Este posibil varicela sau alta boala a copilariei la nici 1 an si jumatate ?

Options Este posibil varicela sau alta boala a copilariei la nici 1 an si jumatate ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Darria
Postat: Thursday, June 14, 2007 1:23 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/20/2006
Postari: 267
Locatia: Iasi
Pt. prevenirea iritatiilor de la caldura: multa apa, sa fie bine hidratata.

Eu reactionez asa la caldura pana se obisnuieste corpul si vad ca fetita mea a preluat "mostenirea" banghead
Daca are zile in care refuza apa si nu bea cantitatea necesara: ii apar bubitele iar in zilele de "ratza" nu are nimic. La fel reactionez si eu.
MNiko
Postat: Friday, June 15, 2007 12:59 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Tina, cum mai sunteti?
Tina
Postat: Friday, June 15, 2007 8:07 AM

Cu bubitzele suntem bine, cu guritza stam prost, cred adika, ca de la stomatita aceea aftoasa plange in hohote de cate ori are ocazia uff ; azi noapte s-a lasat cu concert mare pe la 2.00, s-a trezit plangand si nu mai puteam sa o linistim, la somnul de pranz tot asa mi-a spus mama ca a facut, dupa vreo 45 minute s-a trezit plangand in hohote....nu stiu ce are , trag eu concluzia ca aftele ii dau stare asta proasta, ca in rest nu se vede nimik. Mi se rupe sufletul ca ceva clar o dernajeaza rau si nu stiu cu ce sa o ajut.
MNiko
Postat: Friday, June 15, 2007 8:28 AM

Tina wrote:
Cu bubitzele suntem bine, cu guritza stam prost, cred adika, ca de la stomatita aceea aftoasa plange in hohote de cate ori are ocazia uff ; azi noapte s-a lasat cu concert mare pe la 2.00, s-a trezit plangand si nu mai puteam sa o linistim, la somnul de pranz tot asa mi-a spus mama ca a facut, dupa vreo 45 minute s-a trezit plangand in hohote....nu stiu ce are , trag eu concluzia ca aftele ii dau stare asta proasta, ca in rest nu se vede nimik. Mi se rupe sufletul ca ceva clar o dernajeaza rau si nu stiu cu ce sa o ajut.

Cunosc sentimentul. Pupici si somn linistit Bri.
Cris-DL
Postat: Friday, June 15, 2007 8:38 AM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Imi pare rau pentru ca micutza Bri nu se simte bine pupici pupici va dorim nopti linistite si sa se faca bine !
TatyKS
Postat: Friday, June 15, 2007 9:26 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Off mai Tina uff . Pai si Dr ce a zis de stomatita?
Sanatate multa Bri Bri, sa te faci bine si sa fii vioaie ca de obiceipupici pupici pupici Pupici multi de la noipupici
Ely
Postat: Friday, June 15, 2007 12:01 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Mititica, ce rau imi pare multa sanatate iti dorim Briana ,sa te faci bine cat mai repede.pupici
Tina
Postat: Friday, June 15, 2007 1:32 PM

Si noi va pupam si va multumimi pentru urari !
Doctora nu a vazut aftele, eu le-am descoperit dupa ce am fost la ea. Si am sunat-o si mi-a zis sa-i dau doar cu apa bicarbonatata sau glicerina + nistatin + putina anestezina, sau chiar combinate.Mi-a spus ca daca vor dura prea mult sa vin la ea sa ma duca la o.r.l.-ist sa-i puncteze aftele cu nitrat de argint, dar mi-e groaza ca asta de fapt inseamna o cauterizare, pai cum as putea sa o supun unei asemenea torturi pe mica mea ?????
Ehhh sa speram ca trec cu tratamentul acesta clasic cu glice si ca nu vom fi nevoite sa ajungem la nitrat.

Tina attached the following image(s):
sa505479.jpg

Maria & Mario
Postat: Friday, June 15, 2007 2:01 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Bri, pupam sa treaca bubitzele cat mai repede ! pupici pupici Te tine mami ascunsa , printesa frumoasa , alcool Asa ce te mai vedem si noi ! pupici pupici pupici
Tina
Postat: Friday, June 15, 2007 2:30 PM

Lol...si noi va pupacim frumuselelorpupici , nu o tine mami ascunsa dar mami nu mai are timp nici sa-si traga sufletul
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed