Formular Deblocare Utilizator Online

Options Formular Deblocare Utilizator Online
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ingerash
Postat: Sunday, August 2, 2009 4:54 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
t-mihaela wrote:

Inger , datele bancare nu le dai nici lui D-zeu seara cand te rogi daramite pe un formular venit din senin pe email.Apropo d efraude, la noi toata primavara venea unul pe la usa si colecta facturile de la curent electric.Daca nu roiai sa o dai nu era problema, avea omul un aparat foto mic si pac, poza.Facturi, date de cont etc ,astea nu tre s ale stie nimeni.pale

fool fool fool Asa ceva nu am mai auzitwhat Facturile nu se dau.Ce tupeu avea nenea alauff
Ely
Postat: Sunday, August 2, 2009 10:29 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
t-mihaela wrote:

Inger , datele bancare nu le dai nici lui D-zeu seara cand te rogi daramite pe un formular venit din senin pe email.Apropo d efraude, la noi toata primavara venea unul pe la usa si colecta facturile de la curent electric.Daca nu roiai sa o dai nu era problema, avea omul un aparat foto mic si pac, poza.Facturi, date de cont etc ,astea nu tre s ale stie nimeni.pale

Alaltaieri mi-a venit una la usa si-mi zice daca am sa-i dau factura de la gaz sa vada daca am reducere sau nu pentru urmatoarea factura.what .Bine ca nu i-am dat si mi s-a parut ciudat ,pai daca ar fi sa fie vine un anunt prin posta sau pot vedea factura cei de la gaz pe net ca doar au toate datele noastre acolo ,nu iti apare orisicine la usa neanuntat sa te intrebe de facturi.what nono
zaza_
Postat: Sunday, August 9, 2009 8:58 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
Pe Discovery Channel este miercuri seara pe la opt, cred o emisiune cu escrocherii. Unii oameni sunt foarte desdtepti si "te fac la buzunar" de nu te vezi. Este bine de urmarit. Mai stii de ce sa te feresti. Am vazut cand i-au vandut unei tipe o "supapa pentru gaz". Se monta la contorul de gaz si tipul(care avea ecuson de la gaze si echipamente-facute, bineinteles)spunea ca reduce consumul de gaz la jumatate. Costa 100 lire si tipa bineinteles ca a cumparat.Teapa! de fapt era o chestie siliconata care nu facea absolut nimic.
Din cauza ca la ei(englezi) un cuvant are mai multe intelesuri au reusit sa vanda 100chibrite ca 100 de brichete (lighters) la 3 lire. Ziceau ca vand un avion care se monteaza acasa, din materiale usoare, foarte usor de montat cu 30 lire si in cutie era o hartie cu instructiuni de pliere pentru a face un avion.
Escroci o gramada, pe toate drumurile.
ingerash
Postat: Monday, August 17, 2009 9:29 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Inca un mesajalcool bataus bataus bataus bataus guns cam asa aratatoanerele

Stimate Client,

Va aducem la cunostinta incepand cu 27 august 2009, vom implementa
autentificarea pe baza de "Certificat de securitate" de 1024 biti,
acest tip de securitate fiind foarte bine cotat pe piata serviciilor bancare online.

In acest timp serviciul Raiffeisen Online va fi indisponibil intre orele 20:00-23:00.

Valabilitatea certificatului de autentificare instalat pe calculator
este de cel mult un an dupa care expira, iar accesul in aplicatie nu mai
este posibil decat dupa reinstalarea unui nou certificat.

Pentru a adera la acest tip de securitate va rugam sa ne contactati prin urmatorul link RaiffeisenContact:
Contact

Prin aceasta metoda incercam sa mentinem increderea clientilor nostri prin a porteja
intimitatea si securitatea informatiilor dumneavoastra impotriva accesului neautorizat.

Ne cerem scuze pentru acest inconvenient.

RETINETI: NU DEZVALUITI NICI O DATA TOATE CELE 16 NUMERE DE PE CARDUL DUMNEAVOASTRA DE DEBIT, PIN-UL SI CVV !

Dana Mirela Ionescu-Presedinte Consiliul De Administratie /Director general.
© Raiffeisen Bank 2009
------------------------------------------------------------------------
cristinaflorina
Postat: Monday, August 17, 2009 10:04 AM

Intrat: 1/12/2008
Postari: 1309
Locatia: bucuresti
Si mie mi-a venit pe mail mesaje dinastea de la Raiffeisen dar tot asa nu am cont si nu le-am luat in seamahainoroc
mama Alessiei
Postat: Tuesday, August 18, 2009 3:39 AM

Intrat: 1/16/2009
Postari: 1578
Locatia: sus pe deal
Si la noi sosesc in fiecare zi mesaje de la alta banca...parca am avea conturi la 20 de banci hohot hohot hohot
sint indivizi care "incearca" doar doar le mai cade careva in plasa sa le goleasca banii din cont bataus ;
am observat ca oricit ar incerca sa scrie de corect in italiana (mesajele sunt in italiana) mai scapa din cind in cind cite un caracter chirilic (o litera ruseasca) oare suficiente sa te puna pe ginduri scratch scratch scratch
cristinaflorina
Postat: Saturday, August 22, 2009 1:29 PM

Intrat: 1/12/2008
Postari: 1309
Locatia: bucuresti
Mai fetelor in afara de mail-urile alea de la asa zisul Raiffeisen imi mai vin niste mail-uri de la fel si fel de specimene cu un numar in el. Voi ati patit-o? De ex azi mi-a venit de la un asa zis Ion Gheorghe si scria in mail doar atit 122648495alcool alcool . Si adresa de mail este : god_of_war013@yahoo.com.hainoroc
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed