GAMA DUCRAY PENTRU TEN

Options GAMA DUCRAY PENTRU TEN
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanalaurisa
Postat: Thursday, November 29, 2007 10:38 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597

PRODUSE DERMATOLOGICE DESTINATE PIELII USCATE

ICTYANE - Crema hidratanta de dus, tub 200 ml

- curata si hidrateaza
- primul gest pentru ingrijirea pielii uscate si fragile
- utilizare la dus-baie,zilnic

ICTYANE - Crema de tratament pentru fata si corp, tub 50 ml

- reface si hidrateaza epidermul,micsoreaza senzatia de mancarime si roseata care insotesc frecvent starile de uscaciune cutanata
- se aplica in strat subtire , de doua ori pe zi,poate fi utilizata pe fata si corp

ICTYANE - Crema pentru maini, tub 75 ml

- formula specifica pentru pielea mainilor,avand actiune emolienta si protectoare (prin complexul vaselina/glicerina) de lunga durata (datorita agentului PP2),reparatoare,nutritiva si cicatrizanta (prin complexul vitaminic si alginatul de propilenglicol).
- se aplica de 2-3 ori pe zi,masand pielea pana la patrunderea completa

KELYANE -Crema dermatologica pentru buze, tub 15 ml

- formula imbogatita cu substante nutritive si vitaminele E si F cu proprietati eutrofice si reparatoare. Hraneste si repara buzele uscate si deteriorate datorita factorilor externi (agresiunile climaterice sau medicamentoase,radiatiile solare).
- sistem de aplicare in tub ce permite utilizarea usoara
Tubul aplicator se utilizeaza direct pe buze,de cate ori este nevoie
oanalaurisa
Postat: Thursday, November 29, 2007 10:47 PM

PRODUSE DE INGRIJIRE TEN GRAS,ACNEIC

KERACNYL - Crema antiacneica cu poli-hidroxiacizi, tub de 30 ml

- actioneaza pe toate cele 4 mecanisme care intervin in aparitia acneei,are actiune keratoreglatoare si antimicrobiana prin cei trei hidroxiacizi,limiteaza productia de sebum prin asocierea brevetata Sabal/salicilat de zinc (actiune antiinflamatorie).
- ca tratament unic in formele usoare si moderate de acnee comedoniana sau comedo-inflamatorie,se recomanda crema in una sau doua aplicatii pe zi. In formele predominant inflamatorii poate fi asociata cu alte topice (antibiotice,benzoilperoxid...)aplicandu-se crema o data pe zi,dimineata.In asociere cu terapiile generale (cicline,saruri de zinc,isotretinoin) se recomanda una sau doua aplicatii zilnice ale cremei.

KERACNYL - Gel spumant purifiant pentru tenul acneic,tub de 200 ml

- are o actiune keratoreglatoare prin acidul glicolic, normalizeaza secretia sebacee,limiteaza proliferarea bacteriana,curata fara sa distruga filmul protector natural fragilizat prin tratamentele antiacneice
- fiind un produs de igiena si ingrijire complementara se recomanda tratamentul alaturi de crema antiacneica KERACNYL.
- se foloseste pentru spalarea fetei,dimineata si seara,inlocuind sapunul pentru un ten gras,cu tendinta acneica. In formele de acnee usoara poate fi utilizat numai gelul.

KERACNYL - Masca cu tripla actiune, tub de 40 ml

- fiind un produs de igiena si ingrijire complementara se recomanda tratamentul alaturi de crema antiacneica si gelul spumant KERACNYL. Se aplica masca pe zonele afectate,pe o piele uscata sau usor umeda.Se lasa sa actioneze timp de 5 minute,dupa care se maseaza usor. Se clateste cu apa din abundenta.
Se recomanda folosirea de 1-2 ori pe saptamana.
ANDREEA&BIANCA
Postat: Friday, November 30, 2007 4:17 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/11/2007
Postari: 818
Locatia: Bucuresti
Oana,cat costa toata gama de la keracnyl?
stii cumva daca peste crema de la keracnyl se poate aplica fond de ten?
oanalaurisa
Postat: Friday, November 30, 2007 4:19 PM

ANDREEA&BIANCA wrote:

Se poate aplica fond de ten,iar despre preturi sincera sa fiu nu iti pot da o suma exacta pentru ca am intrat in concediul prenatal si nu mai sunt la curent cu preturile,insa zic sa pregatesti peste 100 ron.
oanalaurisa
Postat: Friday, November 30, 2007 4:20 PM

ANDREEA&BIANCA wrote:

Vezi ca este de la AVENE fond de ten sau pudra si e mai ok decat altele .Sau mai are VICHY un fond de ten super fain.
ANDREEA&BIANCA
Postat: Friday, November 30, 2007 4:30 PM

Am folosit f de ten de la Vichy,normaderm dar nu era asa de grozav,acum folosesc Color stay de la revlon de care sunt foarte multumita si il recomand tuturor persoanelor cu ten mixt.
oanalaurisa
Postat: Friday, November 30, 2007 4:43 PM

ANDREEA&BIANCA wrote:
Am folosit f de ten de la Vichy,normaderm dar nu era asa de grozav,acum folosesc Color stay de la revlon de care sunt foarte multumita si il recomand tuturor persoanelor cu ten mixt.

Cred ca vorbesti despre batonul NORMADERM,care nu este fond de ten , ci este corector si merge mai ales pe pielea acneica.
Fondul de ten a aparut in tara nu de foarte multa vreme,insa daca tu vei folosi o gama antiacneica nu iti va ingrasa tenul un fond de ten pentru ten normal,desi din cate stiu eu, ca si eu am folosit de la VICHY,fondurile de ten de la ei sunt pe nuante si pe tipuri de ten.
oanalaurisa
Postat: Friday, November 30, 2007 4:44 PM

ANDREEA&BIANCA wrote:

Revlon e ok,dar la tenuri fara probleme.
ANDREEA&BIANCA
Postat: Saturday, December 1, 2007 8:52 AM

Nu batonul l-am folosit ci tubuletul cu fond de ten fluid.
oanalaurisa
Postat: Saturday, December 1, 2007 9:39 AM

ANDREEA&BIANCA wrote:
Nu batonul l-am folosit ci tubuletul cu fond de ten fluid.

Daca tenul are probleme de tendinta acneica ar fi bine sa cauti unul care ti se potriveste,doar ca fondurile de ten mai agraveaza uneori probleme astea,deci ramane la latitudinea ta daca sa folosesti sau nu,pudra insa nu e atat de nasoala.
ANDREEA&BIANCA
Postat: Saturday, December 1, 2007 9:58 AM

Mersi frumos de raspuns!Pudra de la Vichy sau de la avene?E pudra alba sau colorata?Vad ca Revlonul nu mi-a creat probleme pana acum si am inceput sa folosesc o crema de fata de la Herbagen pe baza de plante care mi-a mai rezolvat din probleme,mai beau si ceai de brusture in paralel.Cred ca o sa iau o pudra din asta ca tot nu mai am pudra...ras
oanalaurisa
Postat: Saturday, December 1, 2007 10:01 AM

ANDREEA&BIANCA wrote:
Mersi frumos de raspuns!Pudra de la Vichy sau de la avene?E pudra alba sau colorata?Vad ca Revlonul nu mi-a creat probleme pana acum si am inceput sa folosesc o crema de fata de la Herbagen pe baza de plante care mi-a mai rezolvat din probleme,mai beau si ceai de brusture in paralel.Cred ca o sa iau o pudra din asta ca tot nu mai am pudra...ras

Nu stiu sigur daca este de la Vichy,dar de la Avene este sigur,mai multe nuante,chiar si una multicolora cu patratele de diverse culori pe care le poti combina.
Herbagen sa stii ca am folosit si eu si mi-a placut.
Succes! pupici pupici pupici pupici
ANDREEA&BIANCA
Postat: Tuesday, December 4, 2007 7:48 PM

Oana,am fost la farmacie si mi-am luat toata gama keracnyl,o sa te anunt ce rezultate a avut si am mai luta tot ce mi-ai recomandat tu pentru ten sensibil la bebei,un lapte de corp de la Klorane care este super!Multumesc frumos de sfaturi!
oanalaurisa
Postat: Tuesday, December 4, 2007 8:12 PM

ANDREEA&BIANCA wrote:
Oana,am fost la farmacie si mi-am luat toata gama keracnyl,o sa te anunt ce rezultate a avut si am mai luta tot ce mi-ai recomandat tu pentru ten sensibil la bebei,un lapte de corp de la Klorane care este super!Multumesc frumos de sfaturi!

Sa-ti fie de folos! Daca ai luat si gel de curatare pentru ten,nu uita sa nu-l tii mult pe fata,il aplici ca pe o spuma de spalat fata,ca pe un sapun lichid ,( asa cum scrie pe produs) si nu-l lasi,il limpezesti.
Pupici!
oanalaurisa
Postat: Tuesday, December 4, 2007 8:13 PM

Si inca ceva: vezi ca acneea mai are legatura si cu regimul alimentar...atentie la dulciuri...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed