E baiat sau fata ?

Options E baiat sau fata ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
sweet angel
Postat: Tuesday, March 16, 2010 7:55 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
am facut toate testele si la toate iese fetitayes
Laura
Postat: Tuesday, March 16, 2010 8:07 PM

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
dance dance dance yes yes yes Heiii, ce mult ma bucur! floare2 Sa fie sanatoasa! floare3
miorita02
Postat: Tuesday, March 16, 2010 8:31 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/12/2009
Postari: 304
buna fetele.am intrat si eu pe un link sa calculez ce iese fetita sau baietel.inca nu sunt gravida dar imi doresc o fetita.tot anul asta imi iese baietzel si cateva luni la anul la fel.cred ca e o porcarie.sau eu nu pot sa fac decat baietei?
sweet angel
Postat: Tuesday, March 16, 2010 9:17 PM

miorita sunt mai multe teste pe topic ,la cel chinezesc cica ar fi 65% sigur si mai este unul care zice ca da o eroare de 15%, nu stiu cat sunt de adevarate eu mi-am luat fam la rand sa vedem daca calculeaza bine si din aprox 20 de pers ,la doua nu a fost corect.
teea09
Postat: Friday, April 2, 2010 7:20 AM

Intrat: 10/31/2008
Postari: 4262
Locatia: Gradina iubirii
Tot gandindu-ma la ce a spus d-na doctor ieri ca dansa crede ca e baietel am intrat sa fac si eu testele ca de curiozitatea este mare sic si la toate a iesti BAIETEL .

Vorba sotului fie ce o fi sanatos sa fie cxa noi o sa muncim pana iese si sexul opus hohot hohot hohot
bulinutza
Postat: Friday, April 2, 2010 7:22 AM

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
teea09 wrote:
Tot gandindu-ma la ce a spus d-na doctor ieri ca dansa crede ca e baietel am intrat sa fac si eu testele ca de curiozitatea este mare sic si la toate a iesti BAIETEL .

Vorba sotului fie ce o fi sanatos sa fie cxa noi o sa muncim pana iese si sexul opus hohot hohot hohot

Super teea!!!newclap newclap newclap newclap newclap

Si noi facem la fel...:018:
sweet angel
Postat: Wednesday, May 12, 2010 12:47 PM

se pare ca la mine toate au dar eroare, la toate mi-a iesit fata si de doua ori la eco a zis ca e baiat. ei asta este ce a vrut doamne doamne sa ne dea asta este , noi la fel de mult o sa il iubim.
delfinasa
Postat: Tuesday, August 10, 2010 8:25 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Daca e sa ma iau dupa calculatorul asta, a iesit cum spune el -fetita-. Sa vedem daca va nimeri si la urmatorul cand va fi.

Ely, citeam postarea ta mai veche in care spuneai ca si bebe doi tot fetita va fi si ia uite ce baietel gogonel ai ras.
nikmiki
Postat: Friday, August 27, 2010 2:45 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 7/18/2010
Postari: 881
Locatia: Spania
Si eu am facut testul si mi-au iesit 2 fetite,si eu am un baietel si o fetita.yes yes yes yes
CasandraE
Postat: Monday, February 20, 2012 2:38 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/17/2012
Postari: 205
Am sa adaug o alta metoda pentru alegerea sexului copilului, si anume metoda Shettles.

Este metoda considerata cea mai putin empirica, deoarece este realizata de doctorul Landrum Shettles, specializat in reproducere asistata. Metoda Shettles a fost publicata intr-o carte devenita bestsellers : „How to Choose the Sex of Your Baby“ (Cum sa alegi sexul copilului tau)

Chiar daca este contestata de alti doctori, metoda Shettles are o rata de success de 75% pana la 90%. Ideea in spatele acestei metode este alegerea precisa a momentului contactului sexual in functie de determnarea momentului ovulatiei.

Teoria stiintifica din spatele acestei metode se bazeaza pe cele doua tipuri de spermatozoizi, cei cu cromozom X si cei cu cromozon Y. Cele doua tipuri de spermatozoizi au durata de viata diferita si viteza de deplasare diferita. Astfel daca se cunoaste cat mai precis momentul ovulatiei se poate realiza contactul sexual astfel incat sa ajunga la ovul spermatozoizii cu cromozomul dorit.

Exista dupa aceasta metoda doua seturi de reguli diferite, unul despre cum sa faci un baietel si altul despre cum sa faci o fetita.

Alte metode si tehnici pentru aflarea sau chiar determinarea sexului viitorului copil :

Metoda Ericcson
Este oarecum o metoda controversata, la limita manipularii genetice. Se bazeaza pe filtrarea spermatozoizilor pentru a ramane doar cei cu cromozomul dorit. Ulterior sperma filtrata este inseminata artificial

Metoda MicroSort
Este o varianta a metodei Ericsson. Selectia spermatozoizilor cu cromozomul dorit se face prin colorarea cu "o vopsea speciala".

Metode bazate pe diete
Exita multe metode si sfaturi despre diete care te pot ajuta sa nasti un baietel sau o fetita.

Din fericire, la mine (si nici la sot) nu a contat sexul copilului ci doar sa fie sanatos. Asta nu inseamna ca nu am fost curiosi, mai ales ca in urma acestei informatii vin liste cu nume, culori si mobilier pentru camera copilului, etc.
Ellie
Postat: Wednesday, February 22, 2012 9:05 PM

Nivel: Membru

Intrat: 2/22/2012
Postari: 2
Locatia: Bucharest
Calendarul chinezesc nu s-a adeverit la sora mea, spre bucuria lor pentru ca isi doreau fetita :) Am citit de exemplu ca femeile mai slabe tind sa aiba fetite. Sau ca atunci cand ai fetita, iti cresc sanii. Tot felul de metode, speculatii etc :)
mmm00
Postat: Saturday, June 30, 2012 3:13 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/14/2012
Postari: 40
boy mi-a iesit baietandru. asta ne si dorim.
sa dea Domnul
andra_p
Postat: Friday, August 24, 2012 11:35 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 6/20/2012
Postari: 188
mi'a iesit baiat.. si asa a si fost :))
bebica1983
Postat: Tuesday, September 25, 2012 8:37 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Sotia mea e gravida in luna 1 si inca nu se vede la eco. O sa calculez cu ceasta aplicatie:)
bulibuli
Postat: Tuesday, September 25, 2012 2:06 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
bulinutza wrote:

Super teea!!!newclap newclap newclap newclap newclap

Si noi facem la fel...:018:

Hhaa, ce fain cand gasesti mesaje din astea mai vechi hohot
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed