Ecografia la bebelusi

Options Ecografia la bebelusi
Subiectul anterior · Subiectul urmator
misha
Postat: Thursday, April 6, 2006 9:14 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Ce parere aveti despre ecografia la bebelusi? Eu ma gandeam sa merg luna aceasta sa-i fac fetitei o ecografie generala sa vad: are toate organele la locul lor,au dimensiunile normale,etc.De unde stim ca totul este ok?In maternitate nu stiu ce controale i-au facut atunci cand s-a nascut,dar in trei zile cat am stat in spital in afara de toaleta si un vaccin nu i-au facut alte investigatii. Asa Maria e vesela, jucausa si nu pare sa aiba vreo problema! Si totusi, ma gandeam asa, preventiv...Ce spuneti?
LIA
Postat: Thursday, April 6, 2006 1:03 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/6/2006
Postari: 309
Locatia: Bucuresti
Nu stiu ce sa zic despre ecografia generala, dar eu la 2 luni si jumatate i-am facut bebitei mele o ecografie transfontanelara (la sfatul pediatrului, bineinteles), deci cred ca nu ar fi probleme nici pentru una generala, cu conditia ca bebele sa poata sta nemiscat mai mult timp. Mie mi s-a spus ca ar fi bine sa fie adormita (ceea ce s-a si intamplat), altfel trebuiau sa fie 2 persoane care sa o tina. A, sa nu uit: sa nu iti imaginezi ca daca ii faci ecografie bebelui este gratis! Nuuuuu, platesti vreo 300.000 cel putin, ca atat m-a costat pe mine doar pentru fontanela. Cine spunea ca in Romania copilasii au gratuitati?!banghead
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed