Feriti-va de dr Robertina Radocea - Oftalmologie - Europe Eye - 25.05.2012

Options Feriti-va de dr Robertina Radocea - Oftalmologie - Europe Eye - 25.05.2012
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Saturday, June 9, 2012 3:37 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Pe Polona ati mers cumva la clinica Info San?

TatyKS
Postat: Sunday, June 10, 2012 8:43 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
AdrianaC wrote:
Pe Polona ati mers cumva la clinica Info San?

Da Adriana, la Dr. Ciubotaru.
roxinthya
Postat: Sunday, June 10, 2012 11:31 AM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Doamne ce medici!nervi nervi
Astia te imbolnavesc ei~!banghead
Adema
Postat: Wednesday, June 27, 2012 3:40 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/31/2012
Postari: 4
Helau....vreau sa va spun ca astazi se face o saptamana de cand m-am operat :) Totul a decurs perfect. Vindecarea decurge cum trebuie. Multumesc pentru sustinere. Va pup:*
roxinthya
Postat: Wednesday, June 27, 2012 3:48 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Bravo!newclap newclap newclap Multa sanatate! angel
AdrianaC
Postat: Wednesday, June 27, 2012 5:50 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Adema wrote:
Helau....vreau sa va spun ca astazi se face o saptamana de cand m-am operat :) Totul a decurs perfect. Vindecarea decurge cum trebuie. Multumesc pentru sustinere. Va pup:*

Adema, ma bucur mult pentru tine !
Sanatate multa si refacere rapida pupici
Aniri
Postat: Wednesday, February 13, 2013 11:47 AM

Intrat: 2/13/2013
Postari: 1
si eu am avut ieri o experienta foarte neplacuta cu dna dr. Radocea. Am ajuns de urgenta la Medicover dupa o noapte de dureri la ochiul drept. Dna nu a fost deloc amabila, si nici macar nu a astepta sa ii spun de ce ma aflam acolo ca am si fost diagnosticata cu conjunctivita grava, severa etc. Am incercat sa ii spun unde, ce, cum ma doare dar nimic, nu aveam drept la cuvant. Am plecat de acolo cu un diagnostic de conjunctivita si cu o reteta cu un tratament pe care urma sa il iau 2 sapt.... si evident, cu durerea in ochi in continuare.... Dupa masa am cerut o reprogramare la Medicover la alt medic (dr. Arghinescu) care a fost foarte draguta si culmea s-a doveit ca eu nu aveam conjunctivita ci un cristal de calciu in ochi care daca mai ramanea mult acolo risca sa imi afecteze corneea.... Am facut reclamatie la Medicover si sincer, sper sa vada cat mai multi commenturile despre aceasta domana doctor deoarece vad ca nu am fost un caz izolat....
corneln
Postat: Thursday, February 21, 2013 3:29 PM

Intrat: 2/21/2013
Buna ziua. sa va spun si eu o poveste despre acest minunat spital si doctorii sai.Poate parea putin subiectiva povestea , dar alta nu am. Pe 31.01.2012 am avut programare la d-na dr Iolanda Neagu(tot respectul) pt femtolasik. Am trecut cu bine peste,dupa aceea am mai venit sa fac alte teste(topografia ochilor,etc)toate bune si frumoase...........Am fost programat in luna februarie,pe 13, la operatie ce urma sa fie facuta de Dr.Stanca. Am luat 5 zile de concediu ca totul sa fie bine si a aparut primul hoppppp....In ziua respectiva am fost refuzat de la operatie de Dr.Stanca ca a vazut pe ochiul stg o cicatrice,zgirietura.ceva pt care dl dr.mi-a spus ca nu ma poate opera decat la ochiul drept si daca vreau sa vin in alta zi sa dea un verdict dl. prof. Omer Faruk YILMAZ. Bune si frumoase,numai ca am asteptat pt aceasta programare pana pe 08.05.2012,cand ma vazut Dl profesor, ma programat pt 09.05.2012 la operatie,a fost usoara si rapida(timpul efectiv de operatie cam 2 min).Am venit a 2-a zi la control,mi sa dat tratament,vino dupa 7 zile.in prima sapt am vazut bine,dupa aceea incet,incet am inceput sa vad cite un pic mai slab,mai bine..........mai prost.Am picat pe "ochiul" d-nei dr Radocea..........Si iute asa ne mai vedem peste o luna adica in iunie.Dupa o luna eu spun ca nu vad bine,ea ca e bine,eu spun ca vad si dublat,ea ca trebuie sa mai treaca timp sa isi revina ochii dupa operatie si ca ne vedem la 3 luni,adica in august.M-am dus in august,aceiasi problema,nimic nou sub soare.Atunci am cerut sa fiu vazt de dl prof Ylmaz.A zis ca ma programeaza cu proxima ocazie...........si eu insist........si ea ca da ..........si eu astept............si sa intamplat minunea sa ma anunte ca sunt programat pt 23 noiembrie.Ma duc frumos acolo ,astept cam 1 ora,dupa care intru in cabinet , Dl prof se uita pe hartii si TIPAAAAA la mine cam asa: ZERO ZERO ZERO ... ok ok ok .Nici nu am apucat sa zic ceva ca ma dat afara ca mai are si alti pacienti.Am 3 retete de ochelari de la ei, toate diferite, cu castigul cel mare ca acum am si pt distanta si pt aproape cu bonusul ca am 4 dioptri(adica stg la dist 0.5,dr la dist 0.25,stg la citit 1.25,dr la citi 1.50)Dar asta fost in noiembrie.Astept urmatoarea programare la control si .......................????? Asa ca daca e privat si are scule trebuie sa aiba si ...............altceva.sorry tunete Dar sa speram ca mai au o sansa !!!!! VA DORESC O ZI BUNA yes ras sorry
mariana222
Postat: Wednesday, March 27, 2013 11:05 PM

Intrat: 3/22/2013
Postari: 3
Locatia: bucuresti
Buna ziua
am fost ieri la clinica Europa eys la domnul dr. primar oftalmolog Paul Ioan Grecu
pentru o consultatie
diagnostic strabism la ochiul stang cu armbliopie tot la ochiul stang , dioptri + 4,50 ochi stang si 1,25 ochi drept mi sa spus ca nu se mai poate face nimic in privinta ochiului stang la armmbliopie si nici macar pentru strabism de ochi stang nu exista o Cale de vindecare a boli , adica absolut nimic , mi sa recomandat ochelari cu dioptri de 1, 25 pentru ambii ochi , de ce pentru ambi ochi nu am inteles din Moment ce la analize a reiest ca am dioptri difertite , in fine ,
am luat ochelari cu dioptiile date de domnul doctor prima Paul Ioan Grecu si culmea nu vad sa citesc nici macar un bon de casa o factura un produs pe care il cumpar nu vad sa citesc ce scrie pe ambalas ,
Acum poate gresec eu dar nu mi se pare ca mi dat dioptriile c orecte pentru ochelari.
dumneavosatra ce parere aveti ?
si ce ash üutea face in legatura cu strabismul si armbliopia , aveti experiente mai reusite si unde ?
a si am uitat domnul doctor nu stia sa foloseasca aparatura la care trebuia sa ma Puna sa ma examineze a chemat o asistenta pentru ca nu stia sa mute aparatele , ele find toate pe un suport , si nici sa le foloseasca o tot intreba pe asistenta : si acum cum fac ?,mai exista asa ceva in Romania incredibil.am plecat sperand ca macar voi putea vedea sa citesc cu ajutorul ochelarilor prescrisi , dar din pacate nu pot vedea nici cu ei .
in concluzie parearea mea bani luati pe servicu de prosta calitate ,se spune ca avem doctori buni
in Romania, sper sa fi asa si sa fi avut doar eu un esec
ciprian
Postat: Monday, July 29, 2013 3:55 PM

Intrat: 7/29/2013
Ocoliti-o si feriti-va de dr. Radogea robertina de la clinica Europe Eye.

Sa va povestesc ce mi s a intamplat. Mi am facut o programare la aceasta vestita clinica cu scopul de am face operatie pt a scapa de ochelari. Eu sufar de miopie. Am platit consultatia inainte si am asteptat pe hol cel putin 30 de minute de ora stabilita cand am facut programarea. Dupa aceasta asteptare a iesit din cabinet Radogea. Eu stand la usa cabintetului doamnei doctor Cleopatra Ionescu si crezand ca eu la dansa sunt programat. Cand imi aud numele raman pt o secunda stupefiat pt ca este o diferenta enorma de aspect si comportament intre Radogea si dr Cleopatra. Cand am intrat in cabinet stupefiat find primul lucru care ma intreaba a fost " din partea cui vin" si a inceput sa imi zic tot felul de nume... I-am explicat ca situatia mea si ce vreau de la dansa si m a pus sa fac un set de analize de 5 mil. Dupa ce am facut aceste analize a vazut ca eu am cornea foarte subtire si dioptriile mari (-7 si -8) sa mirat foarte mult de dioptriile mele de parca nu mai vazuse asa ceva chiar m am simtit foarte jignit de acest lucru. Mi a spus ca operatia cu laser e cam la limita si ca o sa imi puna niste picaturi sa imi ia corect dioptriile. Dupa ce mi a masurat dioptriile s-a dus sa faca o simulare pe calculator sa vada care ma pot incadra la operatia cu laser.... Dupa 10 minute vine si imi spune ca da ma incadrez la limta la operatia cu laser prk. Bucuros eu find o intreb ca o sa aiba loc operatia. Ea imi spune ca trebuie sa fac un set de analize de zange si dupai sa vedem.... Mai platesc un set de 3 mil de analize si plec acasa. Dupa o perioada de timp am sunat de 4 ori intr-o zi sa vad dc sunt bune analizele. Am aflat ca au iesit bine si m a sunat ca sa imi spuna sa vin la bucuresti ca vrea sa imi mai masoare odata dioptriile. Am facut iar un drum la Bucuresti si am stat de vorba cu dansa. Am ramas stupefiat cand mi a spus ca ea a operat oameni care aveau dioptrii de -5 si aceia sau vindecat dupa 5 luni. Cand am auzit acest lucru era sa cad de pe scaun. Eu iam zis ca nu vreau sa fiu cobaiul ei si ea mi a zis ca stie ia un doctor in Cluj ori sa o invete cum se face ori sa ma duc la el. I-am explicat ca nu vreau sa ma duc tocmai in Cluj cand eu am venit la Bucuresti in inima tari. A ramas sa ne mai auzim la telefon sa intrebe si ea alti colegi cum se face. M-am dus la apoi la clinica Oculus la dr Moraru Cristian si iam spus situatia mea si iam zis ce mi a spus Radogea ca eu pot sa imi fac operatie cu laser prk. Domnul doctor ca a auzit asa ceva mi a spus ca operatia cu laser prk nu este recomandata in privinta mea explicandu mi ca este ireversibila si ca daca o fac peste 2-3 ani pot sa raman orb pt ca mi se deformeaza corneia eu avand-o foarte subtire. Am rams mut de uimire cand am auzit ce puteam sa patesc. Mi-a spus ce fel de operati pot sa fac si fara sa am vreo problema. Am facut facut operatia si acum vad fosrte bine. Cand am faut o reclamatie la clinica, Radogea nu a mai recunoscut nimic a rams dupa perioada de concedi ca sa ne vedem si sa imi spuna mie in fata ca nu sau intamplat asa lucrurile. Sunt operati ireversibile si nu mai are nimeni ce sa va faca.
ramona100
Postat: Monday, February 22, 2016 1:54 AM

Intrat: 2/21/2016
Locatia: bucuresti
RUSINE OCULUS!!!
Feriti-va de OCULUS !!!!! FERITI-VA de D-l doc. Prof. MORARU CRISTIAN / D-a doc. MORARU OZANA.

DA, ei sunt cei care iti iau banii, te opereaza, operatia nu le reuseste si daca te intorci la ei vei primi un raspuns gen "Dar ce iti trebuie sa vezi 100%? Doar nu te faci aviator. Te doare ochiul de la operatie? Dute ia calmante, hai la revedere!". Poate nu va vine sa credeti, nici eu nu crdeam ca poate exista asa ceva, dupa ce le-am dat acestora suma de 3000 lei pentru asa zisa operatie care defapt....nu a facut nimic.

As vrea sa-mi explic titlul mai amanuntit. De mica am avut probleme la un ochi, un inceput de miopie, am purtat lentile de contact o perioada iar la varsta de 22-23 de ani stiam ca se apropie momentul in care miopia stagneaza si pot scapa de acele lentile de contact. Am fost la asa zisa renumita clinica OCULUS, bineinteles ca a doua zi m-au si bagat in operatie ca sa isi incaseze banii. Am avut o alta consultatie la cateva zile in care mi s-a spus ca totul a fost bine si lucrurile functioneaza absolut normal, sa revin la 6 luni timp in care ochiul incet incet isi va reveni cat vedeam cu lentila.
         Ok...timpul a trecut, vederea nu s-a imbunatatit, din contra aveam dureri la ochiul care a suferit operatia. Am revenit la 6 luni cum mi s-a spus si le-am explicat ca vederea mea este la fel ca inainte de operatie si am dureri . Sotia acestui doctor, adica d-a MORARU OZANA cea care s-a ocupat de mine nu era acolo insa era sotul acesteia D-l doc. MORARU CRISTIAN si cam asa a decurs discutia noastra dupa ce mi-am explicat durerea:
-Domnisoara, dar ce lucrezi la politie? Vrei sa te faci aviator sau ce...? Daca veneai de prima data la mine iti spuneam ca faci aceasta operatie degeaba. Vezi cu dreptul, la ce iti trebuie sa ai o vedere asa buna? (Spuse acest renumit doctor MORARU)
Eu am ramas blocata si am incercat sa-i explic acestuia in continuare:
-Nu conteaza unde lucrez, eu am facut aceasta operatie pentru ca am nevoie de ochi si de o vedere mai buna....
-Ei ai nevoie, te uiti cu ochiul bun cand iti trebuie (spuse el razand prosteste, pot spune)
A doua problema a mea erau durerile, inca un raspuns din partea doctorului:
-Te doare? Cumpara-ti antinevralgic...hai ca am treaba, hai la revedere!
-D.l doctor dar nu ma puteti lasa asa, v-am platit  atatia bani vreau doar sa vad mai bine...
-Sa vezi mai bine?? Ok, eu iti mai fac una ca nu imi este greu dar e posibil sa-ti pierzi de tot vederea...intelege ca tu ai facut aceasta operatie degeaba. Iesiti afara! La revedere!
In concluzie, am facut aceasta operatie care nu m-a ajutat absolut deloc iar pe langa asta m-am ales cu dureri mari la ochiul respectiv, iar doctorul m-a dat afara din cabinet razand ca asteptam sa vad mai bine dupa operatie.
RUSINE SA VA FIE!!!

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed