Gat intepenit

Options Gat intepenit
Subiectul anterior · Subiectul urmator
danab
Postat: Monday, August 9, 2010 8:59 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Mie cu diclofenac gel (productie autohtona) mi=a trecut cel mai repede. Masaj local si infasurat cu prosop, sa se incalzeasca zona.
alexandrabogdan
Postat: Monday, August 9, 2010 2:23 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
na ca am patit-o si eu. m-am intepenit pe partea stg si ma doare de mor si nici nu imi pot suci capul. m-am facut cu diclofenac crema dar degeaba. acuma incerc ceva crema de la aloe . sa vedem dc cedeaza
KALE
Postat: Monday, August 9, 2010 2:53 PM

Intrat: 5/21/2010
Postari: 2870
Locatia: RO - BUCURESTI
Eu am cam patit-o destul de des (deh! si stau in curent!!) Nu te lasa pe loc cu nimic - cam in 3 zile (ca orice boala care se respecta! hohot . Dar mie imi trece cu caldura locala (fie comprese cu namol care se incalzesc la microunde, fie cu ...o perna electrica speciala pentru gat si spate luata de ceva vreme de la Plus) si in paralel de 3 ori pe zi Midocam + Profenid. Amandoua sunt antiinflamatoare, dar asa mi-a recomandat mie medicul la un moment dat, si am vazut ca a functionat si mi-am notat (si pentru alta data!!!) Sanatate tuturor! (e prea cald, si folosim fie aer conditionat, fie ventilatoare, si...de aici ni se trage ras )
Marius1993
Postat: Tuesday, February 22, 2011 12:43 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
AdrianaC wrote:
Nu stiu ce am facut. M-am trezit de dimineata OK, n-am avut nimic pana pe la vreo 10, si pe la 10, dupa ce l-am luat pe Andrei si l-am pus in scaunul de masa sa ii dau sa manance, mi s-a intepenit gatul pe partea stanga. Nu mai pot sa il misc aproape deloc, ma doare de mor, nu pot sa il mai iau in brate pe Andrei, nici nu mai pot sa misc mana stanga pentru ca ma dor rau muschii gatului.

Ce ma fac? Ce sa fac?

Nu mai pot de durere sunt un idiot :((( dimineata m-am trezit si am deschis calculatorul sa fak cv , in fine si mi-am pocnit gatul ( eu fak asta des dar nu mi s-a intamplat niciodata km mi s-a intamplat akma ) si knd l-am pocnit in dreapta s-a auzit ceva nasol ka si km s-ar fi spart o vena nu stiu si ma doare ingrozitor nu mai pot de durere - knd stau in fund stau ghebos si ma doare tare iar knd stau cu capul pe pat e mai bine dar kn vreau sa ma ridic in picioare ma doare de nu mai pot va rog mult ajutati-ma
alimami
Postat: Tuesday, February 22, 2011 2:21 PM

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
Se mai intampla..cum au zis si fetele,cauta antiinflamatoare-gel ca si Clafen, Voltaren,etc,maseaza zona incet(sau roaga pe careva sa o maseze)cat sa intre gelul in piele.
t.bujor
Postat: Wednesday, April 4, 2012 9:01 AM

Nivel: Membru

Intrat: 2/7/2012
Postari: 5
Locatia: Brasov
Salutare,

Vad ca postarile sunt destul de vechi aici dar scriu totusi, poate ajuta pe cineva.

Am experienta foarete mare cu intepenirile de gat si contracturile musculare in zona cervicala. De niste ani le tin destul de bine in frau si nu am mai ramas intepenit (acum 6 ani am avut 2 saptmaani guler fix de la ortopedie, asa de nasol a fost).

Retineti ca contracturile si intepenirile cervicale sunt influentate foarte mult (chiar daca exista o problema de vertebre sau nu) de factorul psihic si de pozitia la somn si la calculator.

Dintr-o lunga experienta personala va recomand:

- incercati orice geluri de genul No Dolor, Rumalaya, Pain Balm. Pentru mine functioneaza mai bine decat Diclac gel, dar il mai folosesc si pe ala
- incercati acupunctura, pentru asta si pentru multe altele. Vorbiti cu un medic acupuncturist si aflati mai multe.
- faceti exercitii ale gatului, reglati pozitia la calculator, scapati de pernele prea tari (sau dormiti chiar fara perna sua una f. joasa).

Succes tuturor !
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed