Elvetia

Options Elvetia
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ely
Postat: Monday, June 27, 2011 4:22 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Ce parere aveti despre aceata tarathumright ?Nivel de trai?Ce a-ti vazut,auzit?pupici bounce
kali
Postat: Monday, June 27, 2011 8:49 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Eu nu am auzit nimic concret insa am o parere tare buna despre tara asta. Nu as ezita daca ar trebui sa ma mut acolo.
Va tenteaza?
misha
Postat: Monday, June 27, 2011 8:53 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Ely, din pacate nu stiu nimic dar am vazut ca topicul e deschis la Austria nu Europa. Il muta cineva?sic Oricum, abia astept sa citesc si eu parerile cuiva care a trait acolo sau macar a vizitat-o!
Ely
Postat: Monday, June 27, 2011 11:34 PM

kali wrote:
Eu nu am auzit nimic concret insa am o parere tare buna despre tara asta. Nu as ezita daca ar trebui sa ma mut acolo.
Va tenteaza?

Da Kali deja s-a firmat contractul, acum urmeaza procesul mutarii care dureaza ceva timp.Si eu stiu ca este o tara bine vazuta.Cu toate acestea sigur o sa ravnesc dupa Barcelona ,mai ales clima...,dar privind viitorul copiilor ,civilizatiei cu adevarat, Elvetia este favorita.
pupici
Misha acum am realizatuffsorry ,grabita ca am musafiri de la voi din orasul in care locuiesti acum, pe fratele meu si prietena luihearts ,sper intr-o zi sa -ivizitam si sa te intalnescbounce . Daca poate muta cineva subiectul ar fi foarte binepupici .
oanamaria
Postat: Tuesday, June 28, 2011 8:52 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Ely norocoaso !Mutare si acomodare usoara .
Si eu imi fac probleme ca ma mut dintr-un oras in altul la 40km distanta!hohot
bereea
Postat: Tuesday, June 28, 2011 8:54 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22721
Ely, si eu cred ca faceti o alegere buna.M-as muta oricand in Elvetia, dar mai intai sa iau cetatenia italiana
kali
Postat: Tuesday, June 28, 2011 9:15 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Felicitari pentru alegere! Una excelenta, intr-adevar!
Mai greu cu mutarea... sa va fie usoara si sa se acomodeze printesa repede-repede. Si voi la fel.computerlove
roxinthya
Postat: Tuesday, June 28, 2011 9:40 AM

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
Ely, nasii mei locuiesc acolo din noiembrie 2010.
Pozele pe care le-am vazut de acolo zici ca sunt vederi. Totul este foarte curat si este multa verdeata,. Ei locuiesc in Basel. Nasa mea si-a gasit de lucru dupa 4 luni de stat acolo si nu stie boaba de germana ci doar engleza, iar fetita cea mica a dat-o la cresa la 8 luni si este foarte multumita.
O sa mai revin cu noutati saptamana viitoare caci nasul vine intr-o scurta vizita la sfarsit de saptamana si o sa-l mai trag de limba.
Multa bafta|!
marivic
Postat: Tuesday, June 28, 2011 11:03 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13404
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
ELY,mutare si acomodare usoara,iubita!Este o tara frumoasa,curata si foarte civilizata!newclap newclap newclap
giulia_mamik
Postat: Tuesday, June 28, 2011 11:28 AM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Ely,acomodare usoara in Elvetia.Eu zic ca e mai bine decat in Spania.Astept impresii dupa ce va veti instala acolopupici angel computerlove
AlexandraL
Postat: Tuesday, June 28, 2011 5:08 PM

Intrat: 11/18/2007
Postari: 3818
Locatia: UK
Ely, noi am fost in Zurich si pot sa spun ca ne-a placut, peisajele sunt intr-adevar superbe, muntii aproape, multa verdeata, oameni binevoitori. Am inteles ca programul de lucru este mult mai relaxat decat in Europa. Ce nu ne-a placut este faptul ca magazinele inchideau seara foarte devreme, iar duminica nu erau deschise deloc-ma refer in principal la supermarketuri.

Acomodare usoara computerlove
delfinasa
Postat: Tuesday, June 28, 2011 6:08 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Oo, Ely, iar va mutati? Sa fie intr-un ceas bun si acomodarea usoara si rapida.
Poate intr-o zi aud ca traversati si oceanul si va mutati pe langa mine ras.
misha
Postat: Tuesday, June 28, 2011 8:26 PM

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Ely wrote:

Misha acum am realizatuffsorry ,grabita ca am musafiri de la voi din orasul in care locuiesti acum, pe fratele meu si prietena luihearts ,sper intr-o zi sa -ivizitam si sa te intalnescbounce . Daca poate muta cineva subiectul ar fi foarte binepupici .

Ely, ce mult m-as bucura! Sper din toata inima sa fie cat mai curand!computerlove
Ely
Postat: Sunday, July 3, 2011 10:59 AM

Oanamaria deja a devenit o obisnuinta,cred ca este a 5-a tara .Ce m-ai amuzat cu mutatul la 40 de km.pupici
Kali,Bereea,Giulia,Marivic,pupici pupici pupici pupici asa zice toata lumea ca este o alegere buna,asa sa fie.Speram sa nu mai plecam de aici pnetru ctaiva ani.Mai glumeam cu al meu ca o sa sa ajungem sa invatam majoritatea limbilor importante ale Europei, nu foarte bine ,dar indeajuns sa inteleg turistii din jur .....thumright .
Roxintia,Alexandra multumesc frumos pentru informatii noi o sa fim in partea franceza.O sa fie mai usor cu limba.Inca nu sunt lamurita care este limba oficiala in scoli in toate cantoanele,dar am sa sun .Pentru kari imi pare rau ca va trebui sa o ia iar de la capat ,tocmai vorbea asa de bine catalana ,avea prieteni aici acum va incepe din nou.Pe alta parte ma bucura ca scapa de limba asta ca nu-ti ajuta la nimic ai iesit din Catalunya la revedere si totusi.....

Delfinasa,niciodata sa nu zici niciodatathumright computerlove
Misha si eu sper, computerlove

O sa mai revin cu noutati,intre timp ma mai documentez.hearts .

giulia_mamik
Postat: Sunday, July 3, 2011 11:37 AM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Ely,eu zic sa stai fara griji.Copii se acomodeaza cel mai repede.Cred ca la noi adultii e problema acomodorii cand vine vorba de stramutare.In ce priveste limba,ati avut noroc ca ati nimerit in partea franceza.Eu de doua luni invat germana si iti pot spune ca franceza e floare la ureche pe langa limba astanervi .Sa aveti parte de cea mai usoara acomodare si de o viata superba in Elvetiapupici computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed