GAMA URIAGE

Options GAMA URIAGE
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanalaurisa
Postat: Wednesday, September 10, 2008 10:48 AM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597

GAMA URIAGE este o gama pe baza de apa termala,bacteriologic pura,cu ph neutru,un veritabil ser fiziologic natural.
Usor sarata ca si lacrimile,apa termala URIAGE respecta echilibrul fiziologic al pielii.Dupa pulverizare nu determina uscarea pielii.Permite sarurilor minerale si oligo-elementelor sa patrunda in piele.

PROPRIETATI:

A. HIDRATANTE : compozitie similara cu cea a factorilor naturali de hidratare,asigura o hidratare optima,cu un nivel maxim de 3 ore de la aplicare.

B. CALMANTE : a fost demonstrat efectul inhibitor al apei termale URIAGE asupra eliberarii de histamina,gratie concentratiei crescute de calciu ( 600 mg/l ).

C. CICATRIZANTE : Zincul si cuprul sunt implicate in sinteza de colagen si elastina,cu rol major in procesul de cicatrizare.

D. FILMOGENE : Siliciul este un element constitutiv al pielii ce contribuie la mentinerea elasticitatii.

E. CAPTATOARE DE RADICALI LIBERI : Manganul protejeaza celulele de stresul oxidativ prevenind astfel formarea radicalilor liberi.
oanalaurisa
Postat: Wednesday, September 10, 2008 10:53 AM

PRODUSE DE IGIENA

APA DEMACHIANTA PNS
SERVETELE PNS

Lotiune demachianta si servetele special concepute pentru pielea normala/uscata.
Curata,demachiaza si descongestioneaza. Nu necesita clatire.

APA DEMACHIANTA PNM
SERVETELE PNM

Lotiune demachianta si servetele special concepute pentru pielea normala/mixta.

LAPTE DEMACHIANT

Lapte demachiant cu textura fluida,special conceputa pentru pielea uscata. Poate fi utilizat de persoanele cu piele mixta in perioada rece a anului.

CREME LAVANTE 250 ML
SAPUN 100 G

Crema pentru dus,cu 1/3 lapte nutritiv,special conceputa pentru pielea uscata si sensibila.Poate fi utilizata de catre intreaga familie.

DEODORANT TRI-ACTIV

Deodorant cu apa termala,fara alcool,gaz sau paraben.Se adreseaza persoanelor cu piele sensibila.

SURGRAS LICHID 300 ML

Gel dermatologic de dus,destinat intregii familii.Piele sensibila,fata si corp.
oanalaurisa
Postat: Wednesday, September 10, 2008 10:56 AM

PRODUSE PENTRU PIELE GRASA/MIXTA

HYSEAC GEL DE CURATARE
HYSEAC SAPUN 100 G

Gel si sapun dermatologic pentru igiena pielii grase/mixte.
Curata,purifiaza,matifiaza. Se aplica pe fata si corp.

LOTIUNE DEMACHIANTA PENTRU PIELE GRASA 250 ML

Curata,demachiaza,matifiaza.Nu necesita clatire.

EMULSIE HIDRAMATIFIANTA 40 ML

Emulsie special conceputa pentru pielea grasa/mixta,matifiaza,hidrateaza,absoarbe excesul de sebum. Se aplica pe zonele care lucesc.

HYSEAC CREMA ACTIVA CU AHA

Crema tratament pentru pielea acneica,cu puncte negre,matifiaza,protejeaza,reduce imperfectiunile pielii si inchide porii dilatati.

oanalaurisa
Postat: Wednesday, September 10, 2008 11:00 AM

PRODUSE PENTRU INGRIJIRE COTIDIANA

HYDRACRISTAL CREMA 40 ML

Crema puternic hidratanta pe baza de apa termala Uriage.
Hidrateaza in profunzime,netezeste ridurile si reda stralucirea pielii.
Se adreseaza persoanelor cu piele uscata.

HYDRACRISTAL FLUID 40 ML

Fluid termal hidratant,cu apa termala Uriage,conceput pentru persoanele cu piele mixta.

SUPPLEANCE CREMA DE FATA 40 ML

Crema nutritiva de fata pentru pielea uscata.Contine extract de floare de colt bogata in mucilagii,efect nutritiv puternic.

SUPPLEANCE LAPTE DE CORP 200 ML

Lapte de corp ,nutritiv,recomandat persoanelor cu piele uscata.Pielea devine supla si satinata.

CREMA DE MAINI 75 ML

Protejeaza si repara mainile crapate.Rezistenta la apa.

STICK DE BUZE 4 G

Hraneste si protejeaza buzele agresate de factorii de mediu.
Lilly of the valley
Postat: Tuesday, June 30, 2009 12:12 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Recent am primit o monstra de demachiant pt. ochi. era un soi de fiola cu un continut apos de culoare rozalie. a fost super!thumright pana la aceasta monstra "plangeam" la demachiatul ochilor.
problema e ca am tot cautat-o si nu am gasit-o nicaieri si nici nu sunt sigura daca e de la Uriage sau de la ROC. Oana, imi poti spune ceva?!hail
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed