Firme de curatenie

Options Firme de curatenie
Subiectul anterior · Subiectul urmator
danieladana1980
Postat: Tuesday, November 24, 2009 1:26 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Fetelor ati apelat la o firma de curatenie buna si la un pret accesibil ? Eu eram destul de retinuta in privinta firmelor de curatenie si mi-a fost destul de greu sa ma las convinsa sa apelez la una. Dar de cand cu asta mic, am din ce in ce mai putin timp pentru activitatile casei si pana la urma am hotarat impreuna cu sotul sa chemam o firma. Cat costa si cat de bine fac curatenie ? V-a disparut ceva din casa ? Cam cat dureaza o asemenea operatie de curatenie ?
Andreeaea
Postat: Wednesday, March 28, 2012 11:35 AM

Nivel: Membru

Intrat: 3/28/2012
Postari: 1
Locatia: Bucuresti
Buna!
Stiu ca este venit cam tarziu mesajul meu cry ,dar poate va ajuta pe cineva in viitor.
Eu am apelat anul trecut, inainte de Craciun, pentru curatenie generala in apartament, la o firma de curatenie din Bucuresti, in urma recomandarii unei prietene si am fost foarte multumita atat de profesionalismul cu care au lucrat cat si de pretul foarte mic. La un apartament de 40 mp (atat are al meu) m-a costat 150 ron! Mi-au facut covoarele ca noi si geamurile la fel, luna!!! Mie mi-a placut foarte mult si voi mai apela la ei pentru o curatenie generala inainte de Paste ca am auzit ca au si o oferta acum de Sfintele Sarbatori. Firma despre care vorbesc se numeste Smart Clean Evolution si o recomand cu incredere. Daca vreti sa va dau detalii sau ceva intrebari, va raspund cu drag!

Sanatate multa si Sarbatori Fericite va doresc tuturor, Andreea.pupici
Petronella
Postat: Thursday, March 29, 2012 10:48 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/14/2010
Postari: 942
Locatia: Timisoara
La un apartament de 40 mp ai platit destul de mult .
kali
Postat: Thursday, March 29, 2012 10:57 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Nah, eu cred ca-i reclama...
kali
Postat: Friday, September 16, 2016 9:33 AM

Eu am fost foarte dezamagita. Nu vreau sa generalizez si m-am tot gandit ca la noi in oras exista numai 2 firme de genul asta - deci nu prea exista concurenta, ele fiind supra-aglomerate... si poate asta e motivul... desi motiv nu exista!

Am avut in casa 6 femei odata iar dupa ce m-au sunat sa-mi predea casa... sa lesin! M-au apucat toti d****... oricum, ca o crizata ce eram in perioada aia le-am explicat cat de calm am putut ca eu nu platesc pt. asa ceva. Nu mi-am imaginat niciodata ca o firma specializata pe curatenie, care se lauda ca vine cu personal format in sensul asta si cu produse/aparatura profesionala, poate sa fie atat de superficiala!

Mi s-a reprosat ca-s prea pretentioasaLol Hm, pe banii mei - iar pretul nu a fost unul mic -, sunt. Pentru mine curatenia inseamna curatenie, nu incercare de curatenie...

A fost concediata o tanti... alta e sub lupa... scandal si circ la mine acasa intre ele si manager desi cea din urma chipurile deja controlase calitatea " lucrarii "... bocete, frustrari, incercari penibile de a se disculpa... Telenovela de care chiar nu aveam nevoie...

Prin urmare si-au facut treaba inca o data cap-coada - ceea ce mi-a decalat mutarea, bineinteles! -. Chiar si dupa aceea a trebuie sa le mai intorc in unele locuri ca sa insiste cu ceva mai multa atentie si nici asa nu-i cum trebuie. Clar, nu-i usor sa scoti o casa din praf si mortar insa echipele mele au lucrat cu grija si chiar nu si-au batut joc deci nu au avut de facut eforturi speciale! Plus ca nu era mobila in casa care sa le incurce... conditiile astea au fost de la inceputul discutiei - pretul pe masura! - asadar au stiut la ce se inhama.

Poate am avut eu asteptari prea mari dar va spun cu mana pe inima ca doamna care-mi face mie curatenie s-ar fi descurcat mai bine - doar ca i-ar fi luat foarte mult si nu ne-am permis sa asteptam atat. Acum i-a ramas sa mai retuseze pe ici-colo, ca mi-a fost mie lehamite de ele si le-am vrut afara din casa mea.

Cu piatra mi-au cam facut experimente. Nu stiau cum sa abordeze un parchet din lemn, nelacuit.../ a trebuit eu sa le atrag atentia sa puna o folie sub toate produsele de curatenie... in fine... nici nu vreau sa-mi amintesc!

O apreciam pe doamna mea dar acum o iubesc si mai tare!!
bereea
Postat: Friday, September 16, 2016 10:07 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22723
kali wrote:

A fost concediata o tanti... alta e sub lupa... scandal si circ la mine acasa intre ele si manager desi cea din urma chipurile deja controlase calitatea " lucrarii "... bocete, frustrari, incercari penibile de a se disculpa... Telenovela de care chiar nu aveam nevoie...

Imi pare rau pentru telenovela, dar brava ca ai pus piciorul in prag!Si eu as fi facut la fel!
t-mihaela
Postat: Friday, September 16, 2016 6:28 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Fetelor,angajati-ma pe mine,sincer,nu servesc telenovele si fac treaba brici.Casele mele cand intra pe piata ma las de munca si fac smortu zilnic deja am dezvoltata o tehnica ,am devenit atat de eficienta de ma uimesc singura Big Laugh .Am facut cursuri de specializare pe utube ,am luat lectii de la pros si am practicat zi lumina ,nici musca nu-bazaia in casa.O casa cu trei copii , printre care un adolescent cu haine si makeup aruncate peste tot in fiecare zi e luna bec ,sclipeste.Plus nu folosesc kimicale ,organic cleaning ,daca vezi o panza de paianjen pe tavan ,o manac Crazy
kali
Postat: Friday, September 16, 2016 8:21 PM

Cu tine ne rupe la buzunar navetaLol
Bereea, oricare cred ca ar fi procedat la fel.
t-mihaela
Postat: Friday, September 16, 2016 8:26 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
kali wrote:
Cu tine ne rupe la buzunar navetaLol
.

Lol Lol
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed