Eu cu cine votez?

Options Eu cu cine votez?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
TatyKS
Postat: Friday, November 7, 2014 8:05 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
aurishta wrote:

Eu, de pilda, am fost la Revolutie si putin a lipsit sa nu platesc cu viata fiindca am vrut schimbarea regimului, dar folosul n-a fost prea mare pentru ca a venit dl Iliescu (votat de cei care NU au participat la revolutie) si dl Roman care au inceput titanica munca de subminare a economiei nationale si ale carei "beneficii" le simtim din plin astazi! Daca romanii si-au luat campii si s-au risipit in toata lumea, si asta este o cauza! Tinerii, in majoritate zdrobitoare, viseaza sa isi cladeasca viata proprie pe alte meleaguri.... Romania a devenit "tara aripilor taiate!" Nu votez fiindca nu am destula incredere in nimeni si nu vreau sa ma fac partas, nici chiar doar moral, cu politica nimanui! PSD, PNL, PNTCD, aliantele felurite...toate au dovedit ca sunt o apa s-un pamant.... cum sa imi mai gasesc motivatia de a mai merge la urne? Masivul absenteism electoral dovedeste ca aceeasi mentalitate o are jumatate din populatia cu drept de vot....deci nici macar nu sunt eu vreo exceptie! Asa ca ma mentin pe pozitia de spectator-observator-comentator!ras

Ai mare dreptate ... ma uit in jurul lui Yohanis si il vad pe Blagapale ( un incompetent ) si fostii oamenii ai lui Basescu ... ce sa mai cred .? De ce tara noastra este mereu pusa in aceasta situatie ? Mereu am avut de ales dintre doua rele ... nu e normal ! Nu am cu cine vota ... imi ramane pe constiinta acest vot, daca-l dau ... cei doi nu merita votul nostru ... e foarte grav ceea ce se intampla . Viitorul nostru este atat de nesigur !

Eu ii felicit pe romanii din strainatate, ca si-au dorit sa voteze ... newclap .Ei viseaza la o tara frumoasa si sigura in care sa se intoarca , pentru ca viata printre straini, nu e deloc usoara.
leila
Postat: Friday, November 7, 2014 8:26 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/16/2014
Postari: 641
Tocmai pt cei care nu isi doresc sa iasa presedinte niciunul din acestia exista si posibilitatea anularii votului. Pentru ca este o chestie stiuta: sistemul de fraudare a voturilor se aplica pt cei absenti. Nu-i lasati pe cei care au un sistem de fraudare mai bun sa profite de dreptul vostru.

Ca o paranteza: am un prieten care la alegerile trecute acum 4 ani a votat pe listele speciale la caminul studentesc. Acum putin timp a primit sesizare ca s-a demonstrat ca a votat de 2 ori: pe listele speciale si pe lista de la el din comuna. Cineva a votat in locul lui.. Ce ziceti de asta?
alexandrabogdan
Postat: Friday, November 7, 2014 8:56 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
probabil eu voi fi una dintre cei care isi anuleaza votul pt ca deja imi e scarba de tot ce vad/aud in jurul meu si nu vrea ca apoi sa ma simtt vinovata ca am votat cu X sau cu Y
aurishta
Postat: Friday, November 7, 2014 11:48 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
leila wrote:
Tocmai pt cei care nu isi doresc sa iasa presedinte niciunul din acestia exista si posibilitatea anularii votului. Pentru ca este o chestie stiuta: sistemul de fraudare a voturilor se aplica pt cei absenti. Nu-i lasati pe cei care au un sistem de fraudare mai bun sa profite de dreptul vostru.
Asa este....cred ca pana la urma ma duc sa desenez si eu un porcusor pe buletinul de votLol ...cum a facut un amic de-al nostru Lol Lol
zaza_
Postat: Friday, November 7, 2014 2:25 PM

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
aurishta wrote:
Asa este....cred ca pana la urma ma duc sa desenez si eu un porcusor pe buletinul de votLol ...cum a facut un amic de-al nostru Lol Lol

Aura, nu un porc! Un ingeras, o floricica, un porumbel ... ceva! Macar da o energie pozitiva votului. :))
zaza_
Postat: Friday, November 7, 2014 2:33 PM

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
TatyKS wrote:

Ai mare dreptate ... ma uit in jurul lui Yohanis si il vad pe Blagapale ( un incompetent ) si fostii oamenii ai lui Basescu

Asa este, nici eu nu-i suport pe oamenii aia. Dar nu au mare influenta asupra hotararilor presedintelui. Exercitarea functiei de presedinte nu depinde de oamenii care il sustin.

La alegerile PARLAMENTARE trebuie sa alegi cu grija! Acolo sunt oamenii care formeaza guvernul, cei care au putere decizionala, legislativa si judecatoreasca. Guvernul da toti ministri, primul ministru. Presedintele desemneaza, dupa cum numeste guvernul. Ca daca nu ii convine, va fi suspendat... sau nu este constitutional...

TatyKS
Postat: Friday, November 7, 2014 2:38 PM

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Sa speram ca asa va fi ... ca nu va conta ce oameni are in jur :001016 !

Parlamentul voteaza legile proaste pe care le avem ...Argue Imi aduuc aminte, cum ii intrebau reporterii pe unii parlamanetari dupa ce votau cate o lege , cum habar nu aveau ce au votat NuImiPasa ... ei decat primeau ordine sa voteze pro sau contra ! Off ...
raly
Postat: Sunday, November 9, 2014 4:12 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25864
Locatia: M e d i a s
alexandrabogdan wrote:
probabil eu voi fi una dintre cei care isi anuleaza votul pt ca deja imi e scarba de tot ce vad/aud in jurul meu si nu vrea ca apoi sa ma simtt vinovata ca am votat cu X sau cu Y

Uite mai sunt si altii scarbiti:))

alexandrabogdan
Postat: Sunday, November 9, 2014 4:42 PM

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
raly wrote:

Uite mai sunt si altii scarbiti:))

pai da ....ca eu eram hotarata defapt dar intre timp .... cand vad cat se balacaresc unii pe altii si cum TAMAN acum ies la iveala numai si numai mizeriile si nimik din ce au facut bun .....si cum pe fb tot la a 2-a postare ba e de Ponta , ba de Iohanis ....ma ia lehamitea. si ca sa nu ma simt eu vinovata ca tin partea unuia sau altuia ....iaca anulez votul si asteptam sa vedem ce va fi. cu toate ca se stie clar cine va iesi
Anelise
Postat: Tuesday, November 11, 2014 7:55 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17364
Va uitati la ora 20:00 pe Realitatea la dezbaterea dintre cei doi?
kali
Postat: Tuesday, November 11, 2014 8:27 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14211
Sunt cu ochii pe ei. Vedem cat ma tin rabdarile.
miriam
Postat: Tuesday, November 11, 2014 9:00 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4981
Locatia: bh
Pana acum, mai nu s-au luat la bataieArgue
Greu s-au acomodat....
bereea
Postat: Tuesday, November 11, 2014 9:08 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22539
Ma enerveaza atitudinea superioara a lui Ponta...un berbec!
leila
Postat: Tuesday, November 11, 2014 10:19 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/16/2014
Postari: 641
Un lucru e clar:Iohannis nu are cuvintele la el iar Ponta a fost pregatit foaarte bine: date concrete pe foita si a batut moneda pe pensii cat a putut de mult. Astfel pensionarii sunt in delir si spun: de ce sa il votez pe asta care nici nu stie sa vorbeasca, il votez pe Ponta ca e baiat destept si ne-a.marit si pensiile..de ce sa ne intereseze de zecile de taxe cu care am ramas in urma guvernului Ponta?
Adevarul e ca Domnul Iohannis putea sa vina cu armele la el.. Mi-a lasat un pic impresia ca e coplesit de situatie si ca nu e locul lui prin jungla asta. Sper sa se tina ferm pe pozitie, sa ii tina piept contracandidatului sau si sa castige alegerile!!!
bereea
Postat: Tuesday, November 11, 2014 10:30 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22539
Personal nu cred ca faptul ca un om vorbeste mai putin este un defect. Ponta este cu om fals, marsav care vorbeste ca sa nu taca. Mi-a facut scarba.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed