Gravidutele noastre dragi - 51

Options Gravidutele noastre dragi - 51
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ella123
Postat: Wednesday, June 12, 2019 7:51 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/9/2018
Postari: 1047
Locatia: Ploiesti
Nella wrote:
Heeei!!! Am primit rezultatul de la panorama ?i totul este f bine ?i da e FETITA Bravoo Clap topai majoreta!!!
Suntem super ferici?i ca analizele au ie?it bine, saptamâna viitoare o sa fac si profilul ereditar ?i sper sa termin cu analizele astea scumpe ca ne-au cam dezechilibrat,dar ce nu facem noi pt pui?orul nostru.
Asa amuzant a fost dr când mi-a dat vestea, întâi m-a fiert pu?in, ca nu ?tie cum sa îmi spuna, ca ?tie ca sunt mai emotiva ?i la final ne-a felicitat pt fetita sanatoasa. Pe lânga ca e un medic super bun mai este ?i super glume?. hohot
De mâine încep munca, am un gol în suflet ca plec iar la Ia?i... De data asta plec singura, ca?elul ?i perusii ramân acasa, sper sa rezist singurica cuc acolo, o sa o încerc sa ma odihnesc cât mai mult ?i sper sa pot fugi cat mai des acasa. O sa treaca ?i luna asta ?i dupa întram în concediu pana în toamna. Asta ma tine cu moralul sus.
Felicitari Nella! sa fiti sanatosi toti 3! Buddy1
Ella30
Postat: Wednesday, June 12, 2019 7:53 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/21/2019
Postari: 713
Nella wrote:

Multumesc mult! Trece timpul ?i deja fac amr pana vin acasa. Abia a?tept sa o simt ca mi?ca. Cheek Kiss

He he, acusica incepe sa te boxezebounce
Irinan
Postat: Wednesday, June 12, 2019 9:09 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 9/20/2018
Postari: 492
Locatia: Suceava
Nella wrote:
Heeei!!! Am primit rezultatul de la panorama ?i totul este f bine ?i da e FETITA Bravoo Clap topai majoreta!!!
Suntem super ferici?i ca analizele au ie?it bine, saptamâna viitoare o sa fac si profilul ereditar ?i sper sa termin cu analizele astea scumpe ca ne-au cam dezechilibrat,dar ce nu facem noi pt pui?orul nostru.
Asa amuzant a fost dr când mi-a dat vestea, întâi m-a fiert pu?in, ca nu ?tie cum sa îmi spuna, ca ?tie ca sunt mai emotiva ?i la final ne-a felicitat pt fetita sanatoasa. Pe lânga ca e un medic super bun mai este ?i super glume?. hohot
De mâine încep munca, am un gol în suflet ca plec iar la Ia?i... De data asta plec singura, ca?elul ?i perusii ramân acasa, sper sa rezist singurica cuc acolo, o sa o încerc sa ma odihnesc cât mai mult ?i sper sa pot fugi cat mai des acasa. O sa treaca ?i luna asta ?i dupa întram în concediu pana în toamna. Asta ma tine cu moralul sus.

Felicitari, sa stea fetita la caldurica pana la termen
Irinan
Postat: Wednesday, June 12, 2019 9:12 AM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 492
Locatia: Suceava
Ziua cea mare Mirelahearts te asteptam cu vesticampfire
blu88
Postat: Wednesday, June 12, 2019 10:08 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/22/2018
Postari: 174
Locatia: BUCURESTI
Nella wrote:

felicitariii majoreta coeur coeur coeur coeur coeur hearts hearts
Adina Mariana
Postat: Wednesday, June 12, 2019 10:19 AM

Intrat: 8/16/2017
Postari: 4001
Locatia: Sibiu
Bafta multa MirelaLove tinem pumnii stransi si te asteptam cu vesti numai buneCheek Kiss

Nella felicitari inca odata pt.fetita si ma bucur ca este totul ok.De acum te mai pot linisti.Eu dupa dublu test cand am aflat ca nu are malformatii parca mi-a luat cineva o piatra de pe inima si m-am linistit instant.Sarcina usoara in continuare si fara multe grijicomputerlove
Mirela.t83
Postat: Wednesday, June 12, 2019 11:36 AM

Intrat: 11/1/2018
Postari: 484
Locatia: Belfast
Mirela nastere usoara! Iti tinem pumnii iubita!Clap

Nella felicitari pt fetita! Ma bucur ca totul e ok! DistanceKiss

Albinuta
Postat: Wednesday, June 12, 2019 11:46 AM

Intrat: 4/19/2016
Postari: 219
Locatia: Bucuresti
Buna fetele
Am aflat recent ca sunt gravida cu bebe2.
Am facut beta hcg vineri rezultat 1252 si duminica rezultat 2615.s-a dublat la 48 h.
Ideea e ca la prima sarcina a doua valoare a fost mai mare adica de la 1050 la 2600 in 48h. Crede?i ca e vre o problema?
Abea astept sa ma duc dupa 6 sapt sa vad ca se aude
missy_furla
Postat: Wednesday, June 12, 2019 12:10 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/3/2019
Postari: 77
Albinuta wrote:
Buna fetele
Am facut beta hcg vineri rezultat 1252 si duminica rezultat 2615.s-a dublat la 48 h.
Ideea e ca la prima sarcina a doua valoare a fost mai mare adica de la 1050 la 2600 in 48h. Crede?i ca e vre o problema?

Felicitari !!!
Woa.. ce bHCG mari...eu la intrare in sapt5 aveam 400 si in 24h 820.
eu zic sa stai linistita...de fapt mai degraba be happy !!
hainoroc
Adina Mariana
Postat: Wednesday, June 12, 2019 12:15 PM

Albinuta wrote:
Buna fetele
Buna si felicitariyes beta nu conteaza cat este atata timp cat se dubleaza la 48 ore.Nici o sarcina nu va fi la fel.Sunt femei care au beta exemplu de 40 si se dubleaza si e totul ok.Vezi si in semnatura mea evolutia la beta mea prima facuta la intarziere de o zi de ciclu menstrual si uite ca sunt bine.Inimioara eu abia la 7 sapt.si 3 zile am putut sa o aud avand implantarea tarziu.Bucura-te de bebita si sarcina usoaracomputerlove
PaulaPau
Postat: Wednesday, June 12, 2019 12:36 PM

Nivel: Membru

Intrat: 10/31/2018
Postari: 25
*POSTARE LUNGA*
Burtici, vineri va intrebam ceva referitor la Streptococul B. Cine se gandea ca vineri si nasc...? Nu toate ma stiti, scriu rar dar nu e zi sa nu va citesc. Acum csteva luni mi-am spus durerea din suflet, ca am pierdut 2 sarcini dar si bucuria si nelinistea ca sunt insarcinata(oct 2018)

Toata sarcina am stat cu frica, nu m-am bucurat asa cum trebuie. Sunt foarte sensibila de fel, dar de la sarcina si mai si.

Vineri aveam programare la spitalul unde trebuie sa nasc(Germania). Stiam ca fetita este ecografic mai mic si incercam cat mai mult programari sa am ba la spital ba la ginecoloaga mea. Am avut(sper ca nu mai revine si nu il mai am) si diabet gestational si in majoritatea cazurilor cand gravida are, vevele se dezvolta repede in sensul ca va cantari mai mult. La mine nu a fost asa.
La programare, dr nu a fost incantat si spunea ca are o greutate de 2100gr. La 37sapt. Si sa raman in spital pt cezariana de urgenta. Am crezut ca innebunesc. Nu stiam ce sa fac. Eram cu sotul meu si el era tare speriat si a incercat sa ma linisteasca. Tremuram din toate incheieturile. Nu am avut nimic pregatit.
Am ascultat de medic, am ramas acolo si in maxim.2 ore am fost pe masa de operatie. A decurs totul repede, si cand au scos-o pe micuta mea, parca am inviat. Nu stiu sa explic senzatia. A avut 2590 si 49cm. E asa de firava si de dulce. Nu a fost tinuta in incubator, a respirat singura si am avut o numai langa mine. De ieri suntem acasa. Totul este nou. Mi-e frica sa raman singura cu ea. Ai avut dreotate Ella cand ai sous ca abia acum incep grijile. Am foarte mult lapte si cu tot cu consultantul in alaptare di spital nu reusesc sa o atasez corect la san. Nu poate sa ia mameleonul bine in gurita si nu suge. I dau lapte muls cu seringa langa degetul meu mic(ca sa o stimulz sa suga)

Nu stiu ce va mai fi. Nu realizez ca o am langa mine. Ma rog la Doamne Doamne sa ne dea putere ss o crestem si rabdare. Si sa imi alunge frica. Sper ca va reusi sa suga intr un final, e si pacatsa am asa mult lapte si sa ma tot mulg.

Imi cer scuze ca am.scris atat, am simtit insa nevoia sa impartasesc cu voi asta. Multumesc celor ce au avut rabdare sa citeasca. Sarcina usoara in continuare tururor burticilor!
Albinuta
Postat: Wednesday, June 12, 2019 12:48 PM

Intrat: 4/19/2016
Postari: 219
Adina Mariana wrote:
Buna si felicitariyes beta nu conteaza cat este atata timp cat se dubleaza la 48 ore.Nici o sarcina nu va fi la fel.Sunt femei care au beta exemplu de 40 si se dubleaza si e totul ok.Vezi si in semnatura mea evolutia la beta mea prima facuta la intarziere de o zi de ciclu menstrual si uite ca sunt bine.Inimioara eu abia la 7 sapt.si 3 zile am putut sa o aud avand implantarea tarziu.Bucura-te de bebita si sarcina usoaracomputerlove

Mul?umesc
Dar parca sunt mai panicata ca la prima sarcina.alcool
MirelaD
Postat: Wednesday, June 12, 2019 1:36 PM

Intrat: 5/16/2019
Postari: 146
Locatia: Iasi
Fetelor sunt mama!!yes va scriu de pe patul de la ATI,inca ametita, inca nu ma pot misca, incep sa apara si durerile daaar la 10.40 a cunoscut lumina zilei ingerasul meu de 3430g. Nu am retinut lungimea, dar si dr s'a mirat cum de a incaput in burtica mea mica. Am vazut'o am pupat'o am plans. Astept sa imi revin sa urc in salon unde va sta cu mine.
Va mai scriu cand pot.
Sunt in al 9 lea cerlove coeur

Ps: ma multumesc tuturor pt gandurile bunegrup
Adina Mariana
Postat: Wednesday, June 12, 2019 1:52 PM

Albinuta wrote:

Mul?umesc
Dar parca sunt mai panicata ca la prima sarcina.alcool
Stiu cum este dar ai incredere in puisorul tau ca o sa fie totul bine.La beta care o ai si faptul ca nu e in scadere cu siguranta bebe este bine.Tu doar relaxeaza-tepupici
Adina Mariana
Postat: Wednesday, June 12, 2019 1:54 PM

MirelaD wrote:
Fetelor sunt mama!!yes va scriu de pe patul de la ATI,inca ametita, inca nu ma pot misca, incep sa apara si durerile daaar la 10.40 a cunoscut lumina zilei ingerasul meu de 3430g. Nu am retinut lungimea, dar si dr s'a mirat cum de a incaput in burtica mea mica. Am vazut'o am pupat'o am plans. Astept sa imi revin sa urc in salon unde va sta cu mine.
Va mai scriu cand pot.
Sunt in al 9 lea cerlove coeur

Ps: ma multumesc tuturor pt gandurile bunegrup
Ce emotie mare Mirela.Imi dau lacrimile,numai cand ma gandesc cat de fericita poti fi ma emotionez.Sa va traiasca printesa,sa fie sanatoasa,sa va bucurati de ea si sa va aduca multe bucurii.Iar tie...recuperare rapida si usoara.Pupici mamicutapupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed