Gravidutele noastre dragi - 48

Options Gravidutele noastre dragi - 48
Subiectul anterior · Subiectul urmator
LAURA0202
Postat: Monday, February 11, 2019 11:29 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/1/2016
Postari: 3204
Locatia: Timisoara (Petrosani)
Lili Eu wrote:
Mami iti doresc o nastere usoara...si o bebelina super cumintica si papacioasa...si sa te recuperezi repejor coeur computerlove

Cheek Kiss ceau Lili, ce mai face Dominic? DistanceKiss mai face nazbatii? ca asa ne spuneai o data Blushing computerlove
Inawar
Postat: Monday, February 11, 2019 11:41 AM

Intrat: 11/14/2016
Postari: 1405
Locatia: Timisoara
Lili Eu wrote:
Te cred Love ufff ce frumos...si eu imi doream pt Dominic o surioara...dar la mine e prea tarziu....dar avem in plan sa ne facem o casuta pe pamant...si vreau sa infiez o fetita DistanceKiss imi doresc din suflet ...poate ne ajuta DD Hands

Hey Lili ce frumos ca vrei sa adopti o fetita!
Cum e Dominic, a inceput gradinita? Cheek Kiss
Elena7
Postat: Monday, February 11, 2019 11:44 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 2/2/2015
Postari: 380
Lili Eu wrote:
Te cred Love ufff ce frumos...si eu imi doream pt Dominic o surioara...dar la mine e prea tarziu....dar avem in plan sa ne facem o casuta pe pamant...si vreau sa infiez o fetita DistanceKiss imi doresc din suflet ...poate ne ajuta DD Hands

Foarte frumos! Sa aveti succes in toate planurile!majoreta
Bella_Tm
Postat: Monday, February 11, 2019 12:08 PM

Intrat: 2/23/2018
Postari: 398
laura513 wrote:
Adinuta ce test frumos!! hearts Cheek Kiss

Laura0202, la mine contractiile BH erau complet nedureroase si constau in intarirea burtii, se strangea asa in jurul bebelusului si isi schimba forma dupa cum statea fetita. Caut o poza sa-ti arat, sper sa gasesc. Durau 30-40 de secunde si apoi se relaxa burtica si redevenea rotunda. Dureri ca la cm am avut doar cand au inceput contractiile adevarate si eram deja in travaliu. Vad ca fetele au avut si cu usoare dureri, probabil difera de la o persoana la alta...

Astea sunt contractii BH? Nu am stiut Lol am crezut ca este bebelusul care se misca dintr-o parte in alta. Intr-adevar zona respectiva se intareste, dar ma gandeam ca il simt pe el ras

M2 bine ai venit si tu la gravidute! Sarcina usoara!
Adina ma bucur mult pt tine, sunt convinsa ca va fi bine pana la sfarsit.

Eu urmatorul control il am in 15 feb.
La sf saptamanii planuiesc sa imi termin cumparaturile si sa imi fac bagajul de spital, ca mai am chestii de luat si dupa ce o sa fie gata o sa fiu mai linistita. Acum parca am o temere asa ca nu am totul cumparat si ca nu sunt pregatita, desi teoretic as mai avea timp.... uff
GeorgianaB
Postat: Monday, February 11, 2019 12:42 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/15/2018
Postari: 725
Locatia: Bucuresti
Bella_Tm wrote:

Astea sunt contractii BH? Nu am stiut Lol am crezut ca este bebelusul care se misca dintr-o parte in alta. Intr-adevar zona respectiva se intareste, dar ma gandeam ca il simt pe el ras

M2 bine ai venit si tu la gravidute! Sarcina usoara!
Adina ma bucur mult pt tine, sunt convinsa ca va fi bine pana la sfarsit.

Eu urmatorul control il am in 15 feb.
La sf saptamanii planuiesc sa imi termin cumparaturile si sa imi fac bagajul de spital, ca mai am chestii de luat si dupa ce o sa fie gata o sa fiu mai linistita. Acum parca am o temere asa ca nu am totul cumparat si ca nu sunt pregatita, desi teoretic as mai avea timp.... uff

La contractiile false BH se intareste toata burta, cabd este doar intr-o zona tare este de la bebe. Eu am avut BH in ultimele saptamani de m-am saturat, era burta pietroi :D
Bella_Tm
Postat: Monday, February 11, 2019 1:03 PM

Intrat: 2/23/2018
Postari: 398
GeorgianaB wrote:

La contractiile false BH se intareste toata burta, cabd este doar intr-o zona tare este de la bebe. Eu am avut BH in ultimele saptamani de m-am saturat, era burta pietroi :D

Aaa bun, inseamna ca nu au fost contractii. Eu pana acum am scapat ieftin, nu am avut contractii, nu am avut sangerari, nu am avut dureri mari incat sa necesite vreun No spa (si sper sa ramana asa pana la final). Cu constipatia ma mai confrunt si eu si intr-adevar uneori ma mai fortez la toaleta, nu am stiut ca nu e voie si ca poti avea contractii, bine de stiut ras .
GeorgianaB
Postat: Monday, February 11, 2019 1:46 PM

Intrat: 6/15/2018
Postari: 725
Locatia: Bucuresti
Bella_Tm wrote:

Aaa bun, inseamna ca nu au fost contractii. Eu pana acum am scapat ieftin, nu am avut contractii, nu am avut sangerari, nu am avut dureri mari incat sa necesite vreun No spa (si sper sa ramana asa pana la final). Cu constipatia ma mai confrunt si eu si intr-adevar uneori ma mai fortez la toaleta, nu am stiut ca nu e voie si ca poti avea contractii, bine de stiut ras .

Nu cred ca scapa vreo gravida de constipatie :))
Trebuie sa tii sub control fenomenul, sa consumi alimente care favorizeaza producerea scaunului si in situatii de urgenta am folosit microclisma cu glicerina si miere parca, cea mai buna inventie :))) nu cred ca este o contraindicatie asta cu fortatul la toaleta, poate doar daca ai sarcina cu risc sau col deschis, mie 2 medici diferiti asa m-au informat, dar repet, daca nu ieseam de 2 zile a treia foloseam supozitor sau microclisma, altfel apar tot felul de problrme, fisuri anale, hemoroizi etc
Adina Mariana
Postat: Monday, February 11, 2019 2:00 PM

Intrat: 8/16/2017
Postari: 3216
Locatia: Sibiu
Buna fetelor.Beta meu este 540computerlove si as dormi intruna.Ma simt extrem de obositatopai primul meu simtom.
Lili Eu
Postat: Monday, February 11, 2019 2:04 PM

Intrat: 3/23/2015
Postari: 3341
Locatia: ploiesti
LAURA0202 wrote:

Cheek Kiss ceau Lili, ce mai face Dominic? DistanceKiss mai face nazbatii? ca asa ne spuneai o data Blushing computerlove
Domi e bine sanatos....si nazdravan cat cuprinde ...are energie cat 10 copiiLol sambata i.am dat sticla cu lapte si zic cat sta el si papa sa bag la spalat...cand ma intorc toata sufrageria era alba de lapte hohot pe canapra pe fotoliu pe covor pe parchet.. si ii zic ce ai facut Domi mami...el de colo mirat la mine...a zis ca a nins hohot imi venea sa rad si sa plang Lol asta e doar una din prostii.... nu pot sa il scap o secunda din ochi...ca imediat face o boacana Lol dar e si harnicut da cu aspiratirul cu matura, sterge prafu spala vase . .cand fac mancare el curata ceapa hohot ...o sa vezi si tu cum e ..trece timpul repejor computerlove
Lili Eu
Postat: Monday, February 11, 2019 2:11 PM

Inawar wrote:

Hey Lili ce frumos ca vrei sa adopti o fetita!
Cum e Dominic, a inceput gradinita? Cheek Kiss
Da e frumos...sper sa si reusim SimplyLove il dau din toamna la cresa...am bagat Dosarul...eu de luna viitoare intru in somaj....firma la care am lucrat a dat faliment si am dreptul la somaj....si chear de nu aveam mai stateam acasa pana la toamna sa mai creasca si el un pic ..sa ne intelegem mai bn...e foarte dependent de mine...si eu de el Lol la toamna cred ca plang pe rupte Big Surprise nu pot sa stau fara el Lol voi cum sunteti? computerlove
oanatm
Postat: Monday, February 11, 2019 2:12 PM

Intrat: 6/8/2017
Postari: 942
Locatia: TM
Adina Mariana wrote:
Buna fetelor.Beta meu este 540computerlove si as dormi intruna.Ma simt extrem de obositatopai primul meu simtom.

Suuuper beta...ai o bobita cuminte care s-a cuibarit bine la mami in burtica hearts . Ma bucur enorm pentru tine.
Inawar
Postat: Monday, February 11, 2019 2:13 PM

Adina Mariana wrote:

Super! Cheek Kiss
O sa cam ai stari de somnolenta in primul trimestru, imi aduc aminte ca eram la lucru iar dupa masa de pranz ma lua un sooomn de imi venea sa pun capul pe birou dar nu vroiam nici sa ma vait pana nu anuntam oficial.
Dr mi-a recomandat magne-b6 pt stari de oboseala sau dureri de cap si a fost ok.
Lili Eu
Postat: Monday, February 11, 2019 2:14 PM

Adina Mariana wrote:
Bravo mami..felicitari Clap acum linistestete sa stea bebica lipit bine pana la termen SimplyLove
Inawar
Postat: Monday, February 11, 2019 2:28 PM

Lili Eu wrote:
Da e frumos...sper sa si reusim SimplyLove il dau din toamna la cresa...am bagat Dosarul...eu de luna viitoare intru in somaj....firma la care am lucrat a dat faliment si am dreptul la somaj....si chear de nu aveam mai stateam acasa pana la toamna sa mai creasca si el un pic ..sa ne intelegem mai bn...e foarte dependent de mine...si eu de el Lol la toamna cred ca plang pe rupte Big Surprise nu pot sa stau fara el Lol voi cum sunteti? computerlove

Eu din iulie ar trebui sa incep lucrul si inca nu stiu cum facem cu mersul la cresa, incep sa ma interesez de subiectul asta sa vad cum e mai bine, care e mai ok la noi in apropiere, sa se poarte frumos cu el, sa il schimbe cand face caca. Pana atunci poate incepe la olita, inca e mic sa-l pun de acuma.
Poate intre timp mai incercam pt bebe2 dar acum suntem pe pauza 3 luni, am avut o sarcina oprita din evolutie in ianuarie. Mai tarziu daca raman pana sa incep lucrul nu stiu cum e cu legea cu intoarcerea, daca mai merg insarcinata cateva luni si apoi intru in prenatal. Vedem ce o fi...
Toamna e mai greu sa intre in colectivitate din cauza virozelor dar macar e mai maricel cum spui si tu si intre timp poate e mai independent :)
Voi nu mai incercati pt bebe? Ca la cum se misca lucrurile in tara cu adoptia...., din auzite stiu ca e un proces destul de lung.
LAURA0202
Postat: Monday, February 11, 2019 2:38 PM

Intrat: 10/1/2016
Postari: 3204
Locatia: Timisoara (Petrosani)
Adina Mariana wrote:

Bravoo Bravoo Bravoo Clap Clap Clap
FELICITARILE MELE!!!!
cam primul trimestru vei dormi una ntruna....si in trimestrul 3 la fel, cel putin asa a fost cazul meu Blushing
sarcina usoara in continuare.
eu, ma pregatesc sa mergem sa vedem bobita Hilar deabia astept.
pupici si sarcini usoare tuturor computerlove Gossip
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed