Gandirea pozitiva, Rugaciunea- terapia pentru suflet!

Options Gandirea pozitiva, Rugaciunea- terapia pentru suflet!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
aurishta
Postat: Saturday, February 21, 2015 7:23 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Ma refeream la faptul ca topicul este destinat celor care doresc sa aiba copii si, pentru asta, apeleaza la Dumnezeu!pupici Daca deviem prea mult, ne "cearta" moderatoarele!ras
stefy.any
Postat: Tuesday, September 29, 2015 4:23 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 9/29/2015
Postari: 479
Buna fetelor! Vad ca nu a mai scris nimeni de mult pe aici. Eu v-am descoperit de curand, de cateva zile, dar am citit cu drag toate postarile voastre de aici. M-a impresionat mult puterea de care dati dovada si credinta pe care o are fiecare dintre voi in Dumnezeu. Si eu sper sa fiu mamica intr-o zi, cand o vrea Bunul Dumnezeu, si m-am hotarat sa va scriu pentru a va incuraja sa aveti incredere in continuare in purtarea de grija a Lui. Eu m-am hotarat sa ma las in voia Lui, stie El mai bine decat mine. Imi pun credinta in Sf. Cuvios David Batranul, in Sf. Nectarie, in Sf. Efrem, in Sf. Ioanichie cel Nou de la Muscel, deoarece au aparut in viata mea in mod minunat si toti ajuta mamele sau viitoarele mame. Nadajduiesc ca vor mijloci si pentru mine inaintea lui Dumnezeu, asa ca, nu imi pierd nadejdea! Sper sa nu par deplasata, dar de cand v-am citit aveam dorinta sa devin si eu membra a forumului si sper sa ma acceptati.
aurishta
Postat: Tuesday, September 29, 2015 9:07 PM

Bineinteles ca te acceptamCheek Kiss , esti binevenita si te asteptam cu vestea de burtica!gravida
stefy.any
Postat: Wednesday, September 30, 2015 11:46 AM

Multumesc mult! Sanatate si indeplinirea cat mai rapida a dorintelor! Dumnezeu sa ne ocroteasca pe toate!
misha
Postat: Thursday, October 1, 2015 3:42 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Stefy.any, bine ai venit! Faci foarte bine ca te lasi in mana Domnului si a Sfintilor Lui. Rugaciunile iti vor fi ascultate negresit! Si daca totusi nu vei dobandi prunci, sa nu te intristezi caci poate asa te fereste Dummnezeu de un rau mai mare, sau poate alta ti-e menirea. Eu am trei puisori, ultima fetita e un dar al Sf. Nectarie,de aceea ii si poarta numele! Doamne ajuta!
stefy.any
Postat: Thursday, October 1, 2015 4:34 PM

Multumesc Misha pentru gandurile bune! Da, stiu ca Dumnezeu are un plan cu fiecare in parte. Pana acum, am primit de la El multe cadouri pe care poate nu le meritam,din cauza nevredniciei mele. Cu toate astea, Dumnezeu a fost bun si milostiv cu mine si m-a ajutat. Si eu ma rog la Sf. Nectarie, bunicutul meu drag, si simt ca imi da putere. Pot spune ca el m-a intors pe calea cea buna! Ma rog la Sfinti sa imi dea putere sa fac voia lui Dumnezeu si daca e sa nu fiu binecuvantata cu prunci, sa ma intareasca in credinta! Dumnezeu sa iti ajute si sa iti ocroteasca copilasii!
aurishta
Postat: Monday, May 15, 2017 11:58 AM

aurishta wrote:
Eu tot imi zic sa scriu ceva aici, inca de acum cateva zile, dar tot m-am luat cu altele!
Va amintiti povestea Patriciei, prietena mea din SUA care nu a putut avea copii pe cale naturala, dar careia Domnul i-a incredintat un mic baiat, ramas orfan de mama ?! Pentru cine nu a citit ce am scris atunci, ea s-a casatorit cu un barbat caruia i-a murit sotia la o operatie de amigdalita, lasand in urma un bebelus de sase luni. Acum acel baiat este adult, casatorit si are o fetita de vreo doi anisori. Zilele trecute am vazut asta pe FB si m-am gandit ca v-ar placea sa vedeti si voi: cu textul: "A surprise bouquet from my sweet son." coeur coeur coeur

Nu ne-am mai vazut de mult la acest subiect, dar astazi, frunzarind FB-ul, am gasit ceva in continuarea acestei povesti! Fiul prietenei mele, acum tatal a doua fetite, i-a scris mamei lui acest frumos mesaj:
"I want to post something that might mean a lot to my mommy! I think about this all the time. My mama loved me even though I was not her flesh and blood. She was there in the hard times and the even harder times. She has loved me through things that she didn't think it was the best of ideas and helped me up when things fell apart. It is an honor to call her my mama. Happy Mothers Day mama coeur coeur
P.S. Nu am tradus fiindca presupun ca acum toata lumea stie suficienta engleza ca sa inteleaga...daca totusi, este cineva care nu stie, il voi traduce cu placere!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed