Gravidutele noastre dragi - 49

Options Gravidutele noastre dragi - 49
Subiectul anterior · Subiectul urmator
GeorgianaB
Postat: Thursday, March 14, 2019 9:48 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/15/2018
Postari: 802
Locatia: Bucuresti
Adina Mariana wrote:
Ivoreth nastere usoara iti doresc maine si sa fie totul binepupici

Fetelor o sa lipsesc cateva zile.Azi am aflat ca a murit bunicul meu si nu ma pot concentra la nimic.Am crescut alaturi de el si ma doare enorm.In urma cu 7 ani am pierdut-o pe mama,acum pe bunicul(tatal ei)..e greu.Duminica ii este ziua la bunica si intentionam sa merg la ei si sa le dau vestea ca sunt insarcinata.Bunicul mi-a spus de Craciun sa ii fac un stranepot.Nu am mai apucat sa ii spun...pale Incerc sa fiu tare pt.bebe si sper sa treaca cu bine aceste zile ca tare sufar.
Luni am eco de 10 sapt.si dupa o sa va spun cum a fost.Ma rog sa fie totul ok ca am emotii si la acest capitol.Ma simt tare rau acumaplans
Va pupCheek Kiss

Of, imi pare rau Adina, condoleante ! Te inteleg, am trecut prin ceva asemanator, ce-i drept bunicul a murit in 2017 de Florii. Cu doua saptamani inainte am trecut pe acasa si l-a bufnit plansul cand m-a vazut, in cinditiile in care nu isi arata emotiile, am crescut in aceeasi casa cu ei si a fost ca un al doilea tata pentru mine. A murit cu focul ca nu eram maritata si nu aveam un copil. In februarie 2018 am aflat ca sunt insarcinata si acum am un baietel care seamana mult cu el.
Ai grija de tine si de bebe, de acum inainte voi sunteti cei mai importanti si oricat de tare te doare ceva, indiferent de greutatile pe care le ai fii tare chiar daca ai inima indoita.
Sunt convinsa ca bunicul tau de sus va avea grija de amandoi, te imbratisez cu drag computerlove
Ella30
Postat: Thursday, March 14, 2019 9:52 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/21/2019
Postari: 110
Locatia: Iasi
Mirela eu desi sunt la prima sarcina (sau a doua, nu stiu cum se calculeaza), l am simtit pe bebe pe la 13 saptamani. Dar stateam in fiecare seara cu mana pe burtica jos de tot, pana intr un final cand am simtit ca niste pocnitori foarte usoare acoloLol

Adina condoleante ! Sa ai putere sa treci peste, cu siguranta bunicul tau te vede si e bucuros si mandru ca o sa fii mamaica pupici
Inteleg foarte bine prin ce treci, si eu am fost crescuta de bunica si acum fetita mea ii va purta numele, ca tare mult si a dorit sa ma vada maritata..
Sa te gandesti in primul rand la tine si la bebe, sa nu uiti ca voi sunteti importanti acum si ca ce simti tu simte si el Cheek Kiss
Te asteptam cu vesti bune dupa eco, sa vezi ce mare s a facut bobita ta, e ca un bebe in miniatura ! computerlove
Adina Mariana
Postat: Thursday, March 14, 2019 10:17 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/16/2017
Postari: 3391
Locatia: Sibiu
Multumesc Georgiana si EllaCheek Kiss
Mirela.t83
Postat: Thursday, March 14, 2019 10:18 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/1/2018
Postari: 365
Locatia: Belfast
Mersi fetelor de raspuns. Pocnituri cred ca am simitit si eu sapt asta dar nu sunt sigura Ella.
Astept sa simt mai incolo!

Adina, uf draga de tine. Dumnezeul sa il ierte pe bunicu tau! Imi pare rau...sincere condoleante! Te cred ca e greu ai grija de tine si bobita ta, sa nu stai in frig! Multa putere iti doresc sa treci peste pierderea suferita! Cheek Kiss
Alle.p
Postat: Thursday, March 14, 2019 10:21 PM

Intrat: 5/13/2018
Postari: 1235
Locatia: Petrila
Adina, imi pare raupale condoleante pale
Cata123
Postat: Thursday, March 14, 2019 11:16 PM

Intrat: 11/11/2017
Postari: 166
Buna, azi am facut morfo de sem 3, totul e bine, are 1,7 kg si era intors, adica cu capul in jos, fata de saptamana trecuta cand nu se intorsese si doctorul mi a zis ca daca pana la sapt 32 nu se intoarce, cam scad sansele sa se intoarca.
Am intrebat doctora despre durerea pe care o am deasupra burtii si a zis ca poate aciditatea de la stomac, mi-a zis sa iau Bianacid pt aciditate si reflux, am luat acum, chiar sunt curioasa daca asta este problema, mi-ar placea sa aibe efect aceste pastilute.
Adina, imi pare rau pt pierderea ta, condoleante. Si bunicul meu a murit acum 2 ani, sunt sigura ca s-ar fi bucurat mult sa stie ca voi avea un baietel..
LAURA0202
Postat: Thursday, March 14, 2019 11:18 PM

Intrat: 10/1/2016
Postari: 3268
Locatia: Timisoara (Petrosani)
Adina Mariana wrote:
Ivoreth nastere usoara iti doresc maine si sa fie totul binepupici

Fetelor o sa lipsesc cateva zile.Azi am aflat ca a murit bunicul meu si nu ma pot concentra la nimic.Am crescut alaturi de el si ma doare enorm.In urma cu 7 ani am pierdut-o pe mama,acum pe bunicul(tatal ei)..e greu.Duminica ii este ziua la bunica si intentionam sa merg la ei si sa le dau vestea ca sunt insarcinata.Bunicul mi-a spus de Craciun sa ii fac un stranepot.Nu am mai apucat sa ii spun...pale Incerc sa fiu tare pt.bebe si sper sa treaca cu bine aceste zile ca tare sufar.
Luni am eco de 10 sapt.si dupa o sa va spun cum a fost.Ma rog sa fie totul ok ca am emotii si la acest capitol.Ma simt tare rau acumaplans
Va pupCheek Kiss

Cheek Kiss Cray Condoleante iubita. imi pare sincer rau , stiu ca nu prea isi au rostul cuvintele noastre dar incearca sa te gandesti la tine si la bobita ta. bunicul tau, el, de acolo de sus te vede si se bucura-sunt convinsa. suntem langa tine Buddy1
fi tare pt bobo tau . la eco, o sa fie totul ok, trebuie AngelNot
am ramas datoare cu povestirea marii intalniri, a fost totul ok ca sa zicem asa si maine cand va voi povesti, o sa vedeti ce o sa mai radeti la fazele cu nasterea mea ...hohot (cica, naroada eu, ii ceream moasei calmante ....ca simteam ca mi se rupe burta hohot si ea mi a zis ca imi da, dar dupa ce nasc hohot ras -o mica faza )
nu prea am laptic dar suntem cuminti, zici ca n am copil in casa ...
Ivoreth - bafta pe maine. nastere usoara, parca aveai cezariana pe 15 programata. majoreta
wav wav wav
computerlove
Bella_Tm
Postat: Friday, March 15, 2019 12:30 AM

Intrat: 2/23/2018
Postari: 423
Locatia: Timisoara
Ivoreth, baftaaaa maine si nastere usoara! Asteptam vesti bune! majoreta
Asta inseamna ca urmatoarea pe lista sunt eu Hilar panica panica panica alcool

Iulia sa va traiasca bebelusul, ma bucur ca totul e bine! E fain ca a stat la poza, noi nu am reusit sa ii vedem fata, s-a tot ascuns Lol

Ella eu am simtit miscarile lui bebe de pe la 16 sapt, iar tati l-a simtit pe la 18, insa miscarile cele mai sanatoase sunt in trimestrul 3, deci este timp. Cu toate astea, desi ziua imi mai da cate un piciorus de raman fara aer, nu am patit ana acum sa ma trezesc atunci cand dorm din cauza loviturilor.

Simmo imi pare rau ca in continuare te simti atat de rau, sper totusi sa se mai amelioreze simptomele odata cu primele miscari ale bebelusului. La mine cam asa a fost.. dupa ce am inceput sa il simt nu prea mi-a mai fost asa rau, doar ocazional. Dar mie totusi nu mi-a fost atat de rau cum iti este tie uff. Dar fii tare! pupici

Cata ma bucur ca si ultima morfo a iesit bine si iti urez sarcina usoara pe mai departe!. hearts

Adina, condoleante! Imi pare tare rau.. acum va vegheaza din cer! Cheek Kiss

Eu maine am iar control. S-ar putea sa fie ultimul de dinainte de nastere, ca nu stiu daca ma mai cheama si saptamana viitoare.
Va pup pe toate! iloveyou
Iulia13
Postat: Friday, March 15, 2019 2:01 AM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 170

Iulia sa va traiasca bebelusul, ma bucur ca totul e bine! E fain ca a stat la poza, noi nu am reusit sa ii vedem fata, s-a tot ascuns Lol

Multumim din suflet !!hearts la fel ,multa sanatate si o nastere usoara iti doresc coeur A vrut sa va tina in suspans ,dar numai e mult si il vei avea pe bebe in brate yes Eu astept momentul cu nerabdare, numar saptamânile sa treaca cat mai repedehohot
maria2013
Postat: Friday, March 15, 2019 8:00 AM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 1916
Locatia: Constanta
Ivoreth, succes! Nastere usoara sa ai!
AlexandraRr
Postat: Friday, March 15, 2019 8:14 AM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 2284
Ella30 wrote:

Si eu ma chinui, am citit de lapte sau apa rece, dulciuri..nu functioneaza nimic Haha nici macar cafeaua nu o agita, cred ca seamana cu mine, eu beam cafea seara si apoi dormeam dusaHaha
Sper sa treaca perioada asta , sa creasca si sa o simt cum imi da la coaste topai

Trece, trece, este tare greu, ei se misca dar nu simtim noi. La mine a fost asa pana la final, in ultima luna mai greu era pentru ca ei cresc, raman fara spatiu si se misca mai putin, am baut si cafea, cola, am mamcat ciocolata si la fel... era liniste :)) a mea ori a fost mai lenesa ori eu mai "nesimtita" :)))
AlexandraRr
Postat: Friday, March 15, 2019 8:20 AM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 2284
Condoleante, Adina :* Imi pare tare rau pentru pierderea suferita :( multa putere sa ai si sper sa fie totul bine luni, doar vesti bune sa primesti de acum :*
alina89
Postat: Friday, March 15, 2019 8:24 AM

Intrat: 3/21/2017
Postari: 1995
Adina, imi pare tare rau pt pierderea ta. Si eu era sa il pierd pe bunicul cu 2 sapt inainte de nunta si botez, am fost distrusa, a fost f grav si m-am urcat in masina si am fost sa il duc pe pitic sa il cunoasta si le-am facut cateva poze frumoase. Din fericire a trecut peste boala inca odata si acum imi doresc din suflet sa apuce sa il cunoasca si pe bebe din burtica. Inca nu i-am dat vestea nici eu.. ai grija de tine si bebe, sigur el va vegheaza de sus acum coeur
Bella_Tm
Postat: Friday, March 15, 2019 10:29 AM

Intrat: 2/23/2018
Postari: 423
Locatia: Timisoara
Eu am fost azi la control. Se pare ca ne mai vedem totusi si miercuri si apoi in 25 cezariana coeur
Bebe e bine, are 3100g, deci e chiar marisor. Dr a zis ca parca si rinichiul arata putin mai bine deci sunt increzatoare ca vom rezolva problema pana la urma.
Mi-a facut iar CTG ca am avut niste contractii de dimineata, dar nu erau semne ca ar urma sa nasc azi. ras
Pupici pupici
Ella30
Postat: Friday, March 15, 2019 10:32 AM

Intrat: 2/21/2019
Postari: 110
AlexandraRr wrote:

Trece, trece, este tare greu, ei se misca dar nu simtim noi. La mine a fost asa pana la final, in ultima luna mai greu era pentru ca ei cresc, raman fara spatiu si se misca mai putin, am baut si cafea, cola, am mamcat ciocolata si la fel... era liniste :)) a mea ori a fost mai lenesa ori eu mai "nesimtita" :)))

M am mai linistit , pt ca si a mea e la fel, mai nesitopai
Utilizatori in acelasi subiect
Ale29,alina89,Ella30,MaryPoppins,simmo
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed