Gelosul

Options Gelosul
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Sunday, March 12, 2006 10:19 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17654
Locatia: Bucuresti
Cum va descurcati cu un copil gelos (fie pe fratior / surioara, fie pe tatic / mamica) ?
Elia
Postat: Sunday, March 12, 2006 10:37 AM
Nivel: Guest

Postari: 5
Eu ma rog sa nu am asa ceva...o sa vad daca e cazul sau nu foarte curand...
Anaida
Postat: Sunday, March 12, 2006 1:39 PM

Nivel: Avansat

Postari: 1855
Si Razvan are uneori, accese de gelozie vis-a-vis de Alexandra...nu prea stiu ce-i declanseaza aceste accese, pt ca, in general, e foarte dragastos cu ea (uneori prea dragastos)...dar am observat ca daca e obosit apar si gesturi mai violente, il enerveaza c-o iau in brate pe cea mica...cum reactionez? in nici un caz nu-l cert, ii vorbesc bland, il mangai si-l trag si pe el cat mai aprape de mine sa simta ca mi-e la fel de drag ca si papusica din bratele mele.
Mai sunt situatii cand nu vrea sa-i dea Alexandrei vreo jucarie de-a lui, de care ea pare incantata...atunci nici nu insist...peste putin timp vine el singur si i-o ofera...
...intr-o dimineata a facut un pocinog...a vrut sa-i dea Alexandrei suc dintr-o cutie de carton si, bine-nteles, l-a varsat pe ea...era uda, saracuta, pana la ceafa...s-a speriat, a inceput sa urle instantaneu...l-am certat putin, dar am incercat sa-i explic ce prostie a facut...
Razvan s-a adaptat repede si destul de usor la noul statut de "frate mai mare" si sper ca si in continuare sa fie la fel de receptiv...la fel va urez si voua, mamici sau viitoare mamici de 2 sau mai multi copii! pupici
MNiko
Postat: Monday, July 16, 2007 6:40 AM

De cateva zile Cristina a devenit geloasa....pe mine. Nu permanent, dar are destul de multe manifestari. Nu ma mai lasa sa stau cu tati decat putin timp si doar daca ea are alta activitate. Atfel, vine si ma da la o parte, ma da jos din pat sau il trage pe el de langa mine. Se baga intre noi si apoi ma impinge pe mine sa plec.
mihaela75
Postat: Monday, July 16, 2007 7:26 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
asa-mi face si Daria , asa a facut mereu de cand a facut ochi disputa Cum ma vede ca ma apropii prea mult de ta'su gata ma trage de par de haine tipa sa ma dau la o parte sa intre ea intre noi.Seara mai stam toti trei in pat ne jucam si doamne fereste sa din greseala sa pun capul pe perna lui ,sare ca uliul pe mine angry Oare copilu asta cand o sa priceapa unele treburi?sic
MNiko
Postat: Monday, July 16, 2007 8:01 PM

Pana de curand Cristina n-a avut reactii de felul asta si nu stiu ce le-a declansat. Poate dorinta de a sta si ea cu tati cat mai mult tinand cont ca e mai tot timpul plecat.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed