FACEBOOK inchis :O

Options FACEBOOK inchis :O
Subiectul anterior · Subiectul urmator
vanina
Postat: Thursday, March 8, 2012 2:15 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
kali wrote:
Pierdere de timp si dupa parerea mea... nu m-a prins microbul absolut deloc.
Parca prea ne intereseaza ce fac altii si uitam sa ne ocupam de sufletul nostru in viata reala... am vazut persoane care nu-si pot bea cafeaua ori nu pot iesi in oras pana nu anunta tot poporu', sa stie ca au viata sociala si sunt VIPsic .
Cam patetic...

E cam aceeasi dependenta pe care ti-o da si forumul alcool
...si vad aici mesaje anti-facebook de la persoane cu activitate mare in acest forum.
danab
Postat: Thursday, March 8, 2012 2:46 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
vanina wrote:

...si vad aici mesaje anti-facebook de la persoane cu activitate mare in acest forum.

hohot corect!

Pentru mine e o cale sa tin legatura cu prietenii de departe. Lista mea de prieteni e destul de scurta, criteriile sunt stricte. A, si nu anunt cand beau cafeaua :)) asta chiar ca e dependenta / lipsa de atentie din partea celorlalti ras
kali
Postat: Thursday, March 8, 2012 3:38 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14306
vanina wrote:

Pentru mine, forumul nu e dependenta, ci placere. As putea oricand sa renunt dar deocamdata nu am motive.
Ah, si eu nu sunt anti-facebook, insa nici entuziasmata tare...
Dam cam usor definitii si punem lesne etichetealcool
koko2008
Postat: Thursday, March 8, 2012 4:18 PM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Eu am sters pozele anul trecut...si am in gand sa sterg si contul sic
Ana
Postat: Thursday, March 8, 2012 4:46 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
ingerash wrote:

Asa crezi?ras te contrazic...poti face si afaceri pe FB,poti accesa cele mai noi creatii crosetate/tricotatedance
a fost parerea measic
t-mihaela
Postat: Thursday, March 8, 2012 6:04 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5132
vanina wrote:

Si ce daca sunt antifacebook ,care-i problema ?Sunt si o spun tuturor, ala e pericol social, nu network social.
vanina
Postat: Thursday, March 8, 2012 7:19 PM

Eu nu vad o diferenta asa mare intre facebook si forum. Doar ca formatul e diferit, iar facebook-ul e mai popular si mai avansat.
andreeahana
Postat: Thursday, March 8, 2012 10:59 PM

Intrat: 1/18/2008
Postari: 554
Locatia: cluj-napoca
eu nu sunt anti-facebook si nici nu il incurajez fiecare face ce vrea ...dar faza cu cafeau anuntata pe facebook cred ca se cam practica si aici de multe persoane .....daca bine retin topicul se numeste "Nici o dimineata fara o cafea in fata"...ras ras ......deci cum zicea cineva facebook=forum doar in alt format.......sper ca nu am suparat pe nimeni ...
LilianaD
Postat: Friday, March 9, 2012 7:21 AM

Intrat: 2/22/2011
Postari: 5016
Locatia: Germania
Nici pro ,nici contra, doar ca pe mine nu m-a prins.Forumul mi se pare cu totul altceva,dar posibil sa ma insel....n-am stat sa analizez, doar ca aici ma simt bine.coeur
andreeahana
Postat: Friday, March 9, 2012 7:43 AM

Intrat: 1/18/2008
Postari: 554
Locatia: cluj-napoca
Si eu aici ma simt bine dar este adevarat ca am si o pagina de facebook....poate sunt multe care se simt bine pe facebook.....cum e vorba aceea "nu te poti kk in gustu omului"....scuzati limbajul dar este adevarat......
kali
Postat: Friday, March 9, 2012 9:09 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14306
vanina wrote:
Eu nu vad o diferenta asa mare intre facebook si forum. Doar ca formatul e diferit, iar facebook-ul e mai popular si mai avansat.

Eu vad. Forumul m-a atras prin informatiile si sfaturile pe care le-am cerut cand am avut nevoie, avand-o pe Alexia bebelus si fiind mamica fara experienta; nu am cautat site-uri de socializare. Eu, la randul meu, am ajutat cu o parere... ma rog... cate o contributie a avut fiecare si, la randul nostru, fiecare dintre noi am beneficiat de pe urma vreunei informatii/sfat/parere postata aici. Prietenia legata are ca numitor comun copiii si faptul ca am impartasit atatea info despre ei incat avem impresia ca-i cunoastem personal pe unii; mai mult, ii indragesti vazandu-i de mici cum cresc si cum evolueaza.

Facebook-ul nu ma atrage cu nimic. Nu-i vad scopul. Doar ca sa imparti niste link-uri si like-uri... neah... nu-i de mine.

Pe de alta parte, nici cafeaua bauta aici nu e acelasi lucru. Teoretic, pe facebook sunt persoane pe care le cunosti, nu? Una e cand postezi in fiecare dimineata pe facebook ca-ti bei cafeaua la Hilton ( sa stie tot poporu' si sa te invidieze pentru asta ) ori ca iesi in fiecare seara in oras in X loc si uite ce grozav esti tu...
... si alta cand postezi pe forum ca esti la cafea - cu alte cuvinte... te relaxezi, esti prezenta...
ioana0023
Postat: Friday, March 9, 2012 9:10 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/24/2010
Postari: 2383
Locatia: Romania
sper ca nu va deranjat ca am deschis acest topic
eu una intru pe facebook si doar eram curioasa daca se va inchide sau nu
mirela74chris
Postat: Friday, March 9, 2012 9:55 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
kali wrote:

Eu vad. Forumul m-a atras prin informatiile si sfaturile pe care le-am cerut cand am avut nevoie, avand-o pe Alexia bebelus si fiind mamica fara experienta; nu am cautat site-uri de socializare. Eu, la randul meu, am ajutat cu o parere... ma rog... cate o contributie a avut fiecare si, la randul nostru, fiecare dintre noi am beneficiat de pe urma vreunei informatii/sfat/parere postata aici. Prietenia legata are ca numitor comun copiii si faptul ca am impartasit atatea info despre ei incat avem impresia ca-i cunoastem personal pe unii; mai mult, ii indragesti vazandu-i de mici cum cresc si cum evolueaza.

Facebook-ul nu ma atrage cu nimic. Nu-i vad scopul. Doar ca sa imparti niste link-uri si like-uri... neah... nu-i de mine.

Pe de alta parte, nici cafeaua bauta aici nu e acelasi lucru. Teoretic, pe facebook sunt persoane pe care le cunosti, nu? Una e cand postezi in fiecare dimineata pe facebook ca-ti bei cafeaua la Hilton ( sa stie tot poporu' si sa te invidieze pentru asta ) ori ca iesi in fiecare seara in oras in X loc si uite ce grozav esti tu...
... si alta cand postezi pe forum ca esti la cafea - cu alte cuvinte... te relaxezi, esti prezenta...

Kali 100% de acord cu tinethumright .Am facebook,dar intru rar,aici intru zilnic si ma relaxez cu voicomputerlove pupici .Chiar daca nu stiu amanunte despre toate ,imi sunteti tare dragi.Ma bucur ca v-am descoperitiloveyou
Marilum
Postat: Friday, March 9, 2012 12:02 PM

Intrat: 1/25/2011
Postari: 747
Locatia: Oradea
Nu stiam unde sa postez, asa ca am ales locul acesta, rog daca nu e bine, sa-l mutati.ras

Ce parere aveti despre asta? Voi stiati? Mentionez ca eu m-am inscris, voi vedea ce va fi, daca va fi cevaalcool

Ce este WAZZUB?

Companii precum Google sau Facebook castiga miliarde de dolari pe an doar pentru ca noi, utilizatorii de internet, folosim serviciile lor.
Probabil ca WAZZUB este prima companie globala care isi plateste utilizatorii doar pentru ca aleg WAZZUB ca homepage.
Faza de prelansare a WAZZUB va dura pana pe 9 aprilie 2012. In aceasta faza se vor face doar inscrieri si fiecare membru va avea interesul de a isi extinde cat mai mult reteaua de referinte (pe 5 nivele).
Faza BETA va dura intre 9 aprilie 2012 si 30 iunie 2012.
Site-ul Wazzub va intra in circuit si membrii Wazzub vor incepe sa castige bani.
Pas cu pas site-ul va oferi tot mai multe facilitati, devenind un homepage ideal (pagina care se afiseaza implicit atunci cand deschizi browserul).
Astfel, homepage-ul Wazzub va include un motor de cautare puternic (asemeni GOOGLE), o sectiune personalizata de stiri, cele mai bune oferte de pe internet si multe alte facilitati legate de segmentul de divertisment, filme, jocuri si multe altele.
Wazzub se va baza pe feedback-ul primit de la utilizatorii sai astfel incat sa evolueze constant si sa ofere cele mai utile si populare functii.
Faza FINALA va incepe cu data de 1 iulie.
In faza finala Wazzub va incepe sa se concentreze pe monetizarea site-ului si pe obtinerea de profit. Jumate din acest profit va fi oferit membrilor inscrisi in faza de prelansare (pana la data de 9 aprilie 2012).
Fiecare membru va avea un numar de "factori de profit". De pilda... daca vei avea 4000 de membri inscrisi pe 5 nivele sub tine, asta va insemna ca vei avea 4000 de factori de profit. 50% din profitul Wazzub se va imparti la numarul total de factori detinut de membrii WAZZUB si fiecare membru isi va primi, lunar, contravaloarea factorilor detinuti.
Cu timpul WAZZUB va creste si va lua amploare. Va avea tot mai multi utilizatori insa numarul membrilor va ramane la nivelul celor inscrisi pana in data de 9 aprilie 2012. Asta inseamna ca factorii de profit vor deveni tot mai valorosi. Poate la inceput un factor de profit va aduce doar cativa centi. Insa... judecand dupa evolutia unor companii ca Facebook sau Google, factorii de profit ar putea trece de 1$ !!!
vanina
Postat: Friday, March 9, 2012 12:13 PM

kali wrote:

Probabil ca tu ai avut o experienta negativa cu facebook-ul. Eu nu am asemenea "prieteni" in lista mea, dar cu siguranta exista. La fel ca si aici, sau pe alte forumuri, personajele sunt aceleasi peste tot.
Si eu am fost atrasa de sfaturile si informatiile de aici, dar forum-uri exista pentru toate categoriile, nu doar pentru mamici. Eu sunt "abonata" la informatii despre copii si pe facebook, la paginile unor oameni foarte documentati de prin multe parti ale lumii. Nu are rost sa generalizam, toti suntem diferiti, dar ne putem gasi interesele oriunde.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed