine am umblat 2 zile ?i abia am reu?it sa îmi gasesc o pereche de ghete, pantaloni sau altele sunt doar vise frumoase.
Eu zic ca ar trebui sa mai a?tepte flacaul vostru, înca e devreme sa vrea afara, dar nu noi hotarâm ie?irea lor la rampa.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed