Fetita sau baietel?

Chestionar intrebare: Ce v-ati dorit sa fie bebe,inainte de a afla sexul
Alegere Voturi Statistici
Fata 31 50%
Baiat 21 34%
Nu am avut preferinte 9 14%

Options Fetita sau baietel?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miri
Postat: Saturday, July 1, 2006 10:52 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Haideti sa aflam cite mamici au dorit sa aibe fetita,cite baietei...
dya
Postat: Saturday, July 1, 2006 11:10 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Daca nu se intimpla plans nefericitul eveniment de a pierde sarcina sotul meu dorea nespus de mult o fetita eu insa nu am avut vreo preferinta si nici nu am .Sa pot eu sa duc sarcina pina la capat(cind se va ami intimpla sa mai ramin insarcinata)si poate sa fie ce-o vrea Dumnezeu numai sanatos/sanatoasa sa fie.
Totusi votez pro fetite pentru sotul meu. pupici
miraa
Postat: Sunday, July 2, 2006 7:10 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/16/2006
Postari: 1390
Locatia: iasi
mi-ar fi placut fetita...dar acum ma bucur mai mult ca e baietel ras
TatyKS
Postat: Sunday, July 2, 2006 8:59 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Mereu mi-am dorit fetita, dar cand am ramas insarcinata si eu si sotul meu ne gandeam ca si daca e fetita si daca e baietel, o sa-i iubim oricum. Suntem foarte fericiti ca avem fetitayes , nu stiu cum ar fi sa am un baietel...pupici
g_nicoleta2000
Postat: Sunday, July 2, 2006 12:07 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Am vrut sa votez dar se pare ca nu doreste chestionarul sa fie butonat de mouse-ul meuuff
Mi-am dorit fetita cu disperare, sincer va spun ca ideea de a face baiat mi se parea teribila. In ultimul trimestru de sarcina eram sigura ca-i fata chiar daca tot imi spuneau ca-i burta tuguiata si ca-i baiat.
Acum are mama un ingeras de fetita, Alexandrapupici angel .
Miri
Postat: Sunday, July 2, 2006 3:59 PM

Sa-ti traiasca,Nico!pupici
Roxanel
Postat: Sunday, July 2, 2006 4:40 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Mi-am dorit un baietel dar nu o dau pe nazdravana mea pe 200 de pitici.sic Frumoasa si desteapta lu'mama.ras
taki
Postat: Sunday, July 2, 2006 4:49 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Si eu tot baiat am vrut...sa-mi fi vazut fata cand ne-a zis dr. ca este fetita uff , eu ma schimbasem la fata, iar Taka era numai zambete.sic

De ce baiat...nu stiu, asa mi se pusese mie pata!

Acum, Sasha e viata mea, vorba lui Roxanel, nu o dau nici pe 200 de pitici.angel mami de fetita
leut
Postat: Sunday, July 2, 2006 8:15 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Oooooooo, pe mine m-ati atins in punctul sensibil. Mi-am dorit cu ardoare fetita, nu-mi inchipuiam altfel. Iuli nu avea preferinte. Mereu am spus: primul copil e musai sa fie fata iar urmatorul ce-o fi!
SI mi-a diat Dumnezeu o fetita exact cum am vrut...poate o singura exceptie: as fi vrut sa aiba ochii verzi, dar si negri sunt frumosi! IUbita mamei fetita!flowers
Alina
Postat: Sunday, July 2, 2006 8:27 PM

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Eu, nici la prima sarcina, nici la cea de a doua, nu am avut preferinte in ceea ce priveste sexul copilului; singurul lucru pe care mi l-am dorit a fost sa fie sanatosi.
AdrianaC
Postat: Sunday, July 2, 2006 9:06 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17748
Locatia: Bucuresti
La prima sarcina ne doream baiat, dar a fost sa fie fata. Ne-am bucurat oricum foarte mult si am multumit Domnului ca era sanatoasa.

La a 2-a sarcina insa, chiar vroiam baiat, ca deja fetita aveam, desi si cu 2 fete nu ne-am fi suparat, dar de data aceasta ne-a auzit cel de sus si ne-a dat baiat.

Daca o fi sa mai facem vreunul, sa fie ce o fi numai sanatos sa fie, si noi pe langa ei ca sa ii putem creste ras
Miri
Postat: Sunday, July 2, 2006 9:37 PM

Noi ne-am dorit, cu ardoare,o fetita.Inainte sa stim sexul bebelusului,Manu a cumparat multe lucruri pe albastru:caruciorul,patutul,leaganul...De ce?Ca bebe sa-i faca in ciuda si sa fie fetita!ras
Daca ar fi fost baiat,gaseam noi un nume, pe loc!
Kiki
Postat: Sunday, July 2, 2006 10:27 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Eu am vrut baiat, nu mai zic de Lucian ca se stie ca in general tatii prefera ca primul nascut sa fie baiat. Nu stiu de ce am vrut baiat. Mi s-a pus pata. ras
Miri
Postat: Sunday, July 2, 2006 10:54 PM

Kiki wrote:
Eu am vrut baiat, nu mai zic de Lucian ca se stie ca in general tatii prefera ca primul nascut sa fie baiat. Nu stiu de ce am vrut baiat. Mi s-a pus pata. ras

Si v-a dat Dumnezeu dupa sufletul vostru,un baiat frumos si precoce!pupici
Alyna
Postat: Monday, July 3, 2006 1:15 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
Eu mi-am dorit de cand ma stiu fetita, dar dupa ce am ramas gravida mi-am dorit sa fie sanatos, indiferent ce este. credeam ca ma voi bucura enorm cand imi va spune la ecograf ca e fetita...m-am bucurat ca e sanatoasa. abia acum incep si eu sa constientizez ca voi avea ce mi-am dorit intotdeauna.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed