Fertilizarea in vitro - FIV

Options Fertilizarea in vitro - FIV
Subiectul anterior · Subiectul urmator
roxy_oxxy
Postat: Sunday, February 14, 2010 11:09 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/11/2008
Postari: 2571
Locatia: buc
am stat am stat, am citit si acum sa spun si eu parerea...Alina oare daca faci FIV si rezulta 2 embrioni dintre care unu moare.. (dar ramai cu unu si nasti un bebe)... nu e acelasi lucru ca luna de luna ai sanse de 50% sa ramai gravida si sa ai avort spontan fara sa-ti dai seama in perioada CM??? Oare nu ar fi mai bine ptr un cuplu care incearca de 2 ani (asta insemnand 24 de luni... in care poate ai facut avort spontam macar de 5 ori) sa recurga la FIV si sa moara (sau poate nu... ptr ca nu e o regula sa pierzi unul sau mai multi embrioni.... uite-te la Jon&Kate+8 care a facut FIV si au facut sexteti nu a murit nici unu) decat unu???? Acum stai stramb si gandeste drept.. daca DD nu vrea sa-ti de-a copil poti sa faci tu si 100 de fiv ca nu ve-i fi niciodata mama.

PS: In legatura cu adoptia... stiu o fata pe forum (poate sunt mai multe)... care a infiat o fetita dar prin ce-a trecut doar ea stie.. ptr ca te lupti cu birocratia... in plus de asta trebuie sa ai conditii materiale bune... si asa cum a zis si mama Alessiei... te monitorizeaza mult timp..sorry sorry sorry off-topic
monique
Postat: Sunday, February 14, 2010 11:18 AM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
yaya
Postat: Sunday, February 14, 2010 11:21 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2009
Postari: 718
Locatia: buzau
ma gandesc ca intr-o zi copilul meu va afla ca a fost conceput"in eprubeta"oare ma va judeca la fel ca acesti oameni?cry
vanina
Postat: Sunday, February 14, 2010 11:28 AM

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
Vaya sunt sigura ca copilul tau va fi foarte bucuros sa afle ca ai facut atatea pentru el ca sa apara pe lume si se va simti special sic.
Eu nu sunt de acord cu cei care se impotrivesc dezvoltarii medicale. Nu are rost sa ma lungesc...
alina_din
Postat: Sunday, February 14, 2010 11:30 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
bulinutza
Postat: Sunday, February 14, 2010 11:30 AM

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
yaya wrote:
ma gandesc ca intr-o zi copilul meu va afla ca a fost conceput"in eprubeta"oare ma va judeca la fel ca acesti oameni?cry

Nici vorba, yaya!!!! Sa-ti iasa din cap prostia asta!!!....Iti spun si tie chiar daca ma repet: Sa te judece cineva care a trecut prin asta...acela SIGUR n-ar face-o!!!

Alina spune ce CREDE ca ar face DACA ar fi in situatia asta!!!! E o MARE diferenta!!!!

Cand va creste si va intelege conceptul de FIV, bebele tau va stii doar ca a fost cel mai dorit copil din lume si parintii lui au facut TOTUL pt a-l avea!!!!!

Felicitari din tot sufletul pt curajul de care ai dat dovada!!!!
Cred ca esti o mamica cu totul speciala si bebelina ta e o fericita!!!!

computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove
vanina
Postat: Sunday, February 14, 2010 11:32 AM

Alina_din am citit la profilul tau la ocupatie ca esti psiholog, sincer ma indoiesc ca ai vreo legatura cu psihologia. Sau poate ca mai ai multe de invatat...
Anelise
Postat: Sunday, February 14, 2010 11:33 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Yaya, nu cred ca te va judeca nimeni! Stai linistita! pupici Ai facut un lucru minunat pe care l-as fi facut si eu daca as fi fost in situatia ta! angel ... Iar topicul acesta era de informare, de sustinere si incurajare a celor care ajung la aceasta metoda si cred ca asa ar trebui sa ramana! thumright Eu am invatat sa nu judec, sa nu-mi dau cu parerea, pana nu esti in situatia respectiva nu ai cum intelege! Ii admir foarte mult pe toti cei care merg pana in panzele albe pentru a avea un copilas, fie FIV, IA sau adoptie! Numai ei stiu cat zbucium, cata suferinta, cate dezamagiri au avut in suflet pana la obtinerea acestui lucru! angel ... Am avut 3 avorturi spontane pana sa aduc si eu un sufletel pe lume! coeur Tot copii urmau sa fie, dar acum eu ce sa fac? Asa a vrut Doamne Doamne!
roxy_oxxy
Postat: Sunday, February 14, 2010 11:36 AM

yaya wrote:

Copilul tau va fi foarte fericit ca exista pupici pupici pupici si ca DD i-a dat sansa sa vina pe pamant si sa aiba o mama care s-a zbatut sa o aiba.... computerlove computerlove computerlove computerlove
yaya
Postat: Sunday, February 14, 2010 11:41 AM

Va multumesc ,intradevar este un copil minumat iar despre mine nu am cuvinte ,sunt un om inplinit.computerlove computerlove computerlove
yaya
Postat: Sunday, February 14, 2010 11:45 AM

M-am chinuit enorm sa o aduc pe lume si dumnezeu ma ajutat .daca nu o vroia nu o lasa sa se nasca.asa ca si el a fost de acord cu mine .angel
roxy_oxxy
Postat: Sunday, February 14, 2010 11:50 AM

yaya eu spun ca nimeni nu are deptul sa te judece.... nimeni nu a trecut prin ceea ce treci tu sau cupluri care isi doresc enorm un copil.....pupici pupici pupici
alina_din
Postat: Sunday, February 14, 2010 11:51 AM

alina_din
Postat: Sunday, February 14, 2010 11:58 AM

vanina
Postat: Sunday, February 14, 2010 12:09 PM

Imi pare rau ca trebuie sa te contrazic iar, dar, prin comentariile tale de aici ai judecat deja... si probabil ai si suparat unele persoane, poate fara sa iti dai seama...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed