faxul

Options faxul
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Postat: Monday, September 8, 2008 8:08 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Fetelor, cum functoneaza faxul?fool Daca trimit un fax pe timp de noapte cand nu e nimeni la post,faxul va fi gasit dimineata asa cum gasesti emailul?Pot trimite daca nu raspunde nimeni pe linia de telefon?Si inca ceva ati fofosit fax online?scratch
Roxanel
Postat: Monday, September 8, 2008 8:17 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
t-mihaela wrote:
Fetelor, cum functoneaza faxul?fool Daca trimit un fax pe timp de noapte cand nu e nimeni la post,faxul va fi gasit dimineata asa cum gasesti emailul?Pot trimite daca nu raspunde nimeni pe linia de telefon?Si inca ceva ati fofosit fax online?scratch

Corect. Faxul e automat nu trebe sa stea nimeni langa el. Persoana respectiva va gasii dimineata hartzoaga in aparat cu ceea ce ai transmis tu. Cand se cupleaza e ca un sunet de modem daca iti mai aduci aminte ...
t-mihaela
Postat: Monday, September 8, 2008 8:37 PM

Mersi mult Roxanel, tre sa ma duc sa trimit ceva acasa si ma gandeam si eu ca prostu ca s-a facut noapte si nu mai e nimeni langa fax :018:
oana_nicole
Postat: Tuesday, September 9, 2008 12:05 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 6570
Locatia: end of the rainbow
Miha, daca faxul unde trimiti e cuplat pe automat, auzi un "tiuit", cum spunea si Roxanel. Daca insa nu e automat si de exemplu e telefon/fax, trebuie sa raspunda cineva si sa dea acest ton de fax. Dupa ce trimiti, de obicei ai o confirmare de transmitere. Daca aceea e "ok", inseamna ca faxul a intrat.

Faxul online e foarte simplu de folosit, e un programel cu ajutorul caruia poti trimite/primi faxuri din/in calculator. Daca ai nevoie de ajutor, sunt aici. pupici
t-mihaela
Postat: Wednesday, September 10, 2008 5:38 AM

Of, n-am putut trimite faxul,n-a mers din prima si apoi am lasat documentele acolo sa le programeze pentru la noapte cand acasa ar fi ora buna si cineva langa fax.Trebuia sa trimit ceva pentru la ambasada in RO ,documente cu nume ,numar de dosar,kestii foarte confidentiale si uite ca am fost nevoita sa le las pe mana unor straini.Dar nu a mers nici asa.Pana la urma le-am scanat si le-am trimis pe email ca attachment dar m-am chinuit toata noaptea ca fisierele scanate erau imense,vreo 10mb fiecare pagina what Pana m-am dumirit ca tre s aumblu la setarile scanerului mi-am scos ochii din orbita .Oana, de ce program zici tu...tare mi-ar trebui si mie un fax ca taica-meu saracu e afon la calculator, nici nu stie ce-i ala email...sa mor .mos (Eh , uite de asta facem copii,ajung desteti si- nvatati si apoi fac misto de noi babaciunile )Am cautat fax online dar nu am gasit pentru Ro plans
lori16ro
Postat: Wednesday, September 10, 2008 6:40 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/25/2006
Postari: 994
Locatia: iasi
daca mai cauti online, o intreb pe nasa mea ca ea foloseste,dar tot clasicul e mai bun, si eu cred ca nu ai putut trimite pentru ca faxul care primea nu era setat sa primeasca cind nu i cineva acolo, . sa intre automat....... dar vezi ca poti transmite la posta ro fax ( se plateste la primire), eu am acasa dar sunt cam departe ......de fata
si tre sa te interesez daca e bun faxul de la care trimiti si cel la care primesti ca sa iese foile bine si bineinteles sa fie pe hirtie A4 nu pe rola
dya
Postat: Wednesday, September 10, 2008 6:48 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Fax online

fax online

Astea doua le-am gasit eu , dar sunt cu abonamente , deci te inregistrezi si trebuie sa platesti un abonament lunar , eu zic ca nu se merita ca si persoana fizica , sunt bune pentru firme dar pentru persoanele fizice sunt bani aruncati pe ferestra.
t-mihaela
Postat: Wednesday, September 10, 2008 7:00 AM

Al doilea link e bun, are free trial, incercare de proba .l-am salvat pentru alta data.La mine nu merge cu abonament ca am nevoie de fax doar ocazional.Si online e bun ca nu tre sa las documente la sedii cine stie pe unde ca nu ma potrivesc cu ora Ro.Lory, caut online dar nu pe abonament ci ocazional, cu plata pe loc.In general nu-mi place ideea de fax ca implica linie telefonica si eu mereu o gasesc in plop cand vreau sa sun acasa.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed