Gloxinia

Options Gloxinia
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Sunday, April 24, 2016 8:07 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17387
Locatia: Bucuresti
Tot anul acesta am mai achizitionat si 2 Gloxinia, una roz si una alb cu mov.

Se pare ca sunt destul de sensibile, in sezonul rece trebuie sa le tii in casa la cca 25 grade... De asemenea, udarea trebuie facuta cu grija ca sa nu putrezeasca bulbul si ca sa nu capete pete inestetice frunzele...

In orice caz este o floare foarte frumoasa, sper sa imi reziste cat mai mult... Tine de la an la an, deci daca am grija de ea o sa o am si anul urmator ras

marivic
Postat: Sunday, April 24, 2016 10:00 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13251
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
eu am avut 4 in vara trecuta.au inflorit pana toamna tarziu apoi am zis ca au intrat in hibernare dar mi-au murit,cu toate ca se spune ca primavara dau din nou,nu au mai dat uff
Tusa
Postat: Monday, March 6, 2017 7:19 PM

Nivel: Membru

Intrat: 3/6/2017
Postari: 1
AdrianaC wrote:
Tot anul acesta am mai achizitionat si 2 Gloxinia, una roz si una alb cu mov.

Se pare ca sunt destul de sensibile, in sezonul rece trebuie sa le tii in casa la cca 25 grade... De asemenea, udarea trebuie facuta cu grija ca sa nu putrezeasca bulbul si ca sa nu capete pete inestetice frunzele...

In orice caz este o floare foarte frumoasa, sper sa imi reziste cat mai mult... Tine de la an la an, deci daca am grija de ea o sa o am si anul urmator ras

Iata aici noi cuori de goxinii: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1461966780736358&set=ecnf.100007691505128&type=3&theater
Eu am dat link-ul numai de la una. Dar sint multe variate si deosebite de ce se vede in comert.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed