eve23

Profil: eve23
Despre
Utilizator: eve23
Nivel: Grupa mijlocie
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Thursday, October 25, 2018
Ultima vizita: Monday, January 27, 2020 6:49 PM
Numarul de postari: 290
[0.03% din toate postarile / 0.63 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 55 UPDATED
Postat: Sunday, January 19, 2020 1:29 PM
maria2013 wrote:

Glucoza îl determina pe bebe sa fie activ si astfel medicul poate analiza fiecare aspect. Mie mi s-a întâmplat de câteva ori sa ma trimita medicul în sala de asteptare unde îmi oferea asistenta bomboane si apoi reveneam în cabinet (sau îmi aducea direct în cabinet ea ciocolata) pt ca Ana era prea cumintica si nu ii putea masura tot ce trebuia.

Am inteles. Deci sa iau ?i ceva dulce nu doar sa manânc ceva diminea?a. Merci fain

Euthyrox, elevit, aspirin cardio și clexane 0,4
Postat: Saturday, January 18, 2020 11:41 PM
Ella30 wrote:

Mananca si hdrateaza te normal DistanceKiss si sa ai la tine apa si ceva dulce. Mie asa mi s a recomandat, si am avut mereu. Sarcina usoara si bebe sanatos!

Dureaza mult de trebuie sa am la mine apa ?i ceva dulce sau de ce se recomanda a?a?

Postat: Saturday, January 18, 2020 5:50 PM
Buna fetelor. Când ati facut ctg voua vi s a zis sa mâncati înainte? Saptamâna viitoare trebuie sa merg iar la control pentru ca azi am fost și bebe are restrictie de crestere.mi a zis ca data viitoare sa merg la 8 ?i sa manânc dar eram panicata cu Restrictia ca n am întrebat o ce facem data viitoare. Multumesc frumis

Subiect: Clubul aspirantelor - 77
Postat: Saturday, January 11, 2020 3:41 PM
Amada wrote:
Va rog frumos,daca puteti sa imi raspunde?i. Nu mai tin minte daca Femicur trebuia luat dupa menstruatie sau din Z1. Am luat prima pastila. Nu stiu daca e de la el,dar ma doare capul groaznic si imi pocnesc urechile. Aveti idee despre acest Femicur???

Îmi daduse și mie un medic la un moment dat dar apoi un altul mi a dat vitex. Femicur contine vitex. Atunci nu mi a zis sa încep intr o zi anume cu el. Pana la urma am luat vitex normal.

Subiect: Clubul aspirantelor - 77
Postat: Wednesday, January 1, 2020 11:15 AM
La mul?i ani fetelor. Un an nou fericit care sa va aduca bebelu?ul mult dorit! topai

Postat: Monday, December 30, 2019 5:07 PM
Adina Mariana wrote:
Ah da...stiu cum ii.Eu de la 34 sapt.abia reuseam sa bag ceva in gura.Mereu ma simteam satula si radeam cu sotul ca ii spuneam ca asa simt parca bebe ocupa tot stomacul si burta si nu mai intra deloc mancare.Am trait mai mult cu apa,fructe,inghetata pana am nascut.Au intervenit si emotiile si eu de la stres si emotii nu pot manca nimic.O sa fie bine nu te ingrijora dar si daca nu poftesti mancare macar apa bea-o care e mai importanta si ca mancareapupici

Da am început sa beau in speran?a ca o sa ma ajute cu lichidul asta. Macar sa nu mai scada. Mie mi s a parut curios ca medicul a zis ca e pu?in mai mic pt ca peste tot pe unde am citit la 31 de sapt cam asta ar fi greutatea... dar mno...poate se referea la partea cu masuratorile la nivelul abdomenului care e de 30 de sapt. Seamana cu tac-su la 40 de ani cu patra?ele:)))

Postat: Monday, December 30, 2019 1:16 PM
Adina Mariana wrote:
Apa este ft.importanta sa bei cat mai mult.La 38 saptamani si bebe meu era in urma cu 10 zile dar recunosc ca de la stres si emotii ca urma nasterea abia mancam si beam ceva si medicul a spus ca din cauza asta pot sa fie probleme si incepusem sa mai pierd si din lichid.Hidrateaza-te cat mai mult.Sanatate multapupici

Mul?umesc frumos pt raspuns. Încerc sa mi ?in sticla de apa dupa mine ?i sa manânc totu?i mai bine de?i efectiv parca nu mi trebuie nimic. Noroc ca am pofta de sarmale ?i cum tot nu am facut de Craciun ma pregatesc acum sa bag la cuptor unele ?i poate da domnu sa manânc.ras

Postat: Sunday, December 29, 2019 10:32 PM
Cata123 wrote:

Buna, legat de apa, incearca sa bei mai multa, trebuie sa te hidratezi, chiar daca nu iti este sete, ia cate o gura de apa, incearca. Eu doar la inceput cand imi era greata nu prea beam, apoi aveam tot timpul sticla in geanta, simteam nevoia sa beau, o gura acolo, ma simteam asa de parca nu bausem toata ziua :) e fr importanta apa.
Si picioarele mi se umflau multicel cand nu beam apa, daca beam multa, reveneau la normal.

Am tot baut trim 1 ?i 2 pt ca efectiv simteam nevoia dar acum nu prea ca ma simt plina mai mereu. Sper sa se refaca totu?i lichidul sa nu scada mult ?i sa fiu nevoita sa l scoatem mai devreme. Momentan cu edemele nu am avut probleme.

Postat: Sunday, December 29, 2019 1:18 AM
Buna fetelor. Am fost azi la control. Am 31 sapt ?i 3 zile. Bebele are 1670 g+- 250. Pe data de 7 Decembrie când am fost ultima data avea 1170+-150. Doctori?a a zis ca probabil o sa fie micu? pt ca dupa masuratorile ei la circumferin?a abdominala a ie?it de 30 de sapt. Mereu era in urma cu 1 sapt s-ar acum e cu 1 sapt ?i 3 zile. Lichidul se pare ca e la limita inferioara de?i ultima data era in cantitate normala. Ce i drept nu prea am mai baut apa pt ca efectiv ma simt prea plina de la ea a?a ca ajung sa beau 2 3 cani pe zi ?i atât. De mâncat manânc dar destul de pu?in ?i maxim de 2 ori pe zi. O data pt ca îmi e foame pe la prânz ?i a 2 a oara cine ?tie cum. Între mese mai ron?ai câte ceva ce i drept. Voi ce parere ave?i? Parca nu mai aveam gura cu mine dupa ce a parut ea pu?in îngrijorata ca ar avea greutatea mica.

Postat: Wednesday, December 25, 2019 7:05 AM
CrisM wrote:
Fetelor am nascut natural pe 25.12 la 01:05 un baie?el de 3200g ?i 52 cm, a luat nota 10.a fost mai scurt travaliul ca la prima sarcina, iar prezenta sotului m-a ajutat enorm! Suntem bine amândoi, acum astpept sa ma mute pe salon! Scuza?i gre?elile, am o branula în mana ?i scriu foarte greu. Revin cu povestea dupa ce ajung acasa.

Sarbatori fericite tuturor si sarcini usoare!

Felicitari. Sa fie sanatos ?i sa va aduca numai bucurii. Craciun fericit.iloveyou