Gravidutele noastre dragi - 47

Options Gravidutele noastre dragi - 47
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Bella_Tm
Postat: Thursday, October 11, 2018 12:37 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 2/23/2018
Postari: 281
Locatia: Timisoara
Mirunah wrote:
Bai posibil. La intalnirea cu anestezistul am avut super emotii. El saracul mi-a zis tot, toata procedura.

Dupa mi-a luat tensiunea si o aveam 15Lol

Mno, ce o fi fost, bine ca a trecut Hilar
Mirunah
Postat: Thursday, October 11, 2018 12:40 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/23/2017
Postari: 1307
Locatia: Buzau
Bella_Tm wrote:

Mno, ce o fi fost, bine ca a trecut Hilar

Trece, dar acum mult mai multe griji si stres. Dar e frumos!
MaryPoppins
Postat: Thursday, October 11, 2018 1:58 PM

Intrat: 9/20/2017
Postari: 2091
Bella_Tm wrote:

Aaaa pai inseamna atunci ca nu a fost rahi, ci epidurala. ca stiam ca la epidurala iti lasa cateterul in spate si pe acolo it mai administreaza calmante. La Rahi e o intepatura si atat.
Nu, fetelor?

Da, o intepatura si atat, fara nici un cateter :) facuta pe masa de operatie, cu cateva minute inainte de a incepe sa taie :D eu imediat am simtit cum imi vine caldura in picioare, asa m-am relaxat iar cand dr lucra acolo simteam ca parca imi face masaj la tot corpul :)) inainte sa intru in sala mi-au pus branula si prin aia am primit medicamentele pana a doua zi. La rahi se si duce rapid efectul, eu in cateva ore m-am dezmortit complet si seara eram deja in picioare la mobilizare.
Bella_Tm
Postat: Thursday, October 11, 2018 2:11 PM

Intrat: 2/23/2018
Postari: 281
MaryPoppins wrote:

Da, o intepatura si atat, fara nici un cateter :) facuta pe masa de operatie, cu cateva minute inainte de a incepe sa taie :D eu imediat am simtit cum imi vine caldura in picioare, asa m-am relaxat iar cand dr lucra acolo simteam ca parca imi face masaj la tot corpul :)) inainte sa intru in sala mi-au pus branula si prin aia am primit medicamentele pana a doua zi. La rahi se si duce rapid efectul, eu in cateva ore m-am dezmortit complet si seara eram deja in picioare la mobilizare.

Super, norocoaso Bravoo Si eu probabil voi face tot cezariana ca trebuie sa opresc injectia cu minim 12 ore inainte. Sper doar sa fie totul bine si sa ajung pana acolo Hands
Mi-au ajuns si mie rezultatele la dublu test, in sfarsit! All good so far love

Bella_Tm attached the following image(s):
43828455_279341442694118_6884440118556360704_n.jpg

valicutza
Postat: Thursday, October 11, 2018 2:49 PM

Intrat: 5/11/2016
Postari: 355
Bella_Tm wrote:

Super, norocoaso Bravoo Si eu probabil voi face tot cezariana ca trebuie sa opresc injectia cu minim 12 ore inainte. Sper doar sa fie totul bine si sa ajung pana acolo Hands

super rezultate!! bravo! si noi am avut sapt trecuta morfologia si dublul test, tot riscuri mici avem. cu Dumnezeu inainte!
oanatm
Postat: Thursday, October 11, 2018 2:59 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/8/2017
Postari: 843
Locatia: TM
Bella_Tm wrote:
Fetele cu cezariana, voi ati facut rahianestezia sau epidurala? Cum v-ati recuperat dupa rahianestezie? Ati ales voi sau medicul anestezist? Pareri pro si contra? Stiu ca mai am muuuult dar pe mine ma bate gandul la rahianestezie din ce am citit/auzit.

Eu am facut rahianestezie si mi-a fost foarte bine. Trebuie doar sa ai grija sa nu misti in momentul intepaturii si sa nu ridici capul dupa aceea. Eu dupa 2 ore m-am dezmortit. In timpul operatiei nu simti absolut nimic.
AriaM
Postat: Thursday, October 11, 2018 3:36 PM

Intrat: 10/1/2017
Postari: 825
Rahi, nu tin minte sa ma fi intrebat cineva daca vreau rahi sau epidurala. Mi-am revenit repede, fara dureri de cap, sau spate sau altele.

Bella_Tm wrote:
Fetele cu cezariana, voi ati facut rahianestezia sau epidurala? Cum v-ati recuperat dupa rahianestezie? Ati ales voi sau medicul anestezist? Pareri pro si contra? Stiu ca mai am muuuult dar pe mine ma bate gandul la rahianestezie din ce am citit/auzit.
Dia_N
Postat: Thursday, October 11, 2018 4:00 PM

Intrat: 4/19/2018
Postari: 296
Locatia: Bucuresti
Mie mi au facut rahie si la operatia de apendicita. Mi a fost destul de rau in noaptea aia, dar eu o pun pe seama faptului ca totul era dereglat de la apendicita. Dureri de cap am avut vreo 2 zile numai din cauza mea, pentru ca am dat peste un medic glumet si am ridicat capul in timpul operatiei.. deh, tanara si zapacita :))
In rest, n am avut probleme la intepatura, nu m a durut..

Azi mi am vazut si eu maimutzica coeur are 950 gr si se dezvolta normal.. Nu mai are avans la masuratori, e fix pe fix cu dpn ul. Peste 2 sapt am eco cu dopler, vrea doc sa vada presiunea pe artere ca sa stie daca ma baga pe clexane dupa ce termin cu Aspenterul....
AlexandraRr
Postat: Thursday, October 11, 2018 4:21 PM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 1679
Locatia: Iasi
Dia_N wrote:

Azi mi am vazut si eu maimutzica coeur are 950 gr si se dezvolta normal.. Nu mai are avans la masuratori, e fix pe fix cu dpn ul. Peste 2 sapt am eco cu dopler, vrea doc sa vada presiunea pe artere ca sa stie daca ma baga pe clexane dupa ce termin cu Aspenterul....

Suuuper Clap Felicitari, ma bucur ca sunteti bine si creste bebelina cum trebuie SimplyLove coeur
diana.ng
Postat: Thursday, October 11, 2018 6:11 PM

Intrat: 10/26/2017
Postari: 361
Locatia: Cluj napoca
Dia_N wrote:

minunat! topai vai ce repede trece timpul! Bravoo
diana.ng
Postat: Thursday, October 11, 2018 6:15 PM

Intrat: 10/26/2017
Postari: 361
Locatia: Cluj napoca
fete...imi aduc aminte ca prin ceata ca s-a discutat pe aici de ceva dureri de spate/sold...acum vin eu cu rugamintea sa mi spuneti care ati patit asa, e ceva normal?e de la sarcina oare? am de 3 zile o durere in spate-stanga care coboara spre fund (osul acela de pe mijlocul fundului), doar atunci cand merg, iar astazi s a intensificat, nu m-am lovit, a aparut din senin..
Alle.p
Postat: Thursday, October 11, 2018 7:00 PM

Intrat: 5/13/2018
Postari: 797
Locatia: Petrila
Diana, eu aveam dureri de spate, jos, cand stateam seara in pat. Uneori era foarte dureros. Au inceput sa se diminueze cand am intrat in concediu de maternitate si nu am mai stat atat de mult pe scaun. In general sunt de la sarcina, pt ca se modifica centrul de greutate, cu cat burtica creste, avem tendinta sa ne lasam mai pe spate, iar coloana noastra nu este obisnuita cu noua postura. Daca totusi te ingrijoreaza si ti se par anormale, ia legatura cu medicul tai
AlexandraRr
Postat: Thursday, October 11, 2018 7:30 PM

Diana, am avut si eu asa, la mine acum si-au schimbat caracterul. Cum zici tu eu aveam cand stateam mult jos sau in picioare sau pe partea stanga daca ma uitam la un film de 2 ore fara sa ma misc ma durea apoi 2 zile spatele, soldul si cobora durerea pana la genunchi la mine. A mai trecut cand am inceput sa am un echilibru intre stat jos si in picioare, ma ridicam de pe scaun 1 data pe ora sa ma misc cateva minute si am cumparat un topper gros cu spuma cu memorie si devenise ceva mai suportabil. Pot doar sa te incurajez spunandu-ti ca nu au fost perioade lungi de timp durerile, trec apoi mai revin, la mine nu au fost probleme, daca nu iti trece poti discuta cu medicul ca sa fii tu linistita DistanceKiss
AlexandraRr
Postat: Thursday, October 11, 2018 7:37 PM

Ce ti-a zis medicul, fluturash?
Cata123
Postat: Thursday, October 11, 2018 7:39 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/11/2017
Postari: 100
Locatia: Bucuresti
Bella_Tm wrote:

Buna, ma bucur ca a iesit bine dublu testul, voiam sa te intreb, in cat timp ti au dat rezultatul, eu ma gand ca iti spune pe loc cand faci eco.
Mi am propus sa anunt la serviciu dupa ce am rezultatele la test, sa fiu mai linistita :)
Utilizatori in acelasi subiect
Andreea-Alexandra
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed