Fetita sau baietel?

Chestionar intrebare: Ce v-ati dorit sa fie bebe,inainte de a afla sexul
Alegere Voturi Statistici
Fata 31 50%
Baiat 21 34%
Nu am avut preferinte 9 14%

Options Fetita sau baietel?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
delfinasa
Postat: Tuesday, May 3, 2011 4:45 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Bulinutza, barbatii se gandesc la economii...asa e si al meu, dar cine face cumparaturile ras?...eu chiar am vrut sa-i cumpar Karinei si lucruri neutre, dar aici nu prea gasesti...gasesti haine si incaltari pe ce culori vrei la ambele sexe, dar la fetite au aplicate ba floricele, ba fluturasi, un semn cat de mic ca e destinat sexului frumos si la baietei la fel: un avion, un tractor, un dino etc uff. Rar am vazut neutre, foarte limitata oferta si cam neatragatoare ca modele.

hohot Misha, asa-i ramane nickul in familie.
Stai linistita ca se poate mai rauras...avem prieteni buni care-si poreclesc copiii cu Tractor -fetita si Manivela-baietelul hohot. Noi suntem momentan norocosi cu baby boo sic, dar nu se stie pe parcurs cum se schimba...si la Karina am inceput cu delfinasa si alte nume dragalase si am ajuns la Karinescu, Karinozaura, Kiki, monkey si inca nu e epuizata imaginatia ras.

Sa raspund si la topic: cum i-am dorit, exact asa sunt.
Ely
Postat: Tuesday, May 3, 2011 5:01 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Bulinuta parca povestesti de a meu sot ,la fel face ca de ce nu iau o culoare neutra pentru fetita sa mearga si la baietel si in cele din urma tot el pune mana pe ceva roz cred ca din obisnuinta:018: .I-am zis ca putem vopsi bicicleta in albastru sau verdesic .Adevarul este ca si eu am renuntat la atata roz si nici Karina nu mai este asa incantata,dar cum a zis si Delfinasa chiar daca sunt culori neutre tot au ceva care pune haina in evidenta se vede ca sunt feminine,hai ca un body,o barbita,o bluzita cat sunt sub 1 an si jumatate merge sa mai folosesti de la fetita la baiat ,dupa cam greu zic eu .
shirel
Postat: Wednesday, May 4, 2011 5:20 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
hohot hohot Mai ce mai rad de voi ,Bulinutza esti de coma nu conteaza si asta spune-i lui Alin daca este baietel se va juca cu toate papusele Alexandrei ,va imbraca si roz pana la urma fiindca o va vrea sa o copie toata pe ea.Oshry iubeste cercei ,inele ,fuste si bucataria lui Eden ,asa ca poti sa le faci nimic fiindca vor fi mereu impreuna si ....este superb!!Eu una sunt asa de fericita sa-i vad cum se joaca ,cum fiecare este diferit si totusi si-au construit asa o relatie de calda ,se iubesc la nebunie chiar si cand se cearta tot cuprinsi stau si urla unul la altul!
Eu mai vreau un baiattt sau doi sic alcool !
Moni1
Postat: Thursday, May 26, 2011 9:33 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna Mamici
pupici
Eu o sa fiu mamica peste patru luni. As vrea sa va cer niste sfaturi. NU stiu ce fel de carucior si patuti sa cumpar pentru bebe. Sunt la prima mea sarcina, si as fi recunoscatoare daca mi-ati recomanda ceva.
chatten
Mela
Postat: Thursday, May 26, 2011 12:56 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Moni,bine ai venit pupici
putin mai jos in forum ai o sectiune,"copii 0-1 an",ai sa gasesti acolo tot felul de subiecte legate de ingrijirea,siguranta si dezvoltarea bebelusului.
sarcina usoara in continuare angel
aurishta
Postat: Thursday, May 26, 2011 12:59 PM

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Chiar ma gandeam ca e off-topic sa vorbim despre asta aici!sorry
kali
Postat: Friday, May 27, 2011 9:48 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Va rog continuati discutia la topicul corespunzator.
Adica aici: http://forum.7p.ro/Patutul-copilului.aspx?g=posts&t=7260 sau aici: http://forum.7p.ro/Accesorii-pentru-plimbare-nou-nascuti-si-bebelusi.aspx?g=topics&f=412
Sunteti off-topic, astfel incat voi muta postarile acolo.
Petronella
Postat: Wednesday, October 5, 2011 8:07 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/14/2010
Postari: 942
Locatia: Timisoara
Eu nu am preferinta fata, baiat.. ce da Doamne ,Doamne. In schimb sotul meu vrea fetita sa ii fac love
Ania
Postat: Wednesday, December 7, 2011 11:08 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/23/2006
Postari: 680
Locatia: families are forever !
Eu la primul am dorit un baiat. daca imi zicea cineva ca e fata ziceam ´" nu ca e baiat ! nu am fata!" Sotul zicea ca vrea fata - si am avut baiat ras
acum vreau fata si sotul zice ca vrea baiat sa mearga cu 2 baieti pe strada . hainoroc eu o tin una si buna fata fata fata ! el nimic ..
oare imi face in ciuda chitara . oricum azi i-am zis ca o sa avem gemeni ca sa il mai las fara cuvinte ( cine stie poate chiar o sa am angel )
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed