Gravidutele noastre dragi - 48

Options Gravidutele noastre dragi - 48
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lau02
Postat: Thursday, November 8, 2018 10:32 PM

Nivel: Membru

Intrat: 11/5/2018
Postari: 18
Locatia: Vr
MaryPoppins wrote:

Haha, hai ca vine politia alaptarii si aici :)))

Glumesc, am zis doar sa-ti spun ca Adina Branici tine cursuri despre alaptare la Ambasada, in 22 si 28 noiembrie. Daca te intereseaza gasesti detalii pe pagina New Life, ca ea colaboreaza cu Mariana Ciupa. Sper ca e de folos, daca nu ignore :)))

Cheek Kiss multumim Mary, o sa incerc sa ma interesez cum pot sa ajung ras
Pe 21, avem programarea la gine si printre altele, o sa vorbim si detaliile referitoare la nasterea in apa...
Cum sunteti voi? Cheek Kiss
Alle.p
Postat: Friday, November 9, 2018 6:51 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/13/2018
Postari: 920
Locatia: Petrila
Laura, sunt mai ok cu greturile. Am zile si zile. Acum am intrat inperiiada de somnolentaras
Bafta la controlBuddy1
Bella_Tm
Postat: Friday, November 9, 2018 10:48 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 2/23/2018
Postari: 333
Locatia: Timisoara
MaryPoppins wrote:

Haha, hai ca vine politia alaptarii si aici :)))

Glumesc, am zis doar sa-ti spun ca Adina Branici tine cursuri despre alaptare la Ambasada, in 22 si 28 noiembrie. Daca te intereseaza gasesti detalii pe pagina New Life, ca ea colaboreaza cu Mariana Ciupa. Sper ca e de folos, daca nu ignore :)))

Da, da am vazut deja. Multumesc coeur Din pacate pe 22 sunt plecata din oras si pe 28 nu mi se pare ca are sens sa merg, ca pe mine ma interesa mai mult modulul din 22.
Sa imi mai spui daca vezi ceva legat de subiectul asta pupici
Bella_Tm
Postat: Friday, November 9, 2018 10:52 AM

Alle.p wrote:
Nelacomputerlove stiu ce spui, dar cu incredere in Dumnezeu mergem mai departe.
In legatura cu corucioarele, eu l-am luat de pe amazon cu aproape 40 lire, 3 in 1, aproape nou. Arata impecabil. Daca aveti cine sa va trimita din Uk, e o varianta super avantajoasa.
Si eu astept morfologia de pe 20. topai acum am o perioada super sensibila, probabil din cauza hormonilor pt ca plang de cateva ori pe zi. Si inainte plangeam des, dar acum...uff . sper sa fie doar o perioada si nu o accentuare a depresiei.
Ale, unde mergi la control?

Alle merg la Murariu Alin. E medicul recomandat de doctorita mea pentru morfologie. Daca nu va iesi ceva bine atunci voi merge si la Premier pt inca o parere.
Legat de perioada prin care treci.. sfaturi nu prea iti pot da ca eu nu am trecut prin asta (momentan) dar incearca sa fi pozitiva si sa te bucuri cat poti de mult pt ca bebe simte tot si chiar citeam ieri un articol ca stresul din timpul sarcinii ii poate afecta comportamentul pe viitor. Deci, o mama fericita - un bebe fericit!
Curaj si incredere, ca de data asta totul va fi bine! TREBUIE! coeur
Bella_Tm
Postat: Friday, November 9, 2018 11:05 AM

Pentru viitoarele mamici, poate va ajuta: https://www.printesaurbana.ro/2018/09/de-ce-are-nevoie-orice-proaspata-mama-fragment-de-carte.html
Mie imi place mult cum scrie printesa urbana si deseori ma regasesc in ceea ce scrie. Stiu ca nu toata lumea e pe aceeasi unda cu ea, dar poate sunt persoane de aici care nu au auzit de ea si poate ii vor gasi blogul util pe viitor AngelNot
MaryPoppins
Postat: Friday, November 9, 2018 11:08 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/20/2017
Postari: 2265
Bella_Tm wrote:

Da, da am vazut deja. Multumesc coeur Din pacate pe 22 sunt plecata din oras si pe 28 nu mi se pare ca are sens sa merg, ca pe mine ma interesa mai mult modulul din 22.
Sa imi mai spui daca vezi ceva legat de subiectul asta pupici

Natur Natal, clinica lui Bogdan Cioata mai au cursuri dar nu am auzit de doamna respectiva care vorbeste despre alaptare, nu stiu cum eu. Si SAMAS prin doamna de la Premiere au cursuri, dar eu is patita cu ea si nu o recomand.
Alle.p
Postat: Friday, November 9, 2018 11:27 AM

Ale, bafta la morfo la amandoua topai
Mie medicul mi l-a recomandat pe dl dr Muresan. Am vazut ca are pareri si pro si contra. Vedem ce va fi.
Apoi, la urmatoarea vizita la Tm ma voi programa la dl dr Zoran Popa. Daca ajung cu bine pana acolo, as vrea sa ma intreneze la 34s la Bega(pe Alex l-am nascut la 34s 5z). As fi vrut mai repede, dar cumnata mea are nunta in 20 apriliealcool si daca plec inainte, nu ma mai intorc pt nunta...vedem, socoteala de acasa nu prea se potriveste cu cea din targ...
valicutza
Postat: Friday, November 9, 2018 12:14 PM

Intrat: 5/11/2016
Postari: 362
Buna fetelor ,

Prezenta si eu..am intrat in sapt 18...ne am programat pt morfologie in decembrie. Ieri am fost pe la Fundeni. Mar?i pe la cardiologie..saptamânal cred ca merg la cate un medic...Sa nu ma plictisesc topai
carlita
Postat: Friday, November 9, 2018 12:17 PM

Intrat: 2/9/2016
Postari: 2431
Vali, ce-ai facut la cardiologie?
Alle.p
Postat: Friday, November 9, 2018 12:20 PM

Valicomputerlove
Incet si sigur creste bebele tau. Sti ce este?love
LAURA0202
Postat: Friday, November 9, 2018 1:02 PM

Intrat: 10/1/2016
Postari: 3023
Locatia: Italia-Verona
Alle.p wrote:
Laura, sunt mai ok cu greturile. Am zile si zile. Acum am intrat inperiiada de somnolentaras
Bafta la controlBuddy1

Cheek Kiss
Mersi iubita. Sarcina usoara în continuare . Am cumparat azi de la farmacie 3 chestii utile pt bobita mea Blushing
Multa sanatate tuturor si nastere usoara celor care se apropie de capatul de linie si vine marea intalnire .
Gossip
Bella_Tm
Postat: Friday, November 9, 2018 1:06 PM

Alle.p wrote:
Ale, bafta la morfo la amandoua topai
Mie medicul mi l-a recomandat pe dl dr Muresan. Am vazut ca are pareri si pro si contra. Vedem ce va fi.
Apoi, la urmatoarea vizita la Tm ma voi programa la dl dr Zoran Popa. Daca ajung cu bine pana acolo, as vrea sa ma intreneze la 34s la Bega(pe Alex l-am nascut la 34s 5z). As fi vrut mai repede, dar cumnata mea are nunta in 20 apriliealcool si daca plec inainte, nu ma mai intorc pt nunta...vedem, socoteala de acasa nu prea se potriveste cu cea din targ...

Alle si tu vrei sa te internezi preventiv? Sau e in urma recomandarii medicului?
Bella_Tm
Postat: Friday, November 9, 2018 1:09 PM

valicutza wrote:
Buna fetelor ,

Prezenta si eu..am intrat in sapt 18...ne am programat pt morfologie in decembrie. Ieri am fost pe la Fundeni. Mar?i pe la cardiologie..saptamânal cred ca merg la cate un medic...Sa nu ma plictisesc topai

E bine ca suntem si noi cateva apropiate la varsta sarcinii coeur ca au parasit clanul gravidutelor multe fete, una dupa alta si am ramas putintele ras
Bafta la morfo si la controale!
Cum merge cu Clexane?
Alle.p
Postat: Friday, November 9, 2018 2:06 PM

Bella_Tm wrote:

Alle si tu vrei sa te internezi preventiv? Sau e in urma recomandarii medicului?

Preventiv. Pentru ca nu mai vreau sa nasc la Petrosani. Si cum travaliul a inceput fara semne anterioare, brusc si nu a putut fi oprit, nu as vrea sa ma prinda aici pt ca nu stiu daca apuc sa ajung la Tm.
Bella_Tm
Postat: Friday, November 9, 2018 3:06 PM

Alle.p wrote:

Preventiv. Pentru ca nu mai vreau sa nasc la Petrosani. Si cum travaliul a inceput fara semne anterioare, brusc si nu a putut fi oprit, nu as vrea sa ma prinda aici pt ca nu stiu daca apuc sa ajung la Tm.

Am inteles. Numai sa fie de acord medicul..
Multa bafta pupici si ti-am spus, fi optimista! SimplyLove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed