GAMA VICHY - PREZENTARE

Chestionar intrebare: ATI FOLOSIT PRODUSE VICHY?
Alegere Voturi Statistici
da 14 70%
nu 6 30%

Options GAMA VICHY - PREZENTARE
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanalaurisa
Postat: Thursday, January 3, 2008 4:02 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597

VICHY

ISTORIA MARCII

ANUL 1931,in inima Frantei,in micul orasel boem Vichy,oras cu 15 izvoare termale,micul industrias vizionar Georges Guerin il intalneste pe dr. Haller,medic de profesie,Directorul Centrului Termal Vichy.

In urma cicatrizarii rapide a unei rani cu Apa Termala Vichy (izvorul Lucas) , la recomandarea dr. Haller,se naste ideea crearii unei game de ingrijire pe baza de Apa Termala Vichy.

APA TERMALA VICHY:
O APA EXCEPTIONAL DE BOGATA IN MINERALE

Toate produsele de ingrijire Vichy contin una dintre apele cele mai concentrate in minerale din Franta.In traversarea sa prin straturile vulcanice,Apa Termala Vichy se imbogateste in mod natural cu 15 minerale si oligoelemente.

1 - Calmeaza pielea.
2 - Intareste protectia naturala a pielii
3 - Recomandata de dermatologi pentru pielea sensibila.

100% pura,fara conservanti si fara parfum.

DEMACHIERE

PURETE THERMALE

- Lapte demachiant detoxifiant pentru ten uscat si sensibil
- Lotiune tonica hidracalmanta detoxifianta pentru ten uscat si sensibil
- Demachiant pentru ochi sensibili
- Gel spuma detoxifiant de curatare pentru ten normal si mixt
- Exfoliant crema detoxifiant
- Lapte demachiant detoxifiant pentru ten normal si mixt
- Lotiune tonica ultraproaspata detoxifianta pentru ten normal si mixt
- Demachiant integral 3 in 1
- SOLUTION MICELLAIRE - Solutie demachianta pentru fata si ochi sensibili - solutie cu phytophenoli de trandafir

TEN DESHIDRATAT

THERMAL FIX
CREME PROFUND REHIDRATANTE CU FILLADYN

Pentru a-si asigura hidratarea,pielea produce hidrocaptori care capteaza apa ce vine din derm si o fixeaza pentru mult timp in interiorul celulelor.
In fiecare zi,o parte dintre acesti hidrocaptori se elimina datorita reinnoirii celulare.Cand pielea pierde prea multi hidrocaptori,ea se deshidrateaza si devine mai sensibila.

ACTIUNE
-Reactiveaza hidrocaptorii pielii
+45% apa fixata
Capteaza si fixeaza apa in interiorul celulelor
Reda pielii catifelarea si elasticitatea
-Crestere a rezervei de hidrocaptori in 24h

THERMAL FIX 1
-piele deshidratata.Textura sa fina si foarte proaspata patrunde ultrarapid in piele.

THERMAL FIX 2
-piele foarte deshidratata.Textura sa fondanta si ultraconfortabila este supla si fara efect gras la aplicare.

THERMAL FIX YEUX
-pentru conturul ochilor.Rehidratanta,anticearcan,antipungi.

THERMAL FIX MAT
-rehidratare profunda pentru Ten Normal-Mixt.Efect mat.

REVIN CU PRODUSELE PENTRU TEN GRAS CU TENDINTA ACNEICA,TEN USCAT,RIDURI DE EXPRESIE,RIDURI PROFUNDE,INGRIJIREA PIELII CORPULUI SI TRATAMENTUL PENTRU TRANSPIRATIE DE LA VICHY.
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, January 5, 2008 11:31 AM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
este o gama f buna de produse. putin cam piperate ca pret pt majoritatea dar...merita! eu am avut crema pentru hidratare si remedierea imperfectiunilor pielii si alte cateva creme pe baza de apa termala...daca nu ma insel?scratch

sotul meu foloseste cam de 3-4 ani un sampon din gama Dercos de la Vichy si suntem fff multumiti de rezultate. asta in conditiile in care el i-a rezolvat probleme "spinoase" ale scalpului, ceea ce nici un alt sampon nu a reusit.

eu am incredere in aceasta gama si pot spune ca isi merita banii.
oanalaurisa
Postat: Saturday, January 5, 2008 1:06 PM

Andismom wrote:
este o gama f buna de produse. putin cam piperate ca pret pt majoritatea dar...merita! eu am avut crema pentru hidratare si remedierea imperfectiunilor pielii si alte cateva creme pe baza de apa termala...daca nu ma insel?scratch

sotul meu foloseste cam de 3-4 ani un sampon din gama Dercos de la Vichy si suntem fff multumiti de rezultate. asta in conditiile in care el i-a rezolvat probleme "spinoase" ale scalpului, ceea ce nici un alt sampon nu a reusit.

eu am incredere in aceasta gama si pot spune ca isi merita banii.

Pai si dermatologii le prescriu deja si sampoanele si cremele...firstprize
fdianamaria
Postat: Saturday, January 5, 2008 6:21 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Eu pot sa spun doar thumleft Sunt super !!!
mommy
Postat: Saturday, January 5, 2008 6:44 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Hai ca vin eu, Gica contra. Am folosit o crema hidratanta pe care o simteam ca o masca pe fata. Si de curand am incercat o mostra de fond de ten dintr-o revista si m-am ales cu o tencuiala pe fata de toata frumusetea. uff
oanalaurisa
Postat: Saturday, January 5, 2008 7:06 PM

Miru wrote:
Hai ca vin eu, Gica contra. Am folosit o crema hidratanta pe care o simteam ca o masca pe fata. Si de curand am incercat o mostra de fond de ten dintr-o revista si m-am ales cu o tencuiala pe fata de toata frumusetea. uff

Care crema hidratanta? Eu am folosit fond de ten de la ei,tot mostra dintr-o revista,dar depinde si cum il aplici,ce sa zic eu acuma,in plus exista tipuri de ten pe care ar fi bine sa nici nu se aplice fond de ten.
taki
Postat: Saturday, January 5, 2008 7:09 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Tata foloseste crema hidratanta Vichi pentru fata what cyclops si este multumimt de ea ca vad ca nu o schimba!ras

Eu as vrea sa incerc fondul de ten, poate gasesc mai multe detalii despre el.study
oanalaurisa
Postat: Saturday, January 5, 2008 7:23 PM

taki wrote:
Tata foloseste crema hidratanta Vichi pentru fata what cyclops si este multumimt de ea ca vad ca nu o schimba!ras

Eu as vrea sa incerc fondul de ten, poate gasesc mai multe detalii despre el.study

Eu zic ca cel mai simplu ar fi sa intri intr-o farmacie care are gama Vichy,de ex. in farmacia din supermarket REAL si acolo gasesti fond de ten pe nuante si tipuri de ten de la Vichy...intre Vichy si Avene,cu mana pe inima aleg Vichy,chiar daca si Avene e pe baza de apa termala,insa difera mentalitatea cu privire la concentratia de minerale din aceste doua game,insa am folosit mai mult Vichy decat Avene si e adevarat ca fiecare isi gaseste ce i se potriveste,iar la chestia asta chiar nu am ce comenta.
oanalaurisa
Postat: Saturday, January 5, 2008 7:25 PM

Miru wrote:

Sa iti zic un secret...poate ai citit ca sunt doua tipuri de creme hidratante...Thermal Fix 1 si 2, care merg pe doua grade diferite de deshidratare a pielii,asa ca Thermal Fix 2 s-ar putea sa fie cu o consistenta mai grasa putin si sa ramana mai mult la nivelul fetei,insa acum a aparut Aqualia Thermal,am incercat o mostra si e super.
Ce tip de ten ai , Miru?
mommy
Postat: Saturday, January 5, 2008 8:07 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
oanalaurisa wrote:

Care crema hidratanta? Eu am folosit fond de ten de la ei,tot mostra dintr-o revista,dar depinde si cum il aplici,ce sa zic eu acuma,in plus exista tipuri de ten pe care ar fi bine sa nici nu se aplice fond de ten.

Nu mai retin, din pacate. Fond de ten folosesc in mod curent, ce sa zic, poate acela nu era cel potrivit pt tipul meu de ten. Am ten mixt, sensibil.
taki
Postat: Saturday, January 5, 2008 9:09 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
oanalaurisa wrote:

Eu zic ca cel mai simplu ar fi sa intri intr-o farmacie care are gama Vichy,de ex. in farmacia din supermarket REAL si acolo gasesti fond de ten pe nuante si tipuri de ten de la Vichy...intre Vichy si Avene,cu mana pe inima aleg Vichy,chiar daca si Avene e pe baza de apa termala,insa difera mentalitatea cu privire la concentratia de minerale din aceste doua game,insa am folosit mai mult Vichy decat Avene si e adevarat ca fiecare isi gaseste ce i se potriveste,iar la chestia asta chiar nu am ce comenta.

Mercik pentru pont!pupici
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, January 5, 2008 10:23 PM

Taki, tatal tau este cool thumleft! si are si gusturi bune!bravo

Vichy este o gama f buna de produse dar nici cu Avene nu mi-e rusine! azi cautam topicul pe care ma plangeam eu cu luni in urma ca nu mai stiu ce sa fac cu mainile mele uscate... ei bine, va zic aici (topicul nu l-am mai gasit alcool ) ca am gasit o crema minune de la Avene, cea pentru maini uscate... este superba, intra repede in piele si repara, fara exagerare, in 2 zile toata pielea cu probleme.yes yes tot de la ei am avut si spray cu apa termala si pentru pici ceva crema cu cold cream (pt iritatii).

revenind la Vichy, eu una pot spune cu mana pe inima ca pana la aceasta gama nu am gasit una mai complexa si mai completa care sa poata sa intretina si sa refaca tenul atat de bine. ma refer aici la creme, despre fondul de ten inca nu stiu nimic pt ca nu l-am incercat dar ma tenteaza ideea.

Oana, de produsele Couvrance stii ceva? am scris bine?scratch am vazut intr-un Sensiblu chiar acum cateva zile niste pudre si fonduri de ten de la ei si ma intreb daca sunt bune...
oanalaurisa
Postat: Saturday, January 5, 2008 10:26 PM

Andismom wrote:
Taki, tatal tau este cool thumleft! si are si gusturi bune!bravo

Vichy este o gama f buna de produse dar nici cu Avene nu mi-e rusine! azi cautam topicul pe care ma plangeam eu cu luni in urma ca nu mai stiu ce sa fac cu mainile mele uscate... ei bine, va zic aici (topicul nu l-am mai gasit alcool ) ca am gasit o crema minune de la Avene, cea pentru maini uscate... este superba, intra repede in piele si repara, fara exagerare, in 2 zile toata pielea cu probleme.yes yes tot de la ei am avut si spray cu apa termala si pentru pici ceva crema cu cold cream (pt iritatii).

revenind la Vichy, eu una pot spune cu mana pe inima ca pana la aceasta gama nu am gasit una mai complexa si mai completa care sa poata sa intretina si sa refaca tenul atat de bine. ma refer aici la creme, despre fondul de ten inca nu stiu nimic pt ca nu l-am incercat dar ma tenteaza ideea.

Oana, de produsele Couvrance stii ceva? am scris bine?scratch am vazut intr-un Sensiblu chiar acum cateva zile niste pudre si fonduri de ten de la ei si ma intreb daca sunt bune...

Pai Couvrance sunt facute de Avene,da sunt foarte bune,au niste pudre de pici in cap,super faine...si fond de ten au...
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, January 5, 2008 10:31 PM

oanalaurisa wrote:

Pai Couvrance sunt facute de Avene,da sunt foarte bune,au niste pudre de pici in cap,super faine...si fond de ten au...

ce ignoranta sunt!fool nu am stiut ca sunt de la Avene... ehe, mai am de invatat!hainoroc

deci tu zici ca merita investitia nu? costa si alea ceva parale dar daca sunt bune sigur isi fac banii!sic
oanalaurisa
Postat: Saturday, January 5, 2008 10:50 PM

Andismom wrote:

ce ignoranta sunt!fool nu am stiut ca sunt de la Avene... ehe, mai am de invatat!hainoroc

deci tu zici ca merita investitia nu? costa si alea ceva parale dar daca sunt bune sigur isi fac banii!sic

Au inclusiv o pudra tip mozaic cu mai multe nuante pe care le poti combina...pai mergi si vezi,au si pudre compacte si normale.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed