GAMA L'OREAL BODY EXPERTISE - PRODUSE PENTRU CORP

Chestionar intrebare: ATI FOLOSIT VREUN PRODUS DIN ACEASTA GAMA?
Alegere Voturi Statistici
DA 2 100%
NU 0 0%

Options GAMA L'OREAL BODY EXPERTISE - PRODUSE PENTRU CORP
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanalaurisa
Postat: Friday, November 30, 2007 4:40 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597

Chiar daca aceasta gama nu este una de dermatocosmetice,am sa o includ totusi aici la categoria de dermatocosmetice , ca sa nu cautati dupa ea prin alte locuri.

Am decis sa va prezint si cateva game de cosmetice obisnuite , usor de gasit in aproape orice magazin,pentru ca daca nu exista probleme serioase ale tenului sau pielii corpului,puteti folosi si acest gen de produse si daca privim lucrurile din punct de vedere financiar,nu sunt atat de costisitoare.
E adevarat ca dermatocosmeticele sunt mai bune,dar inainte de a aparea ele ,trebuie sa recunoastem ca ne descurcam si cu chestii mai simple,in plus,nu vreau sa fiu snoaba si sa nu va spun ca si gama L'oreal e facuta de o firma din acelasi grup care face VICHY si AVENE,deci tot aceeasi producatori,doar ca e o gama de mass-market,cum v-am explicat la topicul "DE CE SA OPTAM PENTRU DERMATOCOSMETICE?".

GAMA EXPERT PENTRU INGRIJIREA CORPULUI DE LA L'OREAL ARATA CAM ASA:

PASUL 1: PREGATESTE 1-2 ori pe saptamana --- EXFOTONIC - exfoliant
PASUL 2: HIDRATEAZA in fiecare zi --- NUTRISOFT - lapte de corp superhidratant
--- NUTRILIFT - lapte de corp hidratare + fermitate
PASUL 3: PERFECTIONEAZA-CORECTEAZA cure de 1 luna --- PERFECTSLIM - program de slabire activa 24h/24h
--- CORECTEUR VERGETURES - crema antivergeturi + fermitate

Am sa insist mai mult pe produsele din pasul 3.

PERFECTSLIM de ZI
Gel anticelulitic + fermitate

- aceasta formula contine activi ce stimuleaza arderea lipidelor si destocarea grasimilor datorita continutului de CoAxel
- s-a dovedit stiintific ca adaugarea CoAxel-ului in formula PERFECTSLIM de ZI mareste de 8 ori cantitatea de lipide arse
- formula contine de asemenea PAR ELASTYL , activ de redare a fermitatii pielii.
PAR ELASTYL-ul lupta impotriva degradarii fibrelor elastice existente in piele si in acelasi timp stimuleaza formarea de noi fibre

PERFECTSLIM de NOAPTE
Gel proaspat anticelulitic cu efect drenant

Noaptea este momentul optim pentru aplicarea acestui produs datorita faptului ca fluxul sanguin cutanat descreste incepand cu ora 23. Astfel,asociat cu o gestica de aplicare stimulanta inainte de culcare, PERFECTSLIM de NOAPTE actioneaza in momentul cel mai propice pentru a maximiza drenajul lipidelor din tesuturile pielii.

- Captarea glucidelor este asigurata de un activ brevetat de L'OREAL ,extras dintr-un arbore originar din Brazilia ,ce inhiba captarea zaharurilor in celulele adipoase PENTRU A LIMITA STOCAREA GRASIMILOR.
- Extrasul de Ginko si Escina ,prin dilatarea si intarirea capilarelor , reactiveaza micro-circulatia in tesuturile afectate de celulita FAVORIZAND DRENAREA LIPIDELOR din tesuturi.

PERFECTSLIM ZI + PERFECTSLIM NOAPTE = PANA LA -2.8 CM DIN CIRCUMFERINTA COAPSELOR IN 4 SAPTAMANI
Roxanel
Postat: Friday, November 30, 2007 5:57 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Eu am folosit produsele din gama perfect slim de la l'oreal si sunt dezamagita.

In afara de faptul ca mi-a spart ceva vase de sange pe coapse, prin folosirea aparatului, nu a avut nici un alt fel de rezultat.

Roxanel attached the following image(s):
39085.jpg

oanalaurisa
Postat: Friday, November 30, 2007 6:08 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
Roxanel wrote:
Eu am folosit produsele din gama perfect slim de la l'oreal si sunt dezamagita.

In afara de faptul ca mi-a spart ceva vase de sange pe coapse, prin folosirea aparatului, nu a avut nici un alt fel de rezultat.

Pe aici prin tara nu prea foloseste lumea aparatul,dar am sa pun un topic cu gama Vichy care are un produs bun anticelulitic si o sa vezi daca iti place mai mult.
taki
Postat: Friday, November 30, 2007 6:32 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Eu am folosit in timpul sarcinii o crema anti-vergeturi de la L`oreal. Ce sa zic...vergeturi nu am facut, insa pe langa crema pe care o aplicam ziua, noaptea ma ungeam cu ulei de masline. Deci votez, pro ambele!ras firstprize firstprize

By the way, o caruta de bani si cremele astea...uff dar na, ca merita!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed