Gama Klorane pentru par - pe baza de plante

Chestionar intrebare: ATI FOLOSIT SAMPOANELE KLORANE?
Alegere Voturi Statistici
DA 4 57%
NU 3 42%

Options Gama Klorane pentru par - pe baza de plante
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanalaurisa
Postat: Friday, November 30, 2007 10:24 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
LABORATOARELE KLORANE au selectionat extractele vegetale ce au o actiune precisa asupra fiecarui tip de par in parte si a caror eficienta a fost dovedita stiintific.

SAMPOANE SI BALSAMURI PENTRU TRATAMENT

MATREATA USCATA -- Samponul antimatreata cu extract de CONDURUL DOAMNEI combate eficient matreata,purifica scalpul,sporind frumusetea parului

MATREATA GRASA -- Samponul antimatreata cu extract de MIRT regleaza secretia de sebum, purifica scalpul si elimina matreata,conferind parului un plus de volum si stralucire

PAR USCAT,VARFURI DESPICATE -- Samponul hranitor cu extract de MANGO hraneste si netezeste in profunzime fibra capilara,redand parului vigoarea,vitalitatea si stralucirea
-- Balsamul hranitor cu extract de MANGO pentru descurcarea parului,hidrateaza si netezeste parul,facandu-l astfel mai usor de descurcat; se utilizeaza impreuna cu samponul cu extract de mango pentru rezultate maxime
-- Masca reparatoare intens hidratanta cu extract de MANGO actioneaza asupra parului foarte uscat; hraneste in profunzime parul,il restructureaza si il protejeaza,redandu-i stralucirea naturala

PAR CASANT SI USCAT -- Samponul hranitor cu ULEI DE RICIN hraneste si netezeste in profunzime fibra capilara
-- Balsamul cu ULEI DE RICIN este hranitor si ajuta la descurcarea parului,adaugand de asemenea un plus de suplete si volum parului

PAR GRAS -- Samponul seboreglator cu extract de URZICA echilibreaza secretia glandelor sebacee si previne ingrasarea rapida a parului,conferindu-i in acelasi timp volum si stralucire

PAR VOPSIT -- Samponul tratament cu extract de RODIE intensifica si prelungeste culoarea si stralucirea parului vopsit,datorita ingredientelor cu rol de fixare a culorii pe fibra capilara,in keratina.In acelasi timp,hraneste,hidrateaza,protejeaza si repara firul de par

-- Balsamul cu extract de RODIE pentru intensificarea culorii are un efect hranitor,ajuta la descurcarea parului si prelungeste culoarea si stralucirea acestuia.

PAR DEVITALIZAT,CARE CADE -- Samponul fortifiant cu CHININA si COMPLEX DE VITAMINE B actioneaza direct la radacina parului,stimuland si favorizand cresterea unui par sanatos
-- Balsamul fortifiant cu CHININA si COMPLEX DE VITAMINE B ajuta la descurcarea parului si potenteaza actiunea stimulatoare a samponului

SAMPOANE SI BALSAMURI DE INFRUMUSETARE

UZ FRECVENT -- Samponul ultra-bland cu LAPTE DE OVAZ pentru uz zilnic respecta fiziologia parului
-- Balsamul cu LAPTE DE OVAZ face descurcarea firelor mai usoara si lasa parul matasos

PAR MOALE,FIN,LIPSIT DE VOLUM -- Samponul volumator cu LAPTE DE MIGDALE intareste si reface stratul de keratina din firul de par ; are un efect energizant , tonifiant si volumator asupra parului fragil,delicat si lipsit de volum.

STRALUCIRE SI VITALITATE -- Samponul cu PULPA DE CITRICE confera parului vitalitate si stralucire maxima datorita proprietatilor energizante; potrivit pentru orice tip de par
-- Balsamul cu PULPA DE CITRICE ofera parului stralucire,ajuta la pieptanarea cu usurinta a parului si accentueaza actiunea benefica a samponului prin neutralizarea apei dure ce confera parului un aspect tern
-- Lotiunea de par cu PULPA DE CITRICE da parului stralucire,nu necesita clatire si poate fi aplicata zilnic pe par pentru stralucire intensa

SAMPOANE SI BALSAMURI PENTRU REFLEXE COLORATE

REFLEXE AURII -- Samponul pentru reflexe aurii cu extract de MUSETEL reda luminozitatea reflexelor aurii ale parului blond sau saten (deschis);poate fi folosit atat de copii, cat si de catre adulti
-- Balsamul cu extract de MUSETEL pentru reflexe aurii nu necesita clatire si poate fi aplicat zilnic pe par,lasandu-l mai blond si mai stralucitor

REFLEXE ARAMII -- Samponul pentru reflexe aramii cu extract de HENNA confera parului brunet sau castaniu reflexe aramii calde si are o actiune fortifianta.Efectul acestuia este discret si progresiv.

REFLEXE BRUNE -- Samponul pentru reflexe brune cu extract de NUC intensifica stralucirea parului brunet si ii accentueaza treptat nuanta naturala

bulibuli
Postat: Saturday, April 19, 2008 1:09 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
Multumesc Oana pupici din cate vad e o singura masca: "-- Masca reparatoare intens hidratanta cu extract de MANGO actioneaza asupra parului foarte uscat; hraneste in profunzime parul,il restructureaza si il protejeaza,redandu-i stralucirea naturala" - am sa o incerc si revin cu rezultatele
dya
Postat: Saturday, April 19, 2008 7:48 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Eu am votat NU dar am auzit despre ele iar acum cu informatiile astea poate ca ar trebui sa le incerc.angel
lifeinhim
Postat: Saturday, April 19, 2008 9:29 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/19/2008
Postari: 515
Eu i-am luat lui Matei Klorane sampon si spumant pentru piele alergica, dupa care cand am ajuns acasa, am vazut ca de fapt contine parfum si METILPARABEN, care dau alergii, astm, cancer... Are atata parfum in el ca miroase toata casa cand il spal pe Matei.
Asa ca am renuntat la el. Plus ca noi am declarat razboi parabenilor, aluminiului, glutamatului si aspartamului... asa pentru inceput ras
Acum il spal pe Matei cu un sapun de la farmacia naturista 100% natural numai din uleiuri de plante, presat la rece. M-am bucurat ca l-am gasit yes
oanalaurisa
Postat: Saturday, April 19, 2008 12:41 PM

lifeinhim wrote:
Eu i-am luat lui Matei Klorane sampon si spumant pentru piele alergica, dupa care cand am ajuns acasa, am vazut ca de fapt contine parfum si METILPARABEN, care dau alergii, astm, cancer... Are atata parfum in el ca miroase toata casa cand il spal pe Matei.
Asa ca am renuntat la el. Plus ca noi am declarat razboi parabenilor, aluminiului, glutamatului si aspartamului... asa pentru inceput ras
Acum il spal pe Matei cu un sapun de la farmacia naturista 100% natural numai din uleiuri de plante, presat la rece. M-am bucurat ca l-am gasit yes

Pai aici era vorba de gama pentru adulti...ras ....dar sa stii ca mie imi place la Klorane Bebe extractul de galbenele...
lifeinhim
Postat: Saturday, April 19, 2008 12:43 PM

Intrat: 3/19/2008
Postari: 515
Am crezut ca vorbim de toata gama Klorane. Eu despre alea stiu ceva, restul nu am incercat. Nici nu ma tenteaza deocamdata.
afrodita-elena
Postat: Saturday, April 19, 2008 9:16 PM

Intrat: 5/10/2007
Postari: 552
eu am folosit Gama pt Copilasi
foarte multumita! super!
oanalaurisa
Postat: Saturday, April 19, 2008 9:33 PM

lifeinhim wrote:
Am crezut ca vorbim de toata gama Klorane. Eu despre alea stiu ceva, restul nu am incercat. Nici nu ma tenteaza deocamdata.

Cred ca am postat gama Klorane la Farmacia Celor Mici....http://forum.7p.ro/Default.aspx?g=posts&t=5368..aiciras pupici
oanalaurisa
Postat: Wednesday, September 23, 2009 8:28 AM

Tot vorbe bune am si despre tratamentul pentru caderea parului de la KLORANE pentru femei,care contine ulei de masline si alte extracte de plante.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed