Gelozia...o boala care se poate trata?

Options Gelozia...o boala care se poate trata?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ingerash
Postat: Tuesday, July 14, 2009 10:38 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Gelozia din punctul meu de vedere este lipsa de incredere in partener;eu nu sunt geloasa si nici Vasi si asta ma bucurahearts hearts hearts
cristinaflorina
Postat: Tuesday, July 14, 2009 10:44 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/12/2008
Postari: 1309
Locatia: bucuresti
Si eu am fost geloasa dar am vazut ca totusi nu am motive serioase. Doar ca se intilneste cu o colega de servici sau il suna nu mi se pare un motiv de gelozie.A daca isi shimba comportamnetul cum spunea si mama Alessiei atunci da. Pai asa si eu lucram pina sa ramin gravida numai cu barbati, avind in grija un parc auto de masini de distributie numai cu soferi lucram. De nenumarate ori m-au adus soferii acasa si sotul meu stia cine ma aduce seara acasa de la munca si prefera sa vin cu o masina acasa cu cineva cunoscut decit sa vin cu troleul la 11noaptea cu toti betivii si drogatii. E o boala dar se poate trata deci.
Ely
Postat: Tuesday, July 14, 2009 11:31 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
sami wrote:
Daca sotul meu se intalneste cu o fosta,sa faca bine doar sa o salute si sa intrebe de sanatate,daca vad saruturi si imbratisari ii ard pe amandoi.
din respect pentru mine,pentru casatoria noastra si pentru copiii pe care ii avem,el sa se abtina de la gesturi de-astea.
exact pretentia asta o are si el de la mine,ce e in trecut ramane acolo,iar gesturile tandre sunt rezervate pentru familie.iar pe mine una numai ideea de a pune alt barbat mana pe mine imi face sila.
nu sunt geloasa,deocamdata nu am motive angel

:018: cool cool coolpupici .

bereea
Postat: Tuesday, July 14, 2009 3:02 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22721
sami wrote:
Daca sotul meu se intalneste cu o fosta,sa faca bine doar sa o salute si sa intrebe de sanatate,daca vad saruturi si imbratisari ii ard pe amandoi.
din respect pentru mine,pentru casatoria noastra si pentru copiii pe care ii avem,el sa se abtina de la gesturi de-astea.
exact pretentia asta o are si el de la mine,ce e in trecut ramane acolo,iar gesturile tandre sunt rezervate pentru familie.iar pe mine una numai ideea de a pune alt barbat mana pe mine imi face sila.
nu sunt geloasa,deocamdata nu am motive angel

noi suntem prieteni de familie exact cu familia unei foste de a sotului...care e problema?Chiar ne intelegem perfect.
Mela
Postat: Tuesday, July 14, 2009 3:38 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
nu e absolut nici o problema ras nu inteleg de ce ma intrebi,pur si simplu m-am referit strict la mine.angel
bereea
Postat: Tuesday, July 14, 2009 3:39 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22721
sami wrote:
nu e absolut nici o problema ras nu inteleg de ce ma intrebi,pur si simplu m-am referit strict la mine.angel

nu te-am intrebat nimic, am facut doar o remarca
Mela
Postat: Tuesday, July 14, 2009 3:56 PM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
m-ai citat si m-ai intrebat.in fine,nu facem teoria chibritului closedtopic

petro
Postat: Tuesday, July 14, 2009 8:46 PM

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
Eu ce sa mai zic ca am lipsit nu o data noptile de-acasa pregatind diverse deschideri si promotii? Si eram singura intre 2-3 barbati. Uneori venea si sotul si ii mai tinea pe colegii mei de povesti ca sa pot eu lucra mai cu spor ras. Depinde de situatie si de om. Spre deosebire de el eu sunt un om foarte posesiv din fire si nu-mi place sa impart lucruri personale cu nimeni sub nici o forma. ras
TeosOf
Postat: Tuesday, July 14, 2009 11:10 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
petro wrote:
... eu sunt un om foarte posesiv din fire si nu-mi place sa impart lucruri personale cu nimeni sub nici o forma. ras

Eu sunt foarte geloasa!!! Atat ii trebuie sa se uite mai nu stiu cum la alta, sau sa-i faca vreun compliment mai altfel, ca s-a zis cu linistea si armonia pt mult timpbataus Iar daca-l vad ca pune mana pe alta, il omor incetul cu incetul. L-am avertizat. Pare ca-i cuminte, dar eu tot stau cu becul aprins, chiar daca ne apropiem de 20 de ani de casatorie si avem si o varsta mult mai inaintata.
Numai sa aflu ceva concret si rup totul cand nu se asteapta, nu dupa ce aflu. Oricat de buna as parea, rumeg razbunarea si nu ma las pana n-o duc la capat. Dixit!
Laura
Postat: Tuesday, July 14, 2009 11:42 PM

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
Noi nu suntem gelosi,niciunul. Eu nu am avut motive...desi, sincera sa fiu, vorba lui Teo, stau cu beculetul aprins non-stop. "Foste" nu exista in viata noastra, nici macar in intalniri intamplatoare pe strada: ne cunoastem de la 17 ani si impreuna am descoperit iubirea. coeur
Am vazut un caz in care gelozia era impinsa pana la ridicol. Patetic! Nu as putea sa traiesc asa, nu ar avea sens.
mommy
Postat: Wednesday, July 15, 2009 6:46 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Laura wrote:
... ne cunoastem de la 17 ani si impreuna am descoperit iubirea. coeur

Ce frumooos! coeur
amalia
Postat: Saturday, July 18, 2009 1:41 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/24/2009
Postari: 531
despre gelozie ...consider ca exista acolo unde este iubire,deci cine iubeste cu adevarat este si gelos la un moment dat(CAZUL MEU)
2pitici
Postat: Saturday, July 18, 2009 7:10 PM

Nivel: Membru

Intrat: 7/2/2009
Postari: 79
amalia wrote:
despre gelozie ...consider ca exista acolo unde este iubire,deci cine iubeste cu adevarat este si gelos la un moment dat(CAZUL MEU)

De acord!rambo
DE ce sa nu recunosc? Cand el e gelos, sunt cu capul in nori de fericita.firstprize hearts coeur duel
carla
Postat: Saturday, July 18, 2009 8:13 PM

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Gelozia esta o boala deci se poate trata la psiholog.Cred ca cine este gelos n-are incredere in el insusi nu in partener,se simte nesigur,nu se simte destul de bun pentru partener si va fi asa pe oricine ar avea langa el si oricat de fidel ar fi acesta
mama Alessiei
Postat: Saturday, July 18, 2009 8:39 PM

Intrat: 1/16/2009
Postari: 1578
Locatia: sus pe deal
carla wrote:
Cred ca cine este gelos n-are incredere in el insusi, nu in partener,se simte nesigur, nu se simte destul de bun pentru partener si va fi asa pe oricine ar avea langa el si oricat de fidel ar fi acesta

newclap newclap newclap
Am cunoscut o familie in care el era f.f.f. gelos, isi teroriza, invinovatea si "inverzea" nevasta incontinuu ca are amant, Doamne fereste, i se parea ca unul pe strada s-a uitat la ea, a salutat-o un coleg sau a invitat-o cineva la dans la nunta/cumetrie/onomastica...sa nu mai spun de faptul ca poate in seara aceea ea nu avea chef si el avea fool
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed