GIARDIA INTESTINALIS

Options GIARDIA INTESTINALIS
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ely
Postat: Friday, September 24, 2010 11:01 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Bulinuta multa sanatate Alexandrei.heartspupici .Sincera sa fiu nu as fi inceput un tratament fara rezultate precise.Ma gandesc ca poate fi si de la dinti aceasta inapetenta ori i-as mai fi facut niste investigatii,doar daca rezultatul ar fi iesit negativ.Si al meu Erik prefera acum mai mult lapticul ,fructele se pare ca nu-l mai pasioneaza ca inainte,iar la pranz papa 3-4 lingurite apoi insist,e cam marait ,dar ma gandesc ca-i de la dintisori.Alexandra pe langa faptul ca nu papa ce alte simptome mai are?
bulinutza
Postat: Saturday, September 25, 2010 10:16 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Marmita, multumesc mult de raspuns...mai avem 2 zile de tratament..sper din suflet ca de saptamana viitoare sa vedem ceva rezultate...

Ely..am inceput tratamentul fiindca se recolteaza de mai multe ori pana sa se pozitiveze ex parazitologic,(asta insemna inca timp pierdut) iar eozinofilele din sange , la o valoare atat de mare sunt un semn clar de paraziti intestinal. plans plans plans
E posibil ca inapetenta sa se asocieze cu eruptiile multiple din ultimele saptamani dar totusi in baza analizelor de sange am inceput tratamentul.

Alexandra a mancat 200 ml lapte dimineatza si masa de ora 10 a refuzat-o TOTAL din nou. Nici macar lapte n-a vrut...plans plans plans plans plans

Ana
Postat: Saturday, September 25, 2010 10:20 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Of,Of multa sanatate micutei!!hearts hearts
alexandrabogdan
Postat: Saturday, October 30, 2010 6:56 PM

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
din pacate semnam si noi condica pe aici plans cu chisturi de lamblii. luni sunam dr sa vedem ce tratament luam. pe biata Sari o mananca nasucul ca asa se freaca cu el de hainele noastre cand o luam in brate...
miriam
Postat: Saturday, October 30, 2010 7:06 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4986
Locatia: bh
alexandra, sper sa scapati cat mai repede, multa sanatate!!!pupici
alexandrabogdan
Postat: Saturday, October 30, 2010 7:09 PM

miriam wrote:
alexandra, sper sa scapati cat mai repede, multa sanatate!!!pupici

waiiii....si eu sper. is tare necajita si imi fac procese de constiinta. plans plans
alexandrabogdan
Postat: Friday, November 5, 2010 10:51 AM

fetele ...... tratamentul cu furazolidon da cumva somnolenta??? ieri sara a dormit peste zi 2 reprize de cate 1h30 min si aseara de la 19 pana azi dimi la 9 fara 10what nu e mult??? deja am inceput sa nu mai prea papam....e a 3-a zi de tratam.in paralel ne tratam si noi: sotul si soacra au luat Tinidazol iar eu iau Helmiflores pt ca nu pot inghiti pastilele. sper sa scapam ca numa gandul ca are ceva in ea imi da fiori.
alexandrabogdan
Postat: Friday, February 4, 2011 2:30 PM

eheeee .... iar semnam condica pe aici. de data asta facem tratament cu un siropel natural,din plante, Wormex se numeste, cate 5 ml de 2 x zi timp de 3-4 saptamani. zice ca e fara reactii adverse. sper
albinuta_eu
Postat: Tuesday, May 31, 2011 7:14 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Am aflat ca,fetita noastra de 2 ani sufera de cand a iesit din maternitate si ne luptam sa scapam de ei s sa accepte hrana cum trebuie sunt zile in care vrea numai lapte si avem deja 2 ani si 3 luni

Am inceput acum tratament cu Flagyl 5 ml la 12 ore ,Liv 52 5ml sa-i protejeze ficatul,Debridat 5 ml la 8 ore toate astea timp de 7 zile iar adultii din casa luam Metronidazol de 3 ori pe zi

Dimineata ii dau seminte de dovleac crude

Dupa care vom continua cu ceva naturist HelmiFlores si voi pregati si eu reteta de usturoi+lamaie+zahar+apa

Vom relua analizele la Dl Dr Petre la laboratorul dansului la Malcoci/Rahova analiza costa 45 ron

Si am inteles ca un laborator bun mai este si cel de parazitologie Colentina care pot sa faci cu bon de trimitere

bulinutza
Postat: Tuesday, May 31, 2011 1:24 PM

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Albinutza,n-ati depistat Giardioza pana la 2 ani ????????????????? uff uff uff uff Sau ati depiastat-o si nu ati reusit sa o tratati pana acum???

Succes cu tratamentul si sper sa dea rezultate...Incearca si Helmiflores, la noi a mers!!

Noi cred ca am scapat dupa cura din primavara de Helmiflores...yes yes yes
alexandrabogdan
Postat: Tuesday, September 13, 2011 6:25 PM

pentru cei interesati, a mai aparut un sirop natural pt paraziti NIKVORM .

nu se considera reclama .... sper. am vrut doar sa stiti ca mai exista variante
koko2008
Postat: Wednesday, September 14, 2011 10:00 AM

Nivel: Senior

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Noi am luat Giardinon. angel
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed