Frica de dentist

Options Frica de dentist
Subiectul anterior · Subiectul urmator
leut
Postat: Sunday, July 9, 2006 9:21 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Eu as vrea ca DENTISTUL sa fie sotul meu ca m-as descurca foarte bine cu el!hohot
Anca
Postat: Sunday, September 3, 2006 2:39 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/26/2006
Postari: 291
Locatia: Arad
Fetelor, muream de frica de dentist. Dar dupa cate o noapte de vaicareli si nesomn, parca tot dentistul era raul cel mai mic. Nu am fost de multe ori la dentist (si se simte asta), dar acum mi-am propus sa imi rezolv toate problemele. Cum am reusit sa imi inving marea frica? Sotul meu, care nu ii are nici el la inima pe dentisti, a fost nevoit sa mearga si dupa ce a venit acasa era asa de entuziast, mi-a dat si mie curaj sa merg, mi-a garantat ca nu o sa ma doara nimic si chiar asa a si fost, ca altfel... vai de mama lui era bataus. In plus, ce sa va mai zic? Poate fi oare un motiv bun si faptul ca dentistul e tanar si foarte dragut love?
crys
Postat: Monday, August 27, 2007 1:32 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Saptamana trecuta am fost cu Robert la dentist, are o maseluta cariata si trebuie scoasa. S-a speriat asa de tare ca nu a stat sa i-o scoata. Doctorul mi-a spus sa-l duc saptamana asta, dar el nu e pregatit nici acum. Sunt sigura ca o sa faca la fel. Nu stiu cum sa-l conving sa stea. Sincer nici eu nu am prea mult curaj.
MNiko
Postat: Monday, August 27, 2007 2:11 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
crys wrote:
Saptamana trecuta am fost cu Robert la dentist, are o maseluta cariata si trebuie scoasa. Sa speriat asa de tare ca nu a stat sa io scoata. Doctorul mia spus sa-l duc saptamana asta ,dar el nu e pregatit nici acum .Sunt sigura ca o sa faca la fel. Nu stiu cum sa-l conving sa stea.Sincer nici eu nu am prea mult curaj

Inca nu am experimentat asta pt ca fetita mea e prea mica, dar am citit ca e bine sa iei copilul cu tine atunci cand mergi tu la dentist si sa vorbesti cu doctorul sa il lase in cabinet ca sa vada cum lucreaza la tine. Se zice ca in felul asta nu le mai e frica de ce o sa se intample.
Vorbeste cu doctorul sa se prefaca cum ca ar lucra ceva la tine inainte si apoi sa lucreze la el
Alina
Postat: Monday, August 27, 2007 2:13 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Crys, vorbeste-i, mult calm si va intelege, e baiat mare.
stele_pe_cer
Postat: Monday, August 27, 2007 2:38 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Hehehe, frica de dentist?Pai nasterea e bagatela fata de ce se intampla la dentist in capsorul meu!Kiar in dupa-amiaza asta mergem si eu si Eugen la dentist...El e foarte curajos, ca deh...e barbat!Si eu sunt barbata, dar nu la dentist.Daca nu imi face anestezie pt orice kikitza, ma ridic de pe scaun cu miorlailei, dar nu plecras .Numai cand aud polizorul si mi se strange stomacul.E ceva combinatie de frica, durere, scarba si racaiala pe creiertunete .
Kiki
Postat: Monday, August 27, 2007 3:14 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
stele_pe_cer wrote:
Hehehe, frica de dentist?Pai nasterea e bagatela fata de ce se intampla la dentist in capsorul meu!Kiar in dupa-amiaza asta mergem si eu si Eugen la dentist...El e foarte curajos, ca deh...e barbat!Si eu sunt barbata, dar nu la dentist.Daca nu imi face anestezie pt orice kikitza, ma ridic de pe scaun cu miorlailei, dar nu plecras .Numai cand aud polizorul si mi se strange stomacul.E ceva combinatie de frica, durere, scarba si racaiala pe creiertunete .

Nici ca puteai scrie mai bine. Eu trebuie sa fac o vizita dentistului...ce ma opreste? Fricaaaaaa...banghead banghead banghead banghead
Maria & Mario
Postat: Monday, August 27, 2007 3:24 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Mami, vorbeste-i cu calm, explica'i, poate o carte cu fotografii explicative, sau un filmuletz, ceva.

Si eu am frica de dentist , dar ..... e ok . Chiar acum acasa am fost la o verificare .... sit oate bune si frumoase, fara probleme deloc. Sincer , nu stiu daca as sta sa ajung la carii...... ca m-as urca pe pereti de frica, probabil.

Cat despre copii, aici trebuie sa te inscrii la medic si sa mergi periodic cu ei la dentist. Asa inteleg si copii ce se intampla, nu se tem , se protejeaza si nu se ajunge la carii sau alte probleme.

pupam voinikul sa iti invinga teama de dentist ! pupici
Alina
Postat: Monday, August 27, 2007 7:42 PM

Kiki wrote:
Eu trebuie sa fac o vizita dentistului...ce ma opreste? Fricaaaaaa...banghead banghead banghead banghead

Cris, multa bafta, iti dau curajul meu. thumleft thumleft thumleft
Kiki
Postat: Monday, August 27, 2007 8:08 PM

Merci frumos. pupici pupici
fdianamaria
Postat: Monday, August 27, 2007 9:55 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Pe mine dentistul nu ma impresioneaza de nici un fel. Asta poate si fiindca n-am avut niciodata probleme cu dintii si chiar cand am avut, dentista mea e o femeie extrem de finuta si nu simt mai nimic (decat poate parfumul ei putin prea dulce pentru gustul meu sic )
Pentru cele cu teama de dentist va invit la Arad, la doctorita mea... pupici pupici
Kiki
Postat: Monday, August 27, 2007 10:05 PM

fdianamaria wrote:
Pe mine dentistul nu ma impresioneaza de nici un fel. Asta poate si fiindca n-am avut niciodata probleme cu dintii si chiar cand am avut, dentista mea e o femeie extrem de finuta si nu simt mai nimic (decat poate parfumul ei putin prea dulce pentru gustul meu sic )
Pentru cele cu teama de dentist va invit la Arad, la doctorita mea... pupici pupici

Si tipa care se ocupa de mine e o finutza, nu simti nimic...dar ce sa fac daca sunt o fricoasa? closedtopic
Alina
Postat: Monday, August 27, 2007 10:06 PM

Kiki wrote:

Si tipa care se ocupa de mine e o finutza, nu simti nimic...dar ce sa fac daca sunt o fricoasa? closedtopic

Bag-o in buzunar, stii cum ii spuneam Catincai cu emotiile, lasa-le acasa sau baga-le in buzunar. bounce
Kiki
Postat: Tuesday, August 28, 2007 7:01 PM

M-am descurcat, cum m-am descurcat (adica cu 2 anestezii rambo ) si am rezolvat o masea si inca 90% din a doua. Distractia de azi 2.300.000 nervi Dar macar nu m-a durut si nu ma doare nici acum cand a trecut anestezia firstprize
Alina
Postat: Tuesday, August 28, 2007 7:19 PM

Cris, vezi ca nu e asa de greu. firstprize
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed