Fertilizarea in vitro - FIV

Options Fertilizarea in vitro - FIV
Subiectul anterior · Subiectul urmator
yaya
Postat: Sunday, October 25, 2009 8:00 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2009
Postari: 718
Locatia: buzau
conteaza foarte mult sa ai incredere in tine si in dumnezeu .speranta moare ultima.stiu ce inseamna sa astepti si iar sa astepti .cine nu a trecut prin asta nu stie
cum e iti urez mult noroc
Ely
Postat: Sunday, October 25, 2009 8:53 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Yaya bine ai venit printre noi. Ce frumoasa este fetita sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii.pupici hearts
Lilic mult succes de data aceasta si sa fie cu ochisori.angel
yaya
Postat: Monday, October 26, 2009 9:39 AM

multumesc asemenea.multumesc si de primire
pysypisi
Postat: Wednesday, November 11, 2009 1:08 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna fetelor,pot sa va spun ca mai am putin si termi stimularea,sambata sau duminica va avea loc prelevarea ovocitelor.Acum am sa va dau valorile mele si astept pareri din partea voastra.MONITORIZARE FOLICULARA ZIUA A 9 A:
OVAR DREPT:5 FOLICULI
10*9mm,10*9mm,11*8mm,12*11mm,11*8mm
OVAR STANG:7 FOLICULI DINTRE CARE 2 SUB 5mm
8*7mm,8*6mm,7*5mm,8*6mm,9*9mm
ENDOMETRU:6,8mm(tot micut dar sa speram ca o sa mai creasca pana joi)
Ce parere aveti?
yaya
Postat: Wednesday, November 11, 2009 2:16 PM

eu am avut 6 foliculi de 12mm .o sa aleaga ce e mare si rezistent nu te descuraja.baftaangel
alina_din
Postat: Saturday, February 13, 2010 4:45 PM

alina_din
Postat: Saturday, February 13, 2010 4:59 PM

Anelise
Postat: Saturday, February 13, 2010 5:31 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Buna, Alina! Si ca idee, ce ai alege in locul FIV-ului daca totusi ti-ai dori un copil foarte, foarte mult? Ai o alternativa mult mai buna? oare
teea09
Postat: Saturday, February 13, 2010 6:57 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/31/2008
Postari: 4262
Locatia: Gradina iubirii
Nu te supara dar tu ai copil?? Ai reusit atunci cand ti-ai dorit sa ramai insarcinata??? Eu as sta si m-as uita putin si din perspectiva femeii care nu poate avea un copil. Ce ar trebui sa faca sa ramana cu bratele goale pana la batranete??pale
raly
Postat: Saturday, February 13, 2010 7:10 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Asa este,fetele au dreptate!Mie mi se pare o alternativa foarte buna pentru cei care nu pot face copii!Nu te gandesti oare ce ai face daca ai fi in locul unei asemenea persoane?
vanina
Postat: Saturday, February 13, 2010 8:16 PM

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
Alina sa stii ca nu se introduc atat de multi embrioni in uterul unei femei sanatoase(maxim 2). Situatia in care unul din embrioni sau amandoi se elimina (nu sunt omorati) e egala cu cea a unui avort spontan de care femeia nici nu-si da seama(are doar menstruatie mai puternica-asa considera).
In plus daca ne mai gandim un pic si alte aspecte... cum ar fi contraceptivele de orice fel: in momentul in care un cuplu face sex are sansa sa faca un copil sau mai multi, dar pilulele sau prezervativul impiedica lucrul acesta... ar fi putut iesi o viata. Totusi sunt foarte rare acele persoane care accepta sa faca atatia copii cat le da Dumnezeu.
Intereseaza-te mai bine in legatura cu procedura FIV. Esti prost informata!
alina_din
Postat: Saturday, February 13, 2010 8:18 PM

vanina
Postat: Saturday, February 13, 2010 8:26 PM

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
Sa stii ca nu tin neaparat sa port o discutie in contradictoriu dar am facut si eu aceeasi gafa ca tine, luandu-ma dupa cazurile exceptionale prezentate la tv, comentand si eu la adresa unei mamici de aici de pe forum care acum o bebelina super frumoasa si sanatoasa.
Tu daca ai afla ca ai fost creata in laborator, ti-ar parea rau ca traiesti? Ca nu e etic sau moral?
alina_din
Postat: Saturday, February 13, 2010 8:29 PM

Anelise
Postat: Saturday, February 13, 2010 8:29 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Alina, ma gandeam ca asta o sa spui! Si in cazul infierii nu e aceeasi problema? Copilul cui spune mama si tata? Celor doi parinti care il cresc, il iubesc, ii ofera tot ce-i mai bun si frumos! angel Mi se pare un lucru extraordinar sa oferi o sansa unui micut, mai ales ca am deja doua astfel de cazuri in familie, iar eu sunt nasica de botez a uneia dintre fetite! thumright ... Na, eu una am ramas greu insarcinata si ma gandeam la un moment dat ca daca nu e si nu e, as fi fost in stare sa fac orice pentru un copilas. De regula se merge pe infiere atunci cand ai eliminat absolut toate sansele de a avea un copil al tau. FIV-ul e una dintre optiuni. Nu mi se pare ceva de condamnat. Pacate sunt multe pe lumea asta si mai stiu ca Dumnezeu e mare si iarta, mai ales cand e vorba de a da viata! angel Bine, asta e doar parerea mea si s-ar putea sa gresesc!
Last edit: Imi pare tare rau ca ai trecut de curand printr-o experienta trista! pale Eu sper sa-ti implinesti visul cat mai repede de a avea un bebe mic! angel Nu te gandi ca si a doua oara s-ar putea intampla la fel! O sa fie bine! pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed