Gama de produse AVENE

Chestionar intrebare: ATI FOLOSIT PRODUSE AVENE?
Alegere Voturi Statistici
DA 6 75%
NU 2 25%

Options Gama de produse AVENE
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanalaurisa
Postat: Thursday, November 29, 2007 11:20 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
mariuta wrote:

what what what gomaj???

Da,gomaj.Chestie pentru care am facut un circ nasol de tot dupa incident,ca mi se pare iresponsabilitate totala atitudinea asta de a vorbi fara sa gandeasca.banghead banghead banghead
Lilly of the valley
Postat: Thursday, November 29, 2007 11:28 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Nu pot decat sa-mi doresc sanatate pentru toata lumea si succes la citit/documentat!
Eventual ma apuc de alta facultatealcool
oanalaurisa
Postat: Thursday, November 29, 2007 11:33 PM

mariuta wrote:
Nu pot decat sa-mi doresc sanatate pentru toata lumea si succes la citit/documentat!
Eventual ma apuc de alta facultatealcool

Ideea este ca in orice profesie,ar fi super ok sa puna oamenii mana si sa citeasca noutatile in domeniu,pentru ca nu putem evolua altfel,daca ramanem cu ideile de pe vremea bunicii.
Nu e asa de greu sa tii pasul cu ce e nou,ce conteaza este doar sa ne pese cu adevarat si sa facem cu placere ceea ce facem , nu de mantuiala.Chestia cu vocatia nu e o tampenie pana la urma,ori esti facut pentru ceva,ori nu.Insa etica nu ar trebui sa ne permita sa ne batem joc de cei care au nevoie de noi si de sanatatea si viata lor.
Ely
Postat: Thursday, November 29, 2007 11:57 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Deoarece am avut probleme cu pielea in timpul sarcinii acnee urata ,dar si dupa am apelat la Vichy care nu m-a ajutat deloc,apoi am mers la farmacie si mi-a zis sa folosesc gelul de curatare Avene de care sunt multumita in fiecare seara ma demachiez cu acest gel nu stiu daca este bine sa-l folosesc mereu?oare .Oana tu ce parere ai il folosesc de 1 an de zile .Apoi ca si crema de zi folosesc Avene optimale SPF 15 anti-oxydant, crema de noapte creme Legere optimale recomandata tot de farmacista.Fondul de ten si baton corector tot Avene.am folosit si contur de ochi crema Avene ,dar nu am fost multumita de ea simteam ca-mi usuca pielea de sub ohi.Acum folosesc de la Body Shop.Am fost si la dermatolog anul trecut ca imi facusem programare sa vad el ce zice si mi-a dat niste creme pe care nu le-am luat mi s-au parut multe si difcile de urmat,dupa care imi zice doctorul ,daca in toamna imi apar iar sa ma intorc,poate si asta m-a facut sa renunut la tratament.Asa ca am urmat cu Avene de care Doamne ajuta sunt multumita pana acum.flowers
oanalaurisa
Postat: Friday, November 30, 2007 11:18 AM

Ely wrote:
Deoarece am avut probleme cu pielea in timpul sarcinii acnee urata ,dar si dupa am apelat la Vichy care nu m-a ajutat deloc,apoi am mers la farmacie si mi-a zis sa folosesc gelul de curatare Avene de care sunt multumita in fiecare seara ma demachiez cu acest gel nu stiu daca este bine sa-l folosesc mereu?oare .Oana tu ce parere ai il folosesc de 1 an de zile .Apoi ca si crema de zi folosesc Avene optimale SPF 15 anti-oxydant, crema de noapte creme Legere optimale recomandata tot de farmacista.Fondul de ten si baton corector tot Avene.am folosit si contur de ochi crema Avene ,dar nu am fost multumita de ea simteam ca-mi usuca pielea de sub ohi.Acum folosesc de la Body Shop.Am fost si la dermatolog anul trecut ca imi facusem programare sa vad el ce zice si mi-a dat niste creme pe care nu le-am luat mi s-au parut multe si difcile de urmat,dupa care imi zice doctorul ,daca in toamna imi apar iar sa ma intorc,poate si asta m-a facut sa renunut la tratament.Asa ca am urmat cu Avene de care Doamne ajuta sunt multumita pana acum.flowers

In timpul sarcinii nici nu ma mir ca nu si-a facut efectul,nu puteai decat sa obtii o atenuare,pentru ca acneea din timpul sarcinii e pe baza hormonala si de la suprafata nu prea ai ce face.
Gelul de curatare de la Avene e bine sa-l folosesti cand pielea o ia razna,dar daca nu ai cosuri acum,atunci mai ia cate o pauza ,ca iti usuci pielea prea tare.In jurul ochilor sper ca nu-l pui si sper ca il clatesti dupa 2 minute de la aplicare.

De ce tii neaparat sa folosesti o crema contur ochi? Ai observat primele riduri? Ia-ti o crema de ochi cu coenzima Q10 de la EUCERIN daca zici ca ti-e uscata pielea din jurul ochilor.
Ely
Postat: Friday, November 30, 2007 12:21 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Pentru ochi am demachiant special de la Nivea ,iar gelul pt demachiere care este fara sapun il aplic pe fata face un pic de spuma si clatesc imediat cu apa din abundenta nu-l las pe fata m sa incerc alt demachiant ca si eu m-am gandit ca poate nu este asa recomandat odata ce nu mai am cosuri aparute.Acum sa vad pe ce ma axez sa fie cat mai bland pt pielea mea. Crema pentru ochi nu este antirid ci cu actiune hidratanta. Am sa vad daca exista Eucerin aici poate este mai buna .Multumesc frumos pupici flowers
taki
Postat: Friday, November 30, 2007 12:36 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Crema de maini care se gaseste si in Jp, imi place foarte mult.firstprize

Pro si pentru sprayul cu apa termala, aici are mare priza!firstprize
oanalaurisa
Postat: Friday, November 30, 2007 1:12 PM

Ely wrote:
Pentru ochi am demachiant special de la Nivea ,iar gelul pt demachiere care este fara sapun il aplic pe fata face un pic de spuma si clatesc imediat cu apa din abundenta nu-l las pe fata m sa incerc alt demachiant ca si eu m-am gandit ca poate nu este asa recomandat odata ce nu mai am cosuri aparute.Acum sa vad pe ce ma axez sa fie cat mai bland pt pielea mea. Crema pentru ochi nu este antirid ci cu actiune hidratanta. Am sa vad daca exista Eucerin aici poate este mai buna .Multumesc frumos pupici flowers

Pupici! pupici
dqaniela
Postat: Tuesday, May 8, 2012 10:42 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/8/2012
Postari: 2
Buna, sunt noua pe forum, am si eu o intrebare daca se poate.Cum as putea sa ma angajez ca si consilier dermatocosmetice, eu sunt eleva anul 1 la postliceala asistent de farmacie.Ideea este ca nu prea cunosc nimic despre dermatocosmetice si nici nu am experienta in vanzari, asa ca nu prea am sanse cu un job, nici la capitlolul practica nu am gasit sa fac.
cam despre ce ar trebui sa invat sa reusesc sa obtin un astfel de job, sau am nevoie de cva cursuri suplimentare?Ms frumos.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed