Elvetia

Options Elvetia
Subiectul anterior · Subiectul urmator
danab
Postat: Friday, August 19, 2011 8:21 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Ely, cum mai decurg lucrurile? v-ati mutat deja? In Elvetia sunt mai multe libi oficiale: germana, franceza, italiana, retoromana (asta intr-o anumita zona doar).
Vezi ca sunt multe infirmatii pe wikipedia.
Ely
Postat: Thursday, August 25, 2011 9:56 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Tocami ziceam intr-o postare anterioara ca iesi din Catalunya si nu-ti mai trebuie catalana,dar uite ca am mers sa vizitam Andorra pentru 2 zile ca erau 200 de km de aici si era pacat sa nu fie vazuta si ce limba oficiala au?catalana.sic
Sa revin la subiect,Dana inca nu ne-am mutat sotul a inceput serviciul ,asteptam viza care o sa dureze ceva timp .Intre timp de cand am aflat ca trebuie sa ne mutam , m-am documentat cu tot ce se poate despre aceasta tara.Cel mai aiurea este ca o sa vina timpul friguros acolo ,dar asta este.Pana atunci ne bucuram de plajele, de clima de aici ca sigur o sa-i ducem dorul.Si totusi mi-e greu cu Karina ca in 3 saptamani maxim aici incep scolile ... Dar usor ,usor s-or rezolva toate.pupici
shirel
Postat: Thursday, August 25, 2011 11:08 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
Ely wrote:
Tocami ziceam intr-o postare anterioara ca iesi din Catalunya si nu-ti mai trebuie catalana,dar uite ca am mers sa vizitam Andorra pentru 2 zile ca erau 200 de km de aici si era pacat sa nu fie vazuta si ce limba oficiala au?catalana.sic
Sa revin la subiect,Dana inca nu ne-am mutat sotul a inceput serviciul ,asteptam viza care o sa dureze ceva timp .Intre timp de cand am aflat ca trebuie sa ne mutam , m-am documentat cu tot ce se poate despre aceasta tara.Cel mai aiurea este ca o sa vina timpul friguros acolo ,dar asta este.Pana atunci ne bucuram de plajele, de clima de aici ca sigur o sa-i ducem dorul.Si totusi mi-e greu cu Karina ca in 3 saptamani maxim aici incep scolile ... Dar usor ,usor s-or rezolva toate.pupici

Ely,acomodare usoara!Copii de obicei se acomodeaza usor ,sper sa fie totul ok.Ma bucur sa aud vesti despre voi.Am sansa vreodata sa va mutati si in Israel?sic ras Visuriii as vrea eu!! pupici pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed