Eu cu cine votez?

Options Eu cu cine votez?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
aurishta
Postat: Wednesday, November 5, 2014 11:13 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
leila wrote:
E adevarat ca oameni suntem.. Si gresim! Dar de ce sa minti? De ce sa nu recunosti lucruri atat de evidente?
In politica nu merge cu cinstea si adevarul...cel putin la noiBye2
Raly, mi-a placut articolul Bravoo Bravoo
roxinthya
Postat: Wednesday, November 5, 2014 2:08 PM

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7196
aurishta wrote:

Sunt total de acord...i-am urmarit uneori discursurile si mi-a placut mult ca este capabil sa vorbeasca liber, sa isi expuna ideile, sa le argumenteze si sa nu piarda firul ideii!

Ei... tocmai aici am eu ceva de adaugat - cand stateam acasa in maternal cu Petru l-am auzit tinand un discurs si intr-o singura fraza se contrazicea singur - imi aduc aminte ca a debitat atatea lucruri fara noima de radeam singura in casa alcool
Imi pare rau ca nu am timp sa caut pe net sa va arat si dovada ca nu am comentat aici doar asa sa ma aflu in treaba.
Acela a fost momentul cand am gandit ca daca un asemenea creier a ajuns sau va ajunge sa ne conduca suntem vai si amar de noi.
Sper ca n-am suparat pe nimeni! Cheek Kiss

Pe mine personal nu prea ma intereseza culoarea politica atata timp cat ne merge bine , avem un nivel de trai ridicat, educatia si sistemul sanitar sunt la superlativ, etc....
Ce imi pasa mie atunci daca e Diaconescu sau Vadim sau Wiliam Branza presedinte?
Daca e un om care face treaba buna si poporul e prioritatea lui nr 1 e super!
aurishta
Postat: Wednesday, November 5, 2014 2:22 PM

aurishta wrote:

Sunt total de acord...i-am urmarit uneori discursurile si mi-a placut mult ca este capabil sa vorbeasca liber, sa isi expuna ideile, sa le argumenteze si sa nu piarda firul ideii!

roxinthya wrote:

Ei... tocmai aici am eu ceva de adaugat - cand stateam acasa in maternal cu Petru l-am auzit tinand un discurs si intr-o singura fraza se contrazicea singur - imi aduc aminte ca a debitat atatea lucruri fara noima de radeam singura in casa alcool
hohot hohot Sigur n-am auzit acelasi speechhohot hohot ...daca il gasesti, pune un link!Hilar
roxinthya
Postat: Wednesday, November 5, 2014 2:30 PM

aurishta wrote:
hohot hohot Sigur n-am auzit acelasi speechhohot hohot ...daca il gasesti, pune un link!Hilar

O sa incerc sa caut
parca era pe Realitatea Tv in 2012 sau inceputul lui 2013 ca atunci am stat eu acasa
Oricum am ramas neplacut impresionata alcool
zaza_
Postat: Wednesday, November 5, 2014 3:39 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
Ii sclipeste mintea:

"Toti cei pe care i-ati vazut hidosi, în sediul USL, i-ati vazut, alaltaieri seara, în jurul lui Iohannis, în jurul lucrului pe care ei l-au facut. Ca domnul Iohannis e un lucru, nu e un om politic"

Am inteles ce-a vrut sa spuna. Dar exprimarea este fantastica pentru un om care a fost procurorul Romaniei. Da, a vrut sa spuna ca este o facatura, ca a fost bagat in fata, vandut bine ca posibil presedinte. Dar au avut ce vinde, pentru ca omul reprezinta comunitatea din Sibiu. Si a reprezentat-o bine.

Din ce am citit eu, ca si comportament fata de colegii sau sefii tai, nu este frumos sa vorbesti urat despre ei, pentru ca astfel se citeste atitudinea ta fata de oricine. Adica, au facut USLul, au functionat ca un grup unit, au facut proiecte, etc., iar acum ii injuri si-i faci ca toate cele... Sunt convinsa ca nu maine, ci acum, eu nu sunt pentru el decat o hidoasa care nu l-a votat. Asta e! Nici n-o sa-l votez.

aurishta
Postat: Wednesday, November 5, 2014 4:47 PM

cool Bun baiat, dl Ponta cool Si de caracter! banghead
leila
Postat: Wednesday, November 5, 2014 5:29 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/16/2014
Postari: 641
Sa ne amintim un pic de episodul " ce faci aici FA Doino? Aveai chef de niste inundatii?" cand au ras toti de noi ca Prim Ministrul Romaniei si cu Ministrul Apelor se plimbau cu barca trasa de cei de la Jandarmerie. Apa de 15-20 cm. Rusine..
Par lucruri marunte dar care reflecta caracterul omului..
vali horhoianu
Postat: Wednesday, November 5, 2014 11:02 PM

Intrat: 1/26/2010
Postari: 1902
Locatia: Pitesti
Daca pe Iohanis il ajuta Tokes cum va "cade"? Cu doctoratul sa spuna cineva care a scris o lucrare de 20 pagini le-a conceput ori s-a inspirat din alte carti? Inca mai credeti in fumigenele lui Basescu? Vedeti un liberal serios linga Iohanis? Doar Orban in rest stau .....
Si-acum scuze daca ma amestec la votul din strainatate....Alta data nu au venit la vot....acum s-au mobilizat asa din dragoste de tara? Stiti sigur persoane care refuza sa vina in tara....acolo fac activitati sub demnitatea lor dar aici le-ar face?
Spuneti doamnlor gasiti o persoana de incredere sa va faca menajul? NU! De ce? cit ar fi de bine platita nu vine....de ce?
Asa ca parerea mea este sa nu mai impartim votantii fiecare cu argumentele lui dar eu una m-am saturat de certuri si afirmatii sub demnitatea unui om de stat, de DNA, dosare , Bercea si altii? Ce emisiuni vedeti la tv cu scop educativ? De ce....e mai interesant Bercea...si alte persoane carora nu le mai scriu numele...Acum se va alege raul cel mai mic....Daca va veni Iohanis macar la o intilnire televizata sa vad si eu proiectul lui poate ma razgindesc. Ce a cautat in traficul de copiii, de ce nu justifica nr de case....se incurca rau in declaratiii. Hai ca sunteti si profesoare care dati meditatii ...cite case aveti....da GHINION!??? SE stie ca dupa revolutie piata meditatiilor la fizica a scazut drastic, Sibiul l-am vazut si inainte de a fi el primar si era ingrijit....si-apoi toate orasele au evoluat si au realizat cite ceva....
roxinthya
Postat: Thursday, November 6, 2014 10:53 AM

In concluzie imi este scarba de toata clasa politica!puker puker puker puker
bereea
Postat: Thursday, November 6, 2014 11:02 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22535
vali horhoianu wrote:
.
Si-acum scuze daca ma amestec la votul din strainatate....Alta data nu au venit la vot....acum s-au mobilizat asa din dragoste de tara? Stiti sigur persoane care refuza sa vina in tara....acolo fac activitati sub demnitatea lor dar aici le-ar face?
Spuneti doamnlor gasiti o persoana de incredere sa va faca menajul? NU! De ce? cit ar fi de bine platita nu vine....de ce?

N-am inteles ce vreti sa ziceti....
aurishta
Postat: Thursday, November 6, 2014 11:11 AM

leila wrote:
Sa ne amintim un pic de episodul " ce faci aici FA Doino? Aveai chef de niste inundatii?" cand au ras toti de noi ca Prim Ministrul Romaniei si cu Ministrul Apelor se plimbau cu barca trasa de cei de la Jandarmerie. Apa de 15-20 cm. Rusine..
Par lucruri marunte dar care reflecta caracterul omului..
Faza asta a fost "penala"hohot hohot La ce a ami venit daca nu voia sa se murdareasca de noroi? Cum sa isi arate compasiunea fata de niste oameni care tocmai isi pierdusera bunurile asa, spilcuit si impecabil? Boier, deh!
aurishta
Postat: Thursday, November 6, 2014 11:27 AM

vali horhoianu wrote:

Nici eu n-am inteles....sunteti impotriva votului celor din strainatate? Pai daca-i cetatean, de ce sa nu voteze? Unii, de pilda, sunt de parere sa nu fie lasati la urne cei care n-au cel putin 8 clase....altii zic asta despre nationalitatile conlocuitoare....Pentru retragerea drepturilor civile trebuie un motiv serios!
In alta ordine de idei, as mai spune ceva!
roxinthya wrote:
In concluzie imi este scarba de toata clasa politica!puker puker puker puker

Eu, de pilda, am fost la Revolutie si putin a lipsit sa nu platesc cu viata fiindca am vrut schimbarea regimului, dar folosul n-a fost prea mare pentru ca a venit dl Iliescu (votat de cei care NU au participat la revolutie) si dl Roman care au inceput titanica munca de subminare a economiei nationale si ale carei "beneficii" le simtim din plin astazi! Daca romanii si-au luat campii si s-au risipit in toata lumea, si asta este o cauza! Tinerii, in majoritate zdrobitoare, viseaza sa isi cladeasca viata proprie pe alte meleaguri.... Romania a devenit "tara aripilor taiate!" Nu votez fiindca nu am destula incredere in nimeni si nu vreau sa ma fac partas, nici chiar doar moral, cu politica nimanui! PSD, PNL, PNTCD, aliantele felurite...toate au dovedit ca sunt o apa s-un pamant.... cum sa imi mai gasesc motivatia de a mai merge la urne? Masivul absenteism electoral dovedeste ca aceeasi mentalitate o are jumatate din populatia cu drept de vot....deci nici macar nu sunt eu vreo exceptie! Asa ca ma mentin pe pozitia de spectator-observator-comentator!ras
giulia_mamik
Postat: Thursday, November 6, 2014 11:32 AM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Aurishta,uite l aici pe Ponta cotrazicandu se.Este si o faza la sfarsit cu el la inundatii!

http://www.criterii.ro/index.php/en/national/9637-l-au-vazut-zeci-de-mii-trebuie-sa-il-vada-18-milioane-daca-nu-l-vedeti-nu-aveti-dreptul-sa-votati
aurishta
Postat: Thursday, November 6, 2014 11:33 AM

Aaaaaa, multumesc, o sa ma uit chiar acum!topai topai
aurishta
Postat: Thursday, November 6, 2014 11:42 AM

L-am vazut...estebanghead banghead banghead
Dar vreun videoclip despre meritele dl-ui Ponta stiti? Chiar sunt curioasa! Si despre dl Johannis la fel, si pro si contra! topai topai topai
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed