Gat intepenit

Options Gat intepenit
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Tuesday, January 16, 2007 11:51 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17748
Locatia: Bucuresti
Nu stiu ce am facut. M-am trezit de dimineata OK, n-am avut nimic pana pe la vreo 10, si pe la 10, dupa ce l-am luat pe Andrei si l-am pus in scaunul de masa sa ii dau sa manance, mi s-a intepenit gatul pe partea stanga. Nu mai pot sa il misc aproape deloc, ma doare de mor, nu pot sa il mai iau in brate pe Andrei, nici nu mai pot sa misc mana stanga pentru ca ma dor rau muschii gatului.

Ce ma fac? Ce sa fac?
Kiki
Postat: Tuesday, January 16, 2007 12:06 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Si mie mi se mai intampla. Imi trece cu un masaj in zona respectiva.
mommy
Postat: Tuesday, January 16, 2007 12:23 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Adriana, cred ca ai torticolis, intepenirea muschilor gatului. Mie mi-a zis cineva ca trece cu o pastiluta sau doua de aulin, dar intreaba la farmacie sau la doctor, nu stiu daca este permis in alaptare. Si masajul cred ca ajuta.
Cristy
Postat: Tuesday, January 16, 2007 12:36 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Daca alaptezi, nu ar fi recomandat nici un tratament cu pastile fara prescriptia doctorului, dar poate un tratament cu unguent sau o compresa calda te-ar ajuta....

Iarna in general, dar si in perioadele de schimbari de anotimpuri, este freventa intalnita aceasta problema: intepenirea muskilor de gat si de spate.
Recomandat a pastra in casa o temperatura constanta, claduta, ( nu foarte incalzit). Persoanele expuse la frig au probleme in general cu spatele si gatul, frigul accentuind incordarea muschilor in zona......

O sa-ti treaca, nu-i prea placut recunosc.....

fool
AdrianaC
Postat: Tuesday, January 16, 2007 12:51 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17748
Mi-am pus o compresa calda si mi-am infasurat si un fular in jurul gatului dar degeaba.

plans
LIA
Postat: Wednesday, January 17, 2007 8:32 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/6/2006
Postari: 309
Adriana, incearca sa te masezi cu Apireven, daca ai. Este o crema care contine venin de albine si activeaza circulatia sanguina in muschi. Poate te ajuta. Multa sanatate!
Ema
Postat: Wednesday, January 17, 2007 10:42 AM
Nivel: Guest

Postari: 5
Ti-a trecut Adriana?
Si lui Sauro i s-a intimplat mai demult sa aiba asa dureri si doctorul, inafara de antiinflamatorii (Oki)
i-a dat o crema, Orudis de masat local..a avut efect thumleft
TatyKS
Postat: Wednesday, January 17, 2007 1:03 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Am avut si eu asa ceva, dar nu alaptam si am luat fiola de algocalmin si m-am cremuit cu Voltaren, cu Reumatis crema...mi-a trecut in vreo 2-3 zile parca.pupici Sa te faci bine repede ca stiu ce super nasol este...si cat de dureros la orice miscareuff
Miri
Postat: Wednesday, January 17, 2007 9:21 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Se pare ca ai un torticolis spasmodic, care cedeaza in general cuantiinflamatoriigenerale si locale, dar cum tu inca alaptezi, sunt de evitate tratamentele orale!
Sa ne spui cum te mai simti!uff
sousourel
Postat: Wednesday, January 17, 2007 10:02 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Am patit si eu ceva similar, dar cuprinzand si umarul. Eu mai luam paracetamol, caci eram insarcinata si se mai usura durerea. DAca nu, zic si eu, antiinflamator local.
Miri
Postat: Thursday, January 18, 2007 8:31 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Adriana, esti mai bine cu gatul?oare
marivic
Postat: Friday, August 6, 2010 9:39 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13402
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Nu am stiut unde sa postez,asa ca am postat aici,pt.ca tot de intepeneala este vorba.Ieri,cand ma intorceam acasa,eram transpirata iar in maxi-taxi,era un curent nebun.Azi cand m-am trezit nu ma mai pot misca de partea dreapta.Ma tine,de parca as fi legata cu guta;ma ustura si ma doare la fiecare miscare de incordare a muschilor.Si in spate,pe omoplat ma tine durerea asta ca niste ascutisuri.Ce as putea sa iau?Ma simt tare nasol,...uff uff
mirela74chris
Postat: Friday, August 6, 2010 11:03 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Marivic ititrebuie un antiimflamator si un miorelaxant.Ti-as sugera Ketonal,Movalis,Diclofenac,etc
Midocalm este miorelaxant.
Poti sa incerci si cu tratament local doar.Ketospray-ul are efect rapid.Daca ai prin casa unguente ca : diclofenac ,diclac-gel,voltaren,fastum,ben-gay sunt mai multe din care poti alege.
Sanatate multa si ai grija de tine.pupici
marivic
Postat: Friday, August 6, 2010 11:37 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13402
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Multumesc,MIRELA.Chiar am si unguent si pastile diclofenac.pupici computerlove
mirela74chris
Postat: Friday, August 6, 2010 12:00 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Nu ai pentru ce!Ai grija de tine.pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed